EURO 2012 a KM

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze:Z mojej letniej wizyty w Gdańsku, w zeszłym roku, wynika, że najwięcej się chyba - już - dzieje właśnie w Trójmieście. Budowa goni budowę, chociaż stadionu Baltica, jeszcze nie zaczęto budować, ale infrastrukturę owszem.
A tam, w Trójmieście to przynajmniej parę lat już ciągle coś budują i remontują.
J-31 pisze:Oferowali oni swój ośrodek jako baza noclegowa dla piłkarzy.
I co w tym złego? Musimy zgłosić bodajże 80 takich ośrodków.
plocmaster pisze:Mecz ME w Płocku? Nierealna mrzonka.
Chodziło mi o to, co J-31 napisał.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:I co w tym złego? Musimy zgłosić bodajże 80 takich ośrodków.
Nic w tym złego. I bardzo słusznie, że ta firma z Włocławka się zgłosiła. To powinien być i zdaje się jest nawet "dzwonek alarmowy" dla innych ośrodków o podobnym profilu ;)
plocmaster pisze:Tak — np. Łąck i Gostynin, które się starają i mają szanse.
A to mnie Zaskoczyłeś, bo nie wiedziałem, że Łąck i Gostynin starają się o przyjęcie ekip. Oczywiście to bardzo dobry pomysł ;)
plocmaster pisze:No cóż, prawda najważniejsza…
Sorry Plocmaster, ale jakoś nie mogę sobie autobusu z ekipą piłkarzy jadących - niech Ci będzie, DK62 - z Płocka do Warszawy na mecz. :]

Oczywiście mogę się mylić, wszak tą drogą dziennie przejeżdża mnóstwo różnych autobusów, zatem to nie byłaby żadna nowość ;)

Co nie oznacza, że ja przekreślam szanse Płocka, czy poszczególnych ośrodków wypoczynkowych w rejonie Płocka. Wręcz przeciwnie - trzymam kciuki ;)

Nieco wracając do tematu - co by to nie było OT totalne - trochę szkoda, że władze Płocka nie próbują poprawić jakichś elementów w zakresie sieci transportowej czy może nawet w komunikacji miejskiej, właśnie w związku z EURO2012.

Oczywiście w Płocku nie będzie rozegrany żaden mecz, ale mogą tam nocować, czy może nawet szkolić się piłkarze. Jest bardzo ładny stadion. Odległości są małe. Nawet z Łącka da się na ten stadion szybko dojechać. Zatem może warto by było trochę się wziąść za remonty dróg ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Sorry Plocmaster, ale jakoś nie mogę sobie autobusu z ekipą piłkarzy jadących - niech Ci będzie, DK62 - z Płocka do Warszawy na mecz.
Ja też, ale stan tej drogi nie jest tego powodem. EOT.
J-31 pisze:Nieco wracając do tematu - co by to nie było OT totalne - trochę szkoda, że władze Płocka nie próbują poprawić jakichś elementów w zakresie sieci transportowej czy może nawet w komunikacji miejskiej, właśnie w związku z EURO2012.
Oczywiście w Płocku nie będzie rozegrany żaden mecz, ale mogą tam nocować, czy może nawet szkolić się piłkarze. Jest bardzo ładny stadion. Odległości są małe. Nawet z Łącka da się na ten stadion szybko dojechać. Zatem może warto by było trochę się wziąść za remonty dróg
Hehe… Znacząca poprawa zbiorkomu i remont kilku mniej lub bardziej ważnych ulic przydałyby się jak powietrze do oddychania, ale pisałem już tutaj o priorytetach i możliwościach władz miasta. I, jak już wspominałem — EOT

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Za to w Warszawie już niedługo zacznie się zamieszanie. W tym roku zacznie się ostry remont Dworca Gdańskiego. Ten dworzec - już przebudowany - przejmie ruch dalekobieżny na rok (początek remontu tuneli średnicowego oraz najważniejszych stołecznych dworców, 2010 rok - do końca 2011). W tym czasie zostanie wyremontowany cały tunel oraz most średnicowy.

Na wschodnim powstanie zupełnie nowy dworzec, o jego budowę już się biją trzy konsorcja. Dworzec Centralny ma byc wyremontowany wyłącznie na poziomie peronów i przejść podziemnych.

Wracając do Gdańskiego - podniesione zostaną perony, dobudowane zostanie przejście podziemne łaczące perony ze stacją metra. Nie wiadomo co będzie z budynkiem dworcowym.

PKP PLK zamierza również wyremontować infrastrukturę linii kolejowej z Targówka aż do Zachodniego. Dobudowane zostaną dodatkowe przystanki dla przyszłej linii SKM.

I z tym wszystkim PKP PLK chce się wyrobić do czerwca 2012 roku, czyli do mistrzostw ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:I z tym wszystkim PKP PLK chce się wyrobić do czerwca 2012 roku, czyli do mistrzostw
Gdyby to nie miałoby być PKP to bym uwierzył. No ale trzymam kciuki ;) Swoją drogą w Krakowie PKP też mogłoby się wreszcie zabrać za wykończenie nowego dworca w podziemiach pod peronami. Własność zabytkowego budynku Dworca Głównego stracili już jakiś czas temu za długi na rzecz miasta :) Ma ta być zaaranżowana przestrzeń wystawowa. Ale tak w ogóle to EOT.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez, a czy planowa budowa Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, może mieć jakieś znaczenie dla EURO 2012 ? W sensie dowozu do stadionu bądź przewóz kibiców do hoteli ? ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Lopez, a czy planowa budowa Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, może mieć jakieś znaczenie dla EURO 2012 ? W sensie dowozu do stadionu bądź przewóz kibiców do hoteli ?
Absolutnie nie. Gdyby zdecydowano się na ekspresową budowę linii tramwajowej od Politechniki do, powiedzmy, Cracovii - to by miało znaczenie. W tym momencie nawet plany nie zakładają żadnych inwestycji pod EURO, a co nieco byłoby jeszcz do zrobienia jakby się zastanowić.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:W tym momencie nawet plany nie zakładają żadnych inwestycji pod EURO, a co nieco byłoby jeszcz do zrobienia jakby się zastanowić.
Czy to oznacza, że samorząd Krakowa stracił już całkowicie ochotę do walki o rozgrywane mecze EURO 2012 ? Czy po prostu uznają, że nie ma sensu planować inwestycji, bo i tak coś tam jest budowane - i to im wystarczy ? :]

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Czy to oznacza, że samorząd Krakowa stracił już całkowicie ochotę do walki o rozgrywane mecze EURO 2012 ?
Tzn. miałem na myśli brak planowanych inwestycji tramwajowych pod kątem EURO - skoro pytałeś o KST :) Swoją drogą również inne inwestycji np. przebudowa stadionu Wisły, czy budowa kilku hoteli 5* (to oczywiście prywatnymi środkami) toczą i toczyć się będą niezależnie od decyzji UEFA.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Tzn. miałem na myśli brak planowanych inwestycji tramwajowych pod kątem EURO - skoro pytałeś o KST :)
OK. Wobec tego jaka idea przyświeca władzom Krakowa w zakresie transprtu kibiców z hoteli na stadion, na którym mogły by byc rozgrywane mecze, bądź mecz ? W jaki sposób kibice mieli by sie przemieszczać po Krakowie ? ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:początek remontu tuneli średnicowego
Przecież niedawno był remontowany…

Lopez

Post autor: Lopez »

W jaki sposób kibice mieli by sie przemieszczać po Krakowie?
Najbardziej tradycyjnym ze sposobów znanych ludzkości: pieszo (wracać będą pewnie na czworaka :diabeł: ). Zresztą wystarczy spojrzeć, gdzie znajduje się stadion Wisły. Problem będą mieć kibice, którzy zatrzymają się na przedmieściach - tym nie pozostaje nic innego, jak obecnie istniejący transport.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Przecież niedawno był remontowany…
Tunel średnicowy w Warszawie składa się z dwóch części:
1. z części lokalnej (po której kursują pociągi lokalne do przystanku W-wa Śródmieście)

2. i z części dalekobieżnej, po której kursują pociągi pospieszne, IC, TLK i inne PKP PR do Dw. Centralnego.

Remontowana była tylko część lokalna. Teraz czas na remont dla pociągów dojeżdżających na dw. Centralny. ;)

Wróćmy do tematu przygotowań km i infrastruktury pod kątem EURO 2012. ;)
W dzisiejszej Gazecie znalazłem artykuł o tym jak to Nadzór Budowlany ukarał Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad za to, że ... otwarto do ruchu zbyt wcześnie gotowe, ukończone wiadukty nad ul. Puławską w Piasecznie - dokładnie przy C.H. Auchan.

Urzędnicy GDDKiA, po przeprowadzeniu prób obciążeniowych postanowili otworzyć oba wiadukty tuż przed świętami. Tymczasem Nadzór Budowlany wydał dezycję o dopuszczeniu do ruchu owych wiaduktów dopero... teraz, czyli blisko trzy miechy po zakończeniu prac. :wall:

Co to ma do EURO 2012 ? Ano to, że GDDKiA musi zakończyć budowę danej drogi, potem zebrać multum papierów i (sz)czekać nawet trzy miesiące na decyzję Nadzoru Budowlanego. :retard:

Czy drogowcy mają szansę zakończyć jakieś inwestycje przed EURO2012 nie narażając sie na wysokie kary ze strony Nadzoru Budowlanego ?

... Czy nie wydaje Wam się, że w świetle EURO 2012, wręcz palących terminów i wielu kilometrów dróg (oraz wiaduktów), które szybko trzeba wybudować i jeszcze szybciej dopuścić do ruchu - należałoby zmienić pewne przepisy ? :]

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:... Czy nie wydaje Wam się, że w świetle EURO 2012, wręcz palących terminów i wielu kilometrów dróg (oraz wiaduktów), które szybko trzeba wybudować i jeszcze szybciej dopuścić do ruchu - należałoby zmienić pewne przepisy ?
To jest oczywiste. Niestety u nas wciąż wygrywa urzędnicza "wszechkontrola". Oczywiście są rzeczy od których nie da się odejść bo wynikają z ustawodawstwa UE, ale Polacy są ekspertami w dokładaniu sobie zbędnych obowiązków.
Aha! Jeśli mowa o zmianie przepisów to myślę, że zamiast uchwalać tzw. spec-ustawę o EURO 2012 należało zupełnie przekonstrować prawo zamówień publicznych oraz ustawy drogowe. Zobaczymy co w tej sprawie zrobi nowy rząd. Podobno nowa ustawa o budowie autostrad jest zupełnie rewolucyjna :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Podobno nowa ustawa o budowie autostrad jest zupełnie rewolucyjna :)
Podobno. Sam z ciekawością czekam na jakieś informacje :)

Rozmawiałem w zeszłym roku z architektami w mojej firmy i oni również skarżyli się na przepisy nakładające wiekszą kontrolę nad nowo budowanymi obiektami (równiez stadionami). ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lopez pisze:Podobno nowa ustawa o budowie autostrad jest zupełnie rewolucyjna
Oby.
J-31 pisze:Remontowana była tylko część lokalna. Teraz czas na remont dla pociągów dojeżdżających na dw. Centralny
To dalekobieżne nie mogłyby jeździć częścią lokalną?
J-31 pisze:otwarto do ruchu zbyt wcześnie gotowe, ukończone wiadukty nad ul. Puławską w Piasecznie - dokładnie przy C.H. Auchan.
To skrzyżowanie i tak jest źle zaprojektowane, zamiast tych 2 wiaduktów powinno być jakieś bezkolizyjne skrzyżowanie z ul. Geodetów. Ale jeszcze da się uratować sytuację

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:To dalekobieżne nie mogłyby jeździć częścią lokalną?
Nie - to jest zbyt duży ruch i zbyt mała przepustowość części lokalnej. Poza tym oba tunele nie mają połączenia torowego, zatem pociągi IC musiałyby przejeżdżać przez przystanek osobowy W-wa Śródmieście. ;)

Część ruchu (bo część pociągów ma kończyć również na Wschodnim bądź Zachodnim) - na czas remontu - ma być przeniesiony na Dw. Gdański ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jeśli chodzi o dworce, to PKP porozumiało się z władzami Poznania i prywatny inwestor, który będzie wybierany w przetargu, zbuduje dworcocentrum handlowe. Obok, na tzw. wolnych torach, powstanie hotel i najprawdopodobniej zostanie tam przesunięty dworzec PKS, a na miejscu obecnego "coś" powstanie. Sam przewoźnik zostanie sprywatyzowany.

Lopez

Post autor: Lopez »

KKS pisze:dworcocentrum handlowe
Nie ma głupszego pomysłu. Nie ma nic gorszego niż taka Galeria Krakowska...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie ma głupszego pomysłu. Nie ma nic gorszego niż taka Galeria Krakowska...
Dlaczego ? Ja to oglądałem kilka razy i w zasadzie nie widzę w tym nic złego. Jedno tylko co mnie gryzło po oczach to "nie wykończona" część dworcowa - bo centrum handlowe aż świeci po oczach czystością posadzek. ;)

Nie mniej jednak - wg. mnie - centrum handlowe na Dworcu Głównym w Krakowie, jest to dużo lepszym rozwiązaniem niż Dworzec Centralny - czyli dworzec z bazarowiskiem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”