Czy ktoś kiedyś przeszkodził,utrudnił wam robienie fotek?

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Shadow238 pisze:Widzisz J-31 jakie my tu na śląsku mamy małe problemy z kierowcami ? :mruga:
Rzeczywiście to jakiś kosmos. Chociaż w Warszawie też powoli zaczyna się to dziać. No, ale od czego są różne sposobiki, by zrobić ładną fotkę i nie denerwować kierowcę ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

J-31 pisze:No, ale od czego są różne sposobiki, by zrobić ładną fotkę i nie denerwować kierowcę
Na przykład takie :D :
:strzałka: http://phototrans.eu/14,232319,0.html
:strzałka: http://phototrans.eu/14,230810,0.html
:strzałka: http://phototrans.eu/14,225043,0.html
:strzałka: http://phototrans.eu/14,224637,0.html
:strzałka: http://phototrans.eu/14,227233,0.html

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

To ostatnie fajnie Ci wyszło :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wszystkie są niezłe, ale ostatnie faktycznie super... przynajmniej, żadna kobitka nie zasłoniła Ci autobusu :D

kilof

Post autor: kilof »

Nie denerwować kierowcy chyba :> :] A co do pieczątki i podpisu- będę szadł na fotki to się dorobi :) No problemo :) A mam takie pytanie do @Kolejki- jesteś Sebastian czy Adrian :D :>

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

kilof pisze:będę szadł na fotki to się dorobi
Hehe. Przygadał kocioł garnkowi :chytry:
kilof pisze: mam takie pytanie do @Kolejki- jesteś Sebastian czy Adrian :D
Takie pytania to tylko na PW ;)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

PAFAWAG pisze:Co to?
Kursówka inaczej rozkład jazdy dla kierowcy.
Foto przedstawia ten że rozkład jazdy. :)

http://img404.imageshack.us/img404/208/p1050500sm4.jpg
PAFAWAG pisze:Coś na południu Polski kierowcy są o wiele bardziej nerwowi niż gdzie indziej ;)
Wiesz ja myślę że nie którzy nie wiedzą co to jest i niczym to polega. Wczoraj akurat staliśmy na pętli z 6 kierowcami i normalnie rozmawialiśmy i nic. Po prostu widać że buraków w Bielsku nie ma i nie było. ;)
PAFAWAG pisze:Nasuwa się pewna rzecz - przecież ludzie robiący zdjęcia autobusom nie przychodzą na przystanek po to, aby fotografować kierocę, tylko jego pojazd - a jeśli nawet będzie trochę na zdjęciu widoczny, to co? Ktoś się będzie z niego śmiał, czy jak?...
Z tego co mówił mi jeden z kierowców Bielskiego MZK nie którzy robią zdjęcia jak kierowcy śpią i wystawiają nogi na kierownice... a potem przesyłają to kierownikowi no i po premii.
:|

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Sporo kierowców po prostu myśli, że jak ktoś robi zdjęcie, to nie autobusowi na galerię, tylko po to, by podesłać je z jakiegoś powodu pracodawcy - w poznańskim PKS już niejedną osobę na podstawie zdjęcia ukarano...

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Ja dzisiaj po przyjeździe do Gliwic sfociłem autobus, którym przyjechałem (SU15 #252), ale nie tu problem (kierowca nie zwracał mi uwagi). Problem był z kierowcą z innego autobusu (nie pamiętam jakiego, ale chyba z PKM Gliwice). Zrobiłem zdjęcie wspólne tej trójce, która stała (SU15, ten, o którym mowa i Ikarus 260) i kierowca tego autobusu pytał się, czy pytałem się o pozwolenie na fotografowanie go (czy coś w tym stylu). Ja mu mówiłem, że fociłem autobus, a on mi powiedział, że on był w autobusie (jak bym nie wiedział :confused: ), groził, że mi aparat rozwali i jeszcze coś pieprzył o ochronie danych osobowych :nuts:

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Kolejka pisze:groził, że mi aparat rozwali i jeszcze coś pieprzył o ochronie danych osobowych
E tam, to Ty nie musisz się bać, ja ostatnio chciałem sfocić Mana Nl223 #212 koło Ikara, i tak trzymam aparat i robie zdjęcie, nagle kierowca #212 zatrzymuje się na środku drogi otwiera okno i się pyta czy pozwolił mi ktoś robić zdjęcie, ja mu mówię, że zrobiłem zdjęcie autobusu i on zaczął co krzyczeć i powiedział, że zaraz zadzwoni na policję :nuts: , po czym odwróciłem sie i prawie wybuchłem śmiechem i poszedłem, najgorsze jest to, że zrobiłem ponad 1000 zdjęć z Opola i żaden tak się nie zachował, po prostu brak słów :]

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Kolejka pisze:Ja mu mówiłem, że fociłem autobus, a on mi powiedział, że on był w autobusie (jak bym nie wiedział ), groził, że mi aparat rozwali i jeszcze coś pieprzył o ochronie danych osobowych
Typowy burak- wszyscy są tacy, kozacy myślą, że to ich prywatna własność i nie możesz im tego fotografować :P

Wczoraj z kolegą na dworcu PKP w Gliwicach fociliśmy Irizarke z PKSu Gliwice i przy okazji czerwonego Solbusa B9,5 z Veolii transport na czeskich numerach rejestracyjnych, po wykonaniu fotki Pan otworzył pierwsze drzwi zaczął się podobnie pytać: Czy pozwoliłem Ci robić zdjęcie ? Chodź tu natychmiast to skasuj, bo jak nie to zadzwonie na Policje, kolega i tak się nie dał, ale i tak do Pana kontrargumenty nie trafiały, więc sobie odeszliśmy, a on odjechał. Co za ludzie :P

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Jeżeli ktoś foci z was autobus który stoi w miejscu ( na dworcu czy coś ) to po takich groźbach zadzwońcie na policję - naprawdę warto.
A jak kierowca wam "zaoferuje" telefon na policję to powiedzcie, że nie ma problemu - poczekacie. Tak najlepiej robić.
W pierwszym przypadku policja przyjeżdża i kierowca całkowicie zmienia zdanie na temat fotografów, a w drugim zmieni zdanie nawet nie wzywając policji...

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Amalio pisze:Jeżeli ktoś foci z was autobus który stoi w miejscu ( na dworcu czy coś ) to po takich groźbach zadzwońcie na policję - naprawdę warto.
A jak kierowca wam "zaoferuje" telefon na policję to powiedzcie, że nie ma problemu - poczekacie. Tak najlepiej robić.
W pierwszym przypadku policja przyjeżdża i kierowca całkowicie zmienia zdanie na temat fotografów, a w drugim zmieni zdanie nawet nie wzywając policji...
Naprawdę :?: Przetestowałeś ten sposób :?: W sumie jak policja przyjedzie to nic nie zrobią, bo przecież nie ma żadnego zakazu robienia zdjęć autobusów.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Szymon pisze: Naprawdę :?: Przetestowałeś ten sposób :?:
Nie osobiście ( przez mojego kolegę ), ale testowane - działa, spełnia unijne normy i posiada atest :P
Szymon pisze:W sumie jak policja przyjedzie to nic nie zrobią,
Jak nic nie zrobi :?: Kierowca Ci groził.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:W pierwszym przypadku policja przyjeżdża i kierowca całkowicie zmienia zdanie na temat fotografów, a w drugim zmieni zdanie nawet nie wzywając policji...
Policja tylko przyjeżdża i spisuje dane czy na gadaniu się kończy tylko ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nie pamiętam już - musiałbym się spytać. Ale tak czy inaczej spotkanie z policją chłodzi gorący temperament kierowców.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Hmm w sumie dobry sposób ale czy znowu kierowca nie pomyśli że jest za bardzo cwaniakowaty i uzna że woli to zrobić po cichu. Mój najlepszy sposób który stosuje jeżeli zajdzie taka potrzeba to spokojna rozmowa z delikwentem (czytaj kierowcą) wytłumaczenie co i jak i krótka i znaczna odpowiedź. No chyba ze naprawdę widzę że nic nie wskóra słowa wole sobie odejść i dać spokój.

Tą drugą metodę stosuje tylko gdy taka okazja jest. I polecam innym. :)

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Dzisiaj w Gliwicach to jak ten kierowca prawił mi to kazanie, to ja patrzyłem sobie jak wjeżdża Meteorowski SU15 (czyli ignorowałem go, trochę też słuchałem i dla tego nie pamiętam dokładnie co on mówił o tej ochronie danych osobowych).

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Zamarzesz mu głowę na zdjęciu i będzie super, jak tak strasznie nie chce być na żadnym zdjęciu i tak tego nie sprawdzi, więc czym się martwić. Takie osoby zdarzają się raz na 1000 zdjęć chyba. Jeszcze z taką sytuacją się nigdy nie spotkałem. Czasem nawet kierowcy pozują ładnie :D , machną reką, albo patrzą zdziwieni.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ŁK-MZK pisze:Zamarzesz mu głowę na zdjęciu i będzie super
Nie będzie super, takie zdjęcie jest o wiele gorsze od „niezamazanego” i np. na TWB raczej by go nie przyjęli, poza tym skąd ma mieć pewność, że mu zamażesz? A zamazywanie wszystkiego na wszelki wypadek nie ma sensu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”