Ceny i jakość paliw

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Kolins

Ceny i jakość paliw

Post autor: Kolins »

Jak to u Was wygląda?

W Gdańsku mamy rafinerię. Im jej bliżej, tym drożej. Zawsze mi się wydawało, że powinno być odwrotnie. Tam Pb95 jest w okolicach 3,60 a 50 km dalej u mnie już po 3,47! A w weekend działa jakaś obniżka nawet do 3,35!

Wejherowo leży na trasie nr 6 do Szczecina, chyba nie ma aż takiej różnicy w popycie w porównaniu do Gdańska. Czym taką zasadę tłumaczyć...?
Ostatnio zmieniony 2006-06-24, 22:14 przez Kolins, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolins, Masz sporą rację... Im bliżej rafinerii tym drożej. :diabeł:

W Płocku jest dokładnie tak samo... Przez ostatnie dwa lata bardzo często przebywałem w Płocku. Lokalni mieszkańcy pękają ze śmiechu i jednocześnie są wściekli. Rafinerię mają niemal za płotem, a benzyna w tym mieście jest droższa niż... uwaga ... w Warszawie... :lol: Nie podejmuje się wyjaśnić tego "fenomenu"... :mruga:

Nie wiem Kolins jak to jest u Ciebie, ale np. ja tankując samochód w Warszawie zauważyłem, że benzyna jest zawsze droższa w mieście (w Śródmieściu) niż na trasach wylotowych - ale w granicach Warszawy...

Poza tym - ceny paliw spadły - już dokładnie sprawdzam. Najpier napiszę, że zawsze tankuje w Shellu - Pb95:
- 15.11.2004 - cena za 1 l - 3,87 zł
- 12.12.2004 - cena za 1 l - 3,77 zł
- 6.01.2005 - cena za 1 l - 3,59 zł
- 29.01.2005 - cena za 1 l - 3,64 zł

Kolins

Post autor: Kolins »

U mnie Gdańsk jest drogi, (chociaż są wyjątki - np. okolice Moreny) cała obwodnica 3miasta też ostro sobie liczyła... Ale ostatnio koło Auchan powstała jakaś tania stacja, ceny podobno rewelacyjne! Może to wpłynie na obniżkę cen "obwodnicznych".

Fajnie jest w Gdyni (Cisowa), tu JET kiedyś wkroczył i ostro zbił ceny, Orlen się od razu dostosował, potem Esso i BP...

No a w Wejherowie ceny dyktuje Orlen. Jak zrobili "tanie weekendy", zniżkę 4 gr (teraz nawet 5) dla posiadaczy karty Vitay, to Shell świecił pustkami!!! A teraz się wszyscy dostosowali do Orlenu...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolins pisze:Ale ostatnio koło Auchan powstała jakaś tania stacja, ceny podobno rewelacyjne! Może to wpłynie na obniżkę cen "obwodnicznych".
Nie licz na to, a powiem więcej uważaj na takie stacje benzynowe - tam sprzedają świństwo. Jeżeli jeździsz jakimś starym samochodem, to nie musisz się martwić, ale jeżeli poruszasz się czymś nowszym, to omijaj takie stacje szerokim łukiem... ;)

W Warszawie na Ursynowie na terenie C.H. Geant-Ursynów, też postawiono stację benzynową. Cena paliw była najniższa w całej okolicy, nawet przez jakiś czas były tam kolejki. Jednak ludzie bardzo szybko zorientowali się, że tanio wcale nie oznacza dobrze. I obecnie ta stacja, mimo że nadal najtańsza, świeci pustkami.

A co z konkurencją wokół (Shell, Statoil) ? Wcale nie opuścili cen paliw... ;)

Kolins

Post autor: Kolins »

Ja nigdy na takich stacjach nie tankuję, mam obawy i znam opinie. Yaris 3-letni nie zasługuje na jakieś świństwo...

Konkurencja obok udaje, że nic się nie dzieje.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolins pisze:Ja nigdy na takich stacjach nie tankuję, mam obawy i znam opinie. Yaris 3-letni nie zasługuje na jakieś świństwo...

Konkurencja obok udaje, że nic się nie dzieje.
A Widzisz, czyli tak jak napisałem... A do najtańszych stacji benzynowych, nawet w mieście - w Warszawie - jest Neste - tanio bo są to stacje bezobsługowe... :)

Kolins

Post autor: Kolins »

Tak, Gdynia i Gdańsk mają takie stacje (chyba po jednej) i tam jest najtaniej.

W Wejherowie Orlen ostro dał po dupie tym wszystkim małym dziwnym stacyjkom. Jak zrobili "tanie weekendy", to gdzie indziej była pustka.

W piątek JET i ORLEN w Gdyni mieli po 3,35 paliwo!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No to nieźle. Jak klient wie o takich obniżkach, to może ostro zaoszczędzić... :)

Hej Rafinerie - a kiedy w Warszawie będą takie akcje prowadzone ? :lol:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

U mnie też jest ta stacja Neste i ma najtańsze paliwo w Nowym Sączu :) , nie wymienijąc tych małych stacyjek. Ma ona o tyle + , że mieści się tuz obok hipermarketu "Real"

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

O to ma <b>napewno</b> klientów. Pewnie kolejki do tej stacji się ustawiają, co ? :)

Kolins

Post autor: Kolins »

W Gdyni Neste (generalnie najtańsza) sąsiaduje przez ulicę z Macro. Jak ktoś nie lubi automatów, to obok też jest jakaś tania stacja zagraniczna (chyba), paliwo też zawsze trochę tańsze.

A macie u siebie Rafinerię Gdańską (LOTOS)? Oni też dają kartę, dzięki której jest rabat 4 grosze na litrze.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

J-31 pisze:O to ma <b>napewno</b> klientów. Pewnie kolejki do tej stacji się ustawiają, co ? :)
Kolejki są nawet duże , zapomniałem dodać ze ona mieści się przy wyjezdzie , a więc po zakupach trzeba napełnić bak swojego samochodu ;) Oczywiście jest samo obsługowa
Kolins pisze:A macie u siebie Rafinerię Gdańską (LOTOS)? Oni też dają kartę, dzięki której jest rabat 4 grosze na litrze.
Nie ma tej stacji u mnie ale jest na drodze do Krakowa z Nowego Sącza :)
U mnie są takie stacje: BP , Orlen , Statoil , Shell , Neste , i jeszcze te małe stacyjki ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A macie u siebie Rafinerię Gdańską (LOTOS)? Oni też dają kartę, dzięki której jest rabat 4 grosze na litrze.
Jest Lotos w Warszawie. Raz zatankowałem i zrezygnowałem. Od razu po wyjeździ ze stacji poczułem słabszą moc silnika...Ale może już się poprawili... ;)

Kolins

Post autor: Kolins »

A czytaliście o "czarnej liście"? Były jakieś stacje z Waszych terenów na niej? Myślę o znanych firmach oczywiście.

U mnie jedna się załapała. ORLEN ma stację w Rumi (12 km ode mnie), oni byli na liście!

[ Dodano: 2005-02-02, 17:03 ]
mac pisze:Nie ma tej stacji u mnie ale jest na drodze do Krakowa z Nowego Sącza :)
W Myślenicach chyba? Byłem na niej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolins pisze:A czytaliście o "czarnej liście"? Były jakieś stacje z Waszych terenów na niej? Myślę o znanych firmach oczywiście.

U mnie jedna się załapała. ORLEN ma stację w Rumi (12 km ode mnie), oni byli na liście!
Tak pamiętam, to właśnie ta lista spowodowała, że wspomniana stacja przy Geancie (Ursynów) po prostu opustoszała - i to niemal z dnia na dzień... Jej adres pojawił się na tej liście.... :)

Natomiast z mojego doświadczenia - na takiej liście powinna się pojawić stacja Statoil na Rosoła (Ursynów) - tam tankowałem samochód, nie tylko ja ale jeszcze ktoś z mojej rodziny - i nam zdarzyło sie to samo - woda w benzynie... :( Od tego czasu ja już tam nie tankuję i przeniosłem się do Shella. I to była słuszna decyzja... ;)

Kolins

Post autor: Kolins »

Ta stacja w Rumi była jedyną, na której miałem szansę tankować (z tych sprawdzonych przez autorów czarnej listy).
Myślę, że kierowcy powinni też coś takiego współtworzyć.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niby powinni, ale jak znam życie, to nikt nie będzie się w to bawił... ;)

Pozostaje jedynie "wywiad środowiskowy" :lol:

Kolins

Post autor: Kolins »

No właśnie... Dobrze że tu na forum już o tym trochę gadamy...

Szkoda, że nikt nie zbierze takich informacji i gdzieś nie umieści. Noo, ale i tak się już sprawa chyba poprawia.

Co prawda nie mam auta na gaz, ale tu też ostro chrzciny się uprawia?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To prawda.

A co do innych stacji benzynowych (poza Warszawą), które znalazły się na czarnej liście, to pamiętam - całkiem niezłą stację Rafinerii Płockiej, na trasie pomiędzy Płockiem a Warszawą przez Wyszogród... Oni też chrzcili paliwo na całego... ;)

Ale z gazem to prawda, że niektórzy odwalają niezłe numery... Na szczęście ja również nie korzystam z gazu... :lol:

Kolins

Post autor: Kolins »

Chrzczenia bardziej bym się spodziewał po małych firemkach... A tu giganci też! Zbyt słaba jest chyba kontrola.

Na gaz kiedyś chciałem auto przerobić, ale jakiś nowoczesny silnik podobno mam, 7,5 tys. to miało kosztować - podziękowałem. No i bagażnik mam mały...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”