Czarnoskórzy kierowcy autobusów KM

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czarnoskórzy kierowcy autobusów KM

Post autor: J-31 »

No i stało się.... braki kierowców są tak dotkliwe, że warszawscy przewoźnicy szukają kierowców już nie tylko wśród kobiet, ale również pośród obcokrajowców. :mruga:

Oto w Warszawie mamy już dwóch czarnoskórych kierowców. Pierwszego zatrudniło MZA, ale przechodzi jeszcze szkolenie i w połowie grudnia br. powinien pojawić się gdzieś na mieście.

Natomiast drugą firmą, która zatrudniła czarnoskórego kierowcę jest nasz ajent - firma "Mobilis". Pan Mohamed Bah z Sierra Leone, już od kilku dni prowadzi autobus. Jest kierowcą SUrbinetto 10.


Jako pierwsza na ten temat napisała Gazeta, dwa dni temu:
:strzałka: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34864,4730357.html

A wczoraj i dzisiaj pan Bah stał się już oficjalnym bohaterem lokalnych mediów. Pokazano go w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim, a dzisiaj mówi się o nim w RDC.

Mohamed bardzo cieszy się z tej pracy - powtarza to wielokrotnie - a prócz tego jest bardzo uprzejmy i lubi pasażerów. A ci ... najczęściej nawet nie wiedzą kto prowadzi autobus. Dziennikarz z TVP Warszawa pytał wczoraj przypadkowych pasażerów Solarisa - większość ... "nie zwróciła uwagi" ;)

Ciekawy jestem, kiedy takich kierowców będzie więcej w całym kraju ? Nie tylko w Warszawie :)

Kamil

Re: Czarnoskórzy kierowcy autobusów KM

Post autor: Kamil »

Śmiesznie wygląda na tym zdjęciu za kierownicą Solarisa :retard:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Jak dla mnie normalnie to wygląda. Dziwnie byś się poczuł jadąc autobusem prowadzonym przez brodatego sikha w turbanie, recytującego mantrę pod nosem ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Jak dla mnie normalnie to wygląda. Dziwnie byś się poczuł jadąc autobusem prowadzonym przez brodatego sikha w turbanie, recytującego mantrę pod nosem ;)
Jak tak dalej pójdzie, to nie wiadomo, czy i u nas - w Polsce - nie pojawią się Sikhowie za kierownicą, recytujący mantrę. :lol:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Jak tak dalej pójdzie, to nie wiadomo, czy i u nas - w Polsce - nie pojawią się Sikhowie za kierownicą, recytujący mantrę.
No to będzie zabawnie, bo zarówno Sikhowie jak i inni Hindusi nie dość, że mają ciężką nogę, to jeszcze rzadko jeżdżą ostrożnie :D

Matthew

Post autor: Matthew »

Warszawka to ze wszystkiego musi sensacje zrobić.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Matthew pisze:Warszawka to ze wszystkiego musi sensacje zrobić.
To wcale, żadna sensacja. Zwykła informacja ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Jak w latach 40. pierwsze brygady tramwajowe obsługiwane wyłącznie przez kobiety - motornicze i konduktorki też zrobiono z tego sensacje (z wydźwiękiem silnie propagandowym do tego) - nikt nie narzekał "warszawka" itd. Teraz jest to zwykła ciekawostka.

Matthew

Post autor: Matthew »

TLG pisze:Jak w latach 40. pierwsze brygady tramwajowe obsługiwane wyłącznie przez kobiety - motornicze i konduktorki też zrobiono z tego sensacje (z wydźwiękiem silnie propagandowym do tego) - nikt nie narzekał "warszawka" itd. Teraz jest to zwykła ciekawostka.
W stolicy to ciekawostka. Natomiast we Wrocławiu czy innych miastach pewnie by nic nie napisali.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Matthew pisze:W stolicy to ciekawostka. Natomiast we Wrocławiu czy innych miastach pewnie by nic nie napisali.
O ile w mediach pewnie by nic nie napisali, o tyle my na forum na pewno o tym wspomnimy. Jeśli Jesteś uważny, to na pewno Zauważyłeś moją zachęte. Jestem pewny, że wcześniej czy później tacy kierowcy pojawią się również we Wrocławiu i innych miastach gdzie jest deficyt kierowców.

A zatem zachęcam do pisania ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Natomiast we Wrocławiu czy innych miastach pewnie by nic nie napisali.
„A u was biją Murzynów!” :P
J-31 pisze:eśli Jesteś uważny, to na pewno Zauważyłeś moją zachęte. Jestem pewny, że wcześniej czy później tacy kierowcy pojawią się również we Wrocławiu i innych miastach gdzie jest deficyt kierowców.
Niech no ktoś się wysmaruje Nutellą i zatrudni we wrocławskim MPK, specjalnie dla Matthewa…

Matthew

Post autor: Matthew »

plocmaster pisze:Niech no ktoś się wysmaruje Nutellą i zatrudni we wrocławskim MPK, specjalnie dla Matthewa…
Ile płacisz ? Jak skończe 21 to pomyślimy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Matthew pisze:Ile płacisz ?
Ja nie płacę nikomu (tylko robię OT), zapłaci ci MPK :P A co, jesteś czarny?

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Czy chciała by pani murzyna
Murzyna , murzyna ach nie
Bo murzyn z Afryki to kocha jak dziki
Murzyna , murzyna ach nie :rotfl:

JacekM

Post autor: JacekM »

Chińczyka, chińczyka ach nie,
Chińczyk zdrajca, bo ma żółte...

ciekawe, kiedy jacyś skośnoocy się zatrudnią :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wietnamców i kompatybilnych w Warszawie dużo, to w końcu ktoś się gdzieś zatrudni. W dodatku nacja raczej pracowita

Michał

Post autor: Michał »

Ten murzyn to taki bardziej "amerykański" niż afrykański sie wydaje ;) Jak Polaków brakuje to trzeba obcokrajowców zatrudniać :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tak w ogóle, to ostatnio pisano o Angliku jeżdżącym w PKS ¯ywiec, więc nie piszcie, że to tylko w Warszawie "sensację" robią...

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Michał pisze:Jak Polaków brakuje to trzeba obcokrajowców zatrudniać
Murzyn żyjący w Polsce od wielu lat jeszcze ujdzie w tłumie. Przynajmniej potrafi mówić po polsku i prawo jazdy też robił w Polsce. Bardziej martwi mnie pomysł ściągania kierowców "zza wschodniej granicy".

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

TLG pisze:Bardziej martwi mnie pomysł ściągania kierowców "zza wschodniej granicy".
Czemu? Ja nie mam nic przeciwko, umieją mówić w językach przypominających polski, a praktyka w jeździe po tamtejszych drogach na pewno się przyda ;) Ja bym się martwił raczej muzułmanami, ale oni do Polski nie przyjeżdżają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”