Kolekcjonowanie biletów

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Thomas78

Post autor: Thomas78 »

A poza tym - muszą być odpowiednie kasowniki - kiedy w Łodzi funkcjonowały bilety czasowe, w Warszawie nadal były kasowniki-dziurkacze :D

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

voy pisze:w Łodzi cennik wygląda jako tako,
A jak wygląda :?: Ja znalazłem bilet za 2,40zł.
Możliwość przesiadania się jest bardzo dobra, to mnie zaskoczyło jak to na czym polega praca łódzkich "kanarów"... We Wrocławiu też mogliby coś takiego wstawić, ale tylko np. 10 minutowy i 120... A jednorazowe by zostały... :D

voy

Post autor: voy »

www.mpk.lodz.pl tam gdzieś wisi cennik.

DAB

Post autor: DAB »

voy pisze:Bilety czasowe to bardzo ciekawe rozwiązanie
Tak. Jeżeli ( np. w GOPie ) masz przytanek strefowy ( wsiadasz na nim ) i chcesz przejechac 2 przystanki. Normalnym cennikiem musiałbys płacic 1,45 a czasowym 1,20 ( załóżmy że tyle kosztowałyby bilety ) Z drugiej strony jeżeli chcesz przejechac z jednego konca mniasta na drugi to się nie opłaca, bo musiałbys zapłacic co najmniej 1,45 a normalnym cennikiem 1,20 ( zakładając że tyle kosztowałyby bilety )

Pamiętajcie że czekam z otwartymi rękoma na Wasze propozycje dotyczące wymiany biletów

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

ikarus5326 pisze:
voy pisze:w Łodzi cennik wygląda jako tako,
A jak wygląda :?: Ja znalazłem bilet za 2,40zł.
Możliwość przesiadania się jest bardzo dobra, to mnie zaskoczyło jak to na czym polega praca łódzkich "kanarów"... We Wrocławiu też mogliby coś takiego wstawić, ale tylko np. 10 minutowy i 120... A jednorazowe by zostały... :D
Reforma taryfowa w Łodzi polegała na wprowadzeniu biletów czasowych z jednoczesną likwidacją jednorazowych. Bilety czasowe można łączyć, czyli jeżeli jedziesz 20 minut, kasujesz 2 bilety 10-minutowe itp.

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

To ja mam w takim razie bilet z :
3 kasownika
z autobusu\tramwaju o nr inwentarzowym 3963
z dnia 12.09
skasowany o godz. 17:31

Czy ktoś powie mi jaki pojazd to 3963 :?:

Podi

Post autor: Podi »

ikarus5326 pisze:Czy ktoś powie mi jaki pojazd to 3963
Chyba Ikarus 280...

marcin16

Post autor: marcin16 »

witajcie
ja też zbieram bilety autobusowe
zbieram dopiero od maja 2005 roku więdz duzo ich nie mam (1603)CHęTNIE WYMIENIŁ BYM SIE Z KIMS BILETAMI
najwięcej biletów na wymienę mam z Jastrzębia, Katowic, Krakowa, Tarnowa, Konina, Chrzanowa, Jasworzna, Koszalina, Gorzowa Wlkp.
jeżeli interesowała by kogos wymiana proszę o odp

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Tak jak się z Tobą umawiałem, wyślę Ci łódzkie bilety, tylko niech się wreszcie uporam z pisaniem pracy...

marcin16

Post autor: marcin16 »

ok :) nie ma sprawy
poczekam
pozdrawiam

wocash

Post autor: wocash »

W mojej kolekcji mam bilety z poszczególnych miast Polski (dużo by wymieniać) oraz zagranicznych (najwięcej mam z Paryża) ale taqk ogólnie wszystkich biletów nie mam duzo. Szczególnie interesują mnie stare bilety ze Szczecina jeszcze sprzed denominacji.

marcin16

Post autor: marcin16 »

a interesowała by Cię wymiana biletami ? :?:

Bertol

Post autor: Bertol »

Ja również zbieram bilety KM. Zbieram je od niepamiętnych czasów :) Na początku nie było to nic nadzwyczajnego - ot, zwyłke odkładanie po tym jak się gdzieś jechało autobusem z rodzicami albo samemu. Zamiast je wyrzucać do kosza, wędrowały do małego pudełeczka:) Pamiętam także, że podczas wycieczek szkolnych pierwszym punktem zwiedzania zawsze była wizyta w kiosku :P To były czasy! :D
Z biegiem lat kolekcja systematycznie się powiększała i trwa to nadal. Od jakiegoś roku wziąłem się za to na poważnie. Przybywają kolejne "miasta i miasteczka" do kolekcji. Może ma ktoś z Was coś na zbyciu, albo na wymianę :?: Czekam na propozycje. Obecnie poszukuję starszych okresowych z rejonu GOPu
Ostatnio zmieniony 2006-07-03, 22:13 przez Bertol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Wocash a mogą byc bilety z MZK Szczecin :?:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

W moim przypadku wymiana biletów odbywa się na zasadzie ciągłej korespondencji z takimi pasjonatami. Ja staram sie wysyłać bilety MKS Sanok z różnych okresów, a także bilety innych podkarpackich przewoźników, a w zamian otrzymuję bilety z róznych części kraju. Obecnie posiadam już bilety:PKS-u Grójec, MZA Warszawa, ZKM Sochaczew, ZKM Ciechanów (czy jak to się tam nazywa), MPK Rzeszów, MZK Jastrzębie-Zdrój, MZK Koszalin, MZK Konin, MPK Częstochowa oraz bilety z zagranicy. Gdyby ktoś był zainteresowany wymianą biletów polecam moje priv ;).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:MZA Warszawa
Ale MZA nie drukuje biletów :wow:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

No to powiedzmy, że są to sieciówki ZTM-u. Obecnie mam sieciówki o nominałach: 4,80 2,40, a także jeden bilet dobowy o nominale 5zł.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:4,80 2,40
Eee.. ale to nie są sieciówki, tylko bilety jednorazowe. A czy Możesz zacytować co jest na tych biletach napisane ? :D

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Rzecziwście, to nie są sieciówki. Na tych biletach widnieje następująca treść: "Zarząd Transportu Miejskiego Warszawa........................ Bilet Jednorazowy Normalny". Z góry przepraszam za ten kolosalny błąd :(

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Warszawskie bilety to znajduję czasem u mnie na ulicy ;) jak by ktoś chciał to wrocławskich za 1zł i 2zł mam już chyba z tysiąc...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”