Ulubiona reklama w mediach

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Ja mało oglądam TV, ale nie mogę już patzreć na reklamę Idei i Otylię. Za każdym razem po właczeniu telewizora już ją widać i słychać - do znudzenia. Poza tym większość reklam jest na żałosnym poziomie. Najgłupsze są reklamy amerykańskie, w których podkładany jest (i to nie zawsze) głos w języku polskim. Te reklamy bazują na prymitywnej konsumpcji, często są absurdalne, wręcz głupie i na pewno nie zachęciłyby mnie do kupna reklamowanego produktu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak to prawda najgorsze są chyba programy typu TV-Shop. Jakby powiedzieli Bułgarzy: "TOBA E U¯AST" :diabeł: Tego po prostu nie da się oglądać, a kiedyś spróbowałem z czystej ciekawości :nuts:

voy

Post autor: voy »

Jak byłem w Łebie to był taki kanał niemiecki z teledyskami, ale przeleciały trzy teledyski i było z 10 minut okropnych reklam wyślij SMS to dostaniesz tapetę albo dzwonek...

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

PiotrekK pisze:...leją plamy, których sie nie da zmyć!! a jednak koszula czysta... Widać że wymeinili na nową czystą...
Lepszy jest Persil - po wypraniu z szarej bluzki robi się czarna :retard:
Przyłączam się opinii, że obecnie najlepsza jest kampania reklamowa z mazami pomarańczowo-zielonymi :mruga:

Milenium

Post autor: Milenium »

Spokonjnie ja najwyzej siedze przed telelewizja 2 godziny dzienie!
Serial,Telexpress,Fajny program,Nuda czyli przelanczanie programow i jakis mecz-to jakies 2 godziny lub 3 :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Szczerze mówiąc nie wiedziałem gdzie ten post umieścić: w którymś z wątków poświęconych reklamie czy w temacie o konkretnym modelu :| .

Otóż ostatnio zaobserwowałem w Trójmieście reklamy umieszczane na wiatach przystankowych. Dotyczą one programu o samolocie Airbus A380 prezentowanego przez Discovery Cannel. Na reklamie tekst o tym, że samolot ów mieści tyle co 14 autobusów oraz grafika przedstawiająca 14 Neoplanów N4020 w barwach przypominających warszawskie. Numeracja autobusów - nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się od 6401 do 6414.

Tommy

Post autor: Tommy »

Mnie wkurzają reklamy śpiewane, sa po prostu okropne. Z tych, co lecą ostatnio podoba mi się ta Pepsi Light.
Już teraz jej nie ma, ale niedawno leciała i bardzo mi sie podobała. Mówię o reklamie Snickersa, z tymi kolesiami co gonią "latajązy talerz" :D

Inspektor

Post autor: Inspektor »

u2w pisze:Szczerze mówiąc nie wiedziałem gdzie ten post umieścić: w którymś z wątków poświęconych reklamie czy w temacie o konkretnym modelu :| .

Otóż ostatnio zaobserwowałem w Trójmieście reklamy umieszczane na wiatach przystankowych. Dotyczą one programu o samolocie Airbus A380 prezentowanego przez Discovery Cannel. Na reklamie tekst o tym, że samolot ów mieści tyle co 14 autobusów oraz grafika przedstawiająca 14 Neoplanów N4020 w barwach przypominających warszawskie. Numeracja autobusów - nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się od 6401 do 6414.
Własnie miałem o tym napisac, gdy w pędzie wjeżdzałem na przystanek kątem oka ją zobaczyłem na wiacie. w pierwszej chwili myślałem że sa to autobusy z serii V7700 bo w barwach przypominajace wrocławskie.Nawet przez mysl mi przeszło że to może MPK Wrocław sie reklamuje...ale teraz widze że to jednak inna sprawa z ta reklama... :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:Otóż ostatnio zaobserwowałem w Trójmieście reklamy umieszczane na wiatach przystankowych. Dotyczą one programu o samolocie Airbus A380 prezentowanego przez Discovery Cannel. Na reklamie tekst o tym, że samolot ów mieści tyle co 14 autobusów oraz grafika przedstawiająca 14 Neoplanów N4020 w barwach przypominających warszawskie. Numeracja autobusów - nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się od 6401 do 6414.
:shock: A to mnie Zaskoczyłeś.

Oczywiście widziałem tą reklamę również na wiacie przystankowej w Warszawie na Mokotowie. Oglądałem ją z autobusu, myślałem, że MZA organizuje jakąś imprezę, jednak czytając ten tekst reklamy i w ostatniej chwili zobaczony znaczek Discovery Channel, uświadomił mnie, że chodzi o promocję Airbus'a A380. :)

Muszę się jeszcze przyjrzeć temu zdjęciu, ale to są Neoplany N4020/3 w barwach MZA Warszawa. Natomiast ta numeracja ... Hmmmm...

6401-6414

6 się zgadza, nasze Neosie mają na początku szóstkę
4 - bzdura, tylko jeden N4020 jest z 1994 i należy do R13 (#6430)...

Oczywiście, sfotografowano jeden autobus, a potem posklejano te zdjęcia - fotomontaż. Numery też celowo im pozmieniano... ;)

....A Zaskoczyłeś mnie, ponieważ nie sądziłem, że ta reklama trafi do innych miast. Myślę, że MKM-y z innych miast mogą czuć się pokrzywdzeni. <b>napewno</b> chcieliby widzieć na tej reklamie swoje autobusy w swoich barwach... :mruga:

...Tylko Proszę nie zwalać tego na warszawiaków... :-P

Hannibal

Post autor: Hannibal »

u2w pisze:Szczerze mówiąc nie wiedziałem gdzie ten post umieścić: w którymś z wątków poświęconych reklamie czy w temacie o konkretnym modelu :| .

Otóż ostatnio zaobserwowałem w Trójmieście reklamy umieszczane na wiatach przystankowych. Dotyczą one programu o samolocie Airbus A380 prezentowanego przez Discovery Cannel. Na reklamie tekst o tym, że samolot ów mieści tyle co 14 autobusów oraz grafika przedstawiająca 14 Neoplanów N4020 w barwach przypominających warszawskie. Numeracja autobusów - nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się od 6401 do 6414.
Tak , zgadza się ;) Z tego co wysłuchałem w RMF to dlatego jest to 14 autobusów ponieważ według zapewne pomysłodawcy reklamy te autobusy mieszczą 40 osób więc 14 autobusów razy 40 = maksymalnaj ilośći pasażerów zabieranych przez airbusa , czyli tak jak także pisał u2w. :)
Tak przy okazji : Program o tym Airbusie będzie na Discovery Cannel 8 maja o godz 20 :smile2:

Mój 700 post....

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Małe sprostowanie do poprzedniego postu. Pierwszy raz tę reklamę widziałem w drodze do pracy a więc o 5:30. Wiadomo człowiek wstaje, poranna toaleta, śniadanko, wyjście, w pracy kawa, budzi się :D

Te Neoplanki maja numery taborowe 6801-6814.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak. Przyjrzałem się w ostatni piątek tej reklamie. Wszystkie pokazane autobusy to nie są sfotografowane pojazdy, ale... naszkicowane pojazdy. Autor narysował wersji 3D N4020/3, czyli w wersji konwencjonalnej.

I co ciekawe kilka z nich posiada nawet prawdziwe numery taborowe - szczególnie autobusy 6810-6814. Rzeczywiście są w takiej wersji, należą do R11 (Kleszczowa) i pochodzą z roku 1998

Autobusów 6801-6809 - nie ma. Reklama przedstawia, z całą pewnością, autobusy MZA. Nawet krój czcionki nr. taborowych naśladuje realia....

W podpisie, dodano informację, że te autobusy w sumie mogą pomieścić 555 pasażerów, czyli tyle ile Airbus A380. Tą informację muszę jeszcze sprawdzić w katalogu: "Pojazdy użytkowe".... ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Przyjąć chyba można, że chodzi wyłącznie o miejsca siedzące :?:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Czy ktoś ma może dostęp do tej reklamy :?: Czy gdzieś są dostepne slajdy lub cokolwiek :?: Chcialbym to zobaczyc a nie wiem gdzie..... :(

Czekam na jakies wiadomosci :P

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Poszukaj na stronie National Geografic, jak jesteś aż tak zainteresowany tą reklamą to na przystanku Wzgórze Świętego Maksymiliana-Syrokomli w kierunku Płyty Redłowskie jeszcze dziasj była ta reklama

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Jak już to na Discovery Channel a dokładnie :strzałka: tutaj . Z przystanków jeszcze Łowicka w kierunku Centrum.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Postaram się zrobić zdjęcie tej reklamie...

A propo - znalazłem w Katalogu: "Autobusy, Ciężarówki i Pojazdy Użytkowe" rocznik 1997 w danych technicznych - N4020 - powierzchnia pasażerska - ilość ogólna 104 osoby... Max - 145 osób

Przeliczałem to długo i nic mi nie wychodzi, ponieważ:
:strzałka: jeżeli dodamy 14 szt. N4020 dla 104 osób - to wychodzi nie 555 tylko 1456 osób
:strzałka: jeśli podzielę podaną na reklamie liczbę 555 osób przez 14 to wychodzi mi - po zaokrągleniu - 39,64 (tyle osób zdaje się, że może pomieścić Autosan H9 albo Jelcz M121M na miejscach siedzących :mruga:)

Tak więc, autor reklamy, palnął niezłą bzdurę... :nuts:

[ Dodano: 2005-05-12, 09:28 ]
Zgodnie z wczorajszą obietnicą, aby pozostali koledzy wiedzieli o czym piszemy ;)

Milenium

Post autor: Milenium »

No nawet fajnie :)ale zeby takie bledy palic to na Discawery nie przystoi :mruga:

Robson

Post autor: Robson »

a moze o to chodzi ze powierzchnia zajmowana przez pasazerów w busie(stojące i siedzące) to jak 555 miejsc ale tylko siedzących.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robson pisze:a moze o to chodzi ze powierzchnia zajmowana przez pasazerów w busie(stojące i siedzące) to jak 555 miejsc ale tylko siedzących.
Nie to zupełnie ni jak się nie ma do rzeczywistości. Po prostu autor reklamy próbował wyolbrzymić i tak już wielkiego Airbusa A380. A przecież Neoplany N4020 mają chyba więcej niż tylko 39 miejsc siedziących.... ;)

Tak czy owak - ciekawe porównanie. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”