Postcrossing

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Tp4

Postcrossing

Post autor: Tp4 »

Witajcie!

Dzisiaj na forum National Geographic Polska znalazłem opis pewnej zabawy(?). Wygląda to następująco:
1. Rejestrujemy się na stronie http://www.postcrossing.com/
2. Uzupełniamy dane co nas interesuje itp.
3. Klikamy w [send a postcard] i dostajemy pierwszy adres na jaki wysyłamy pocztówkę oraz jej numer ID, który na niej musimy zapisać.. Poniżej mamy opis co danego użytkownika interesuje i jakie najbardziej by chciał dostać kartki. Często pojawiają się prośby o napisanie czegoś w swoim języku - wtedy najlepiej napisać dodatkowo to samo po np angielsku.
4. Idziemy na poczt i wysyłamy ;-)

Ja dopiero dzisiaj się zarejestrowałem i już wysłałem 5 kartek. Pierwsze kierunki to: Tajwan, USA, Rosja, Niemcy i Białoruś.

¯eby dostać kartkę od kogoś musimy sami najpierw takową wysłać a następnie czekamy aż ktoś ją zarejestruje dzięki numerowi ID na stronie. Dopiero po tym nasz adres jest możliwy do wylosowania dla innych. Ja już się nie mogę doczekać :D

Cennik znaczków:
Europa priorytet - 3zł, ekonomiczny, 2.40zł
Ameryka północna i Afryka priorytet 3.20 zł ekonomiczny, 2.50 zł
Azja, Ameryka Południowa priorytet 3.50zł ekonomiczny 2.50zł
Australia i Oceania priorytet 4.50zł ekonomiczny 2.50zł

To kto się dołącza? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja w latach 80-tych korespondowałem z dzieciakami z ZSRR. Jakiś rok, albo dwa i w końcu jakaś dziewczyna z terenu wokół Grodna, w jednym z listów napisała mi, że chce przyjechać do Polski - "bo to taka piękna kraj, a ona nigdy nie widziała Polski".

No i przyjechała z matką... na handelek :diabeł:

Mało im było tobołów, to jeszcze kuchenkę gazową przytargały. Jajca były jak berety. I one to normalnie sprzedały na jednym z bazarów w Warszawie :rotfl:

Po tej wizycie, rodzice (jeszcze wtedy byłem nastolatkiem), zabronili mi wszelkich listów i innych takich :lol:

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Ja raz znalazłem nad naszym polskim morzem list we flaszce, "wysłany" z Danii... Było to jakieś 4-5lat temu, ale jeszcze się nie zabrałem za odpisanie, więc korespondowanie ze mną raczej przysporzy ludziom więcej nerwów niż przyjemności ;) ... Ale pomysł w aktualnych czasach (e-maile, smartfony, etc etc) bardzo dobry, ludzie nie zapomną jak się pisze...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31, mieszkali u ciebie z tobołami i kuchenką? I to było przed 1989 czy po?

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:No i przyjechała z matką... na handelek
Taaa, "Tania bo tania czy ma na imię Tania?" :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

J-31, mieszkali u ciebie z tobołami i kuchenką? I to było przed 1989 czy po?
Tak. Normalnie mieszkały. Było to krótko przed 1989 rokiem ;)

Tp4

Post autor: Tp4 »

Dziś listonosz wrzucił do mojej skrzynki pierwszą pocztówkę a na niej dworzec kolejowy w Mińsku nocą. Bardzo ładny :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”