"Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Butelka

Post autor: Butelka »

Kędzior pisze:Baterie to teraz największe porażki nowych telefonów. U mnie zdarza się, że po niecałych 45 minutach grania w ęgry bercs bateria świruje, że jest na poziomie poniżej 14%, mimo iż przed włączeniem było z 90%.

Najśmieszniejsze jest to, że samo ładowanie przez podłączenie do złącza USB na komputerze, poziom naładowania spada! (sic!) Dodam, że dzieje się to, gdy nie aktywuję pojawiającego się wówczas komunikatu o możliwości obsługi karty pamięci jako pendrive.

Nie pomaga też zatrzymywanie pierdół, jakie się w międzyczasie w telefonie włączają. Bo co z tego, jak zamknę kilka z nich, jak po odblokowaniu klawiatury znów jest ich pierdyliard aktywnych w tle.
LG to syf :P Powiem Ci że nie widziałem jeszcze ani jednego HTC który by sprawiał podobne problemy ;) A mój Desire trzyma na spokojnie cały dzień, w domu zwykle ładuję go z PC.

lukmek

Post autor: lukmek »

Butelka pisze:LG to syf :P Powiem Ci że nie widziałem jeszcze ani jednego HTC który by sprawiał podobne problemy ;) A mój Desire trzyma na spokojnie cały dzień, w domu zwykle ładuję go z PC.
:retard: :retard: :retard:
Może zwykłe słuchawki LG były kiepskie, ale smartphony LG to czołówka.
@Kędzior: masz na GT540 stock rom, czy cyanogenmoda?

Butelka

Post autor: Butelka »

lukmek pisze:Może zwykłe słuchawki LG były kiepskie, ale smartphony LG to czołówka.
Czołówka? Przepraszam bardzo - przy Apple, HTC i Samsungu? Dobre...

lukmek

Post autor: lukmek »

Butelka pisze:Czołówka? Przepraszam bardzo - przy Apple, HTC i Samsungu? Dobre...
Apple odrzucam, bo według mnie to inny typ telefonu.
A więc dobrze: modele P920, P970 i P990 to jedne z najlepszych telefonów w swoich klasach. Zwłaszcza P990, który bije Galaxy II S jakością wykonania i wydajnością.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Butelka pisze:LG to syf :P Powiem Ci że nie widziałem jeszcze ani jednego HTC który by sprawiał podobne problemy ;) A mój Desire trzyma na spokojnie cały dzień, w domu zwykle ładuję go z PC.
No ale nie napisałeś, czy zdarza ci się na nim grać, a to już robi różnicę. Mój po zresetowaniu do fabrycznych ustawień i braku jakiegokolwiek większego jego użytkowania też w miarę długo trzymał baterię. Problemem okazało się normalne (czytaj: jak na miano smartfona) użytkowanie :D Z drugiej strony hard reset to tylko półśrodek, a nie chce mi się za każdym razem go ustawiać od nowa.
lukmek pisze:@Kędzior: masz na GT540 stock rom, czy cyanogenmoda?
Fabryczny ROM, jedynie aktualizowany do antka 2.1update-1. W żadne CM6, czy wgrywanie soft-modów się nie bawiłem (Telefon jeszcze na gwarancji)

Butelka

Post autor: Butelka »

Kędzior pisze:No ale nie napisałeś, czy zdarza ci się na nim grać, a to już robi różnicę. Mój po zresetowaniu do fabrycznych ustawień i braku jakiegokolwiek większego jego użytkowania też w miarę długo trzymał baterię. Problemem okazało się normalne (czytaj: jak na miano smartfona) użytkowanie :D
Całkiem sporo gram, surfuję po necie, słucham muzyki itd. itp. Oczywiście jak nie daję mu chwili wytchnienia, czyli np. pół dnia gadam przez Palringo, to do domu przychodzę z rozładowaną baterią ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:No, bateria w E66 wytrzymuje mi w porywach dwa dni, w praktyce codziennie muszę ją ładować. To nie to samo co 6020, którą po naładowaniu do pełna podłączałem najrzadziej co 3 dni ;)
Ło matko. Akumulator w mojej Nokii E52 spokojnie starcza mi na 2 tygodnie, no, ale ja nie grywam, nie słucham muzyki. A jak gadam - to krótko i do rzeczy :P

ppln

Post autor: ppln »

Kędzior pisze:W żadne CM6, czy wgrywanie soft-modów się nie bawiłem (Telefon jeszcze na gwarancji)
Nie wiem jak w LG, ale w HTC operacja zmiany ROM-ów jest w 100% odwracalna i raczej bezpieczna (byle pamiętać żeby wgrywać recovery na pełnej baterii i kabelku) bo w razie niepowodzenia z wgraniem recovery, można to zrobić jeszcze raz (z poziomu zrootowanego systemu), jeśli źle wgra się ROM, są backupy i zawsze można wejść do recovery.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Butelka pisze:Całkiem sporo gram, surfuję po necie, słucham muzyki itd. itp. Oczywiście jak nie daję mu chwili wytchnienia, czyli np. pół dnia gadam przez Palringo, to do domu przychodzę z rozładowaną baterią ;)
No zbyt wielkiego wyboru nie miałem, bo do wyboru były tylko telefony za 1zł, a więc biała Xperia X8 lub grafitowy LG GT540, albo pozostanie na tradycyjnych modelach na podstawie C902, jednak z dodanym modułem WiFi, GPS i ładowarką USB. Wybór padł na tego drugiego i w sumie nie żałuję, bo mam już niejakie rozeznanie w kwestii smartfonów. Inna sprawa jest, że przez wymienione we wcześniejszej notce zapędy producentów do wyciągnięcia jak największej ilości kasy z produktów z antkiem, powoduje dramatyczne wręcz starzenie się tych telefonów.

Nie wiem, może za 2 lata się skuszę na LG P970, albo na HTC Desire Z jak trochę stanieją. Tylko wtedy znów będe marudzić, jak teraz :D
ppln pisze:Nie wiem jak w LG, ale w HTC operacja zmiany ROM-ów jest w 100% odwracalna i raczej bezpieczna (byle pamiętać żeby wgrywać recovery na pełnej baterii i kabelku) bo w razie niepowodzenia z wgraniem recovery, można to zrobić jeszcze raz (z poziomu zrootowanego systemu), jeśli źle wgra się ROM, są backupy i zawsze można wejść do recovery.
Jak sobie zobaczyłem na forum lgswift.cenzura ile trzeba zrobić, to aż mi się odechciało grzebania ;) Z tego wszystkiego to tylko roota ustawiłem jeszcze zanim zaktualizowałem antka do pozbawionej możliwości takiej modyfikacji, wersji 2.1-update1.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

lukmek pisze:Alcatel OT311
Moim pierwszym był OT Club w 1999r :D To był dopiero sprzęt nie do zarżnięcia. Miałem go wtedy zamieniać na OT301, ale skończyło się na Panasonicu GD65.
KKS pisze:Podobno bateria od Nokii 5800 pasuje do E66
Na razie to ja nic nie będę w tym grzebał, żeby mi gwarancji nie rąbnęli w razie czego. Ja telefonów nie zmieniam co sezon.

Butelka

Post autor: Butelka »

Kędzior pisze:Inna sprawa jest, że przez wymienione we wcześniejszej notce zapędy producentów do wyciągnięcia jak największej ilości kasy z produktów z antkiem, powoduje dramatyczne wręcz starzenie się tych telefonów.
Large G**no, Szajsungi i inne robią taki burdel, ale w sumie mogliby robić to samo z autorskimi systemami. HTC czegoś takiego nie praktykuje - owszem, wychodzą różne wersje smartfonów, ale de facto każda skierowana do innych odbiorców ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

TLG pisze: Na razie to ja nic nie będę w tym grzebał, żeby mi gwarancji nie rąbnęli w razie czego. Ja telefonów nie zmieniam co sezon.
Mówię o oryginalnej baterii, więc nic Ci nie rąbną. Jak nie zmieniasz co sezon to tym bardziej warto zainwestować, tyle że nie wiem na ile ta informacja jest sprawdzona.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Ja na początku miałem "pancerną" Nokię 3210, która jeszcze gdzieś na szafie leży - z resztą tak samo jak Sony Ericsson T610 (również dość pancerny - upadek ze schodów przeżył, tylko się powyginał [miał aluminiową obudowę] i porysował). Pamiętam, że wymieniono mi go w ramach gwarancji, bo... odtwarzanie głosem wcześniej nagranych rozmów mi nie działało. Do niedawna go używałem, ale mikrofon mu powoli siadał - jakieś szumy było słychać jak się ze mną rozmawiało - czasem tak, że mojego (jakże pięknego [inaczej]) głosu nie było słychać tylko szumy. Teraz przyszła kolej na SE K510i, który z początkiem roku chciałbym na coś nowszego zmienić.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Moje jedyne "pancerne" telefony to były:
Nokia X3-01
Samsung L700

Chodzi oczywiście o te "normalne" telefony, ale jednak niezniszczalne.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Ja do niedawna miałem Siemensa CF62, tak od 2 klasy podstawówki. Po 6 latach czyli na wiosnę kupiłem HTC Wildfire. Dobry telefon, przynajmniej za neta nie żre 7zł/min. :mruga:

bodzio2

Post autor: bodzio2 »

Pierwszy telefon to Nokia 3210 następny Sagem X7 potem jeszcze kilka już nie pamiętam teraz mam LG KU990i i jest w porządku.

Butelka

Post autor: Butelka »

bodzio2 pisze:mam LG KU990i i jest w porządku.
Syf, kiła i mogiła. :P Fon zupełnie sztywny i anty-użytkowy.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Więc przywracając temat z SB. Litery na końcu modeli Sony Xperia, oznaczają jak bardzo ten smartfon jest "luksusowy". Dzięki temu możemy bez patrzenia w specyfikację stwierdzić, jakie mniej więcej parametry ma dany model. Wyjątkiem jest model tipo, który jest najsłabszym modelem w gamie Sony.

ppln

Post autor: ppln »

A U czasami nie jest gorszy niż S?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

No i samo Sony trochę się już pogubiło w swojej numeracji, bo wypuściło modele Z1, SP ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”