Wasze opinie sklepów internetowych

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Wasze opinie sklepów internetowych

Post autor: Max998 »

Pomyślałem sobie, że można by założyć taki temat w którym ludzie pisali by swoje opinie na temat różnych sklepów internetowych takich jak: empik.pl, merlin.pl, allegro.pl itp. Może ja zacznę od przykrej rzeczy związanej z zakupem przez internet.

Do tej pory nie mogę hmm.. jakby to nazywać. Otrząsnąć się z szoku.. :(
Otóż nie tak dawno a dokładniej 15.10.2011r. w serwisie Merlin.pl zamówiłem Edycję Specjalną gry Battlefield 3 za 220,49zł na PS3. Od daty zamówienia siedzę podjarany i co chwila sprawdzam ich stronę i moje zamówienie. Dziś na maila dostałem informację, że nie dostanę gry + dodatku bo już tego nie ma.. :/ Dodam iż wtedy gdy ją zamawiałem było napisane obok ''PRODUKT DOSTęPNY'' i oczywiście potwierdziłem zamówienie. Teraz nie ma już sensu tego zamawiać bo premiera już 27.10.2011r. i nie ma jej już nigdzie jeśli mowa o konsoli PS3 i tym dodatku. Jutro od godziny 9 będę próbował się dodzwonić do nich i gwarantuję, że zrobię całkiem niezłą haje przez ten telefon. Ale zastanawia mnie jeszcze jedno. W moim zamówieniu nadal pisze ''w trakcie realizacji'' więc dlaczego dostałem maila z numerem tego zamówienia i tą negatywną informacją?. Wiedziałem, że gdy pozwolę sobie na chwilę szaleństwa i zamówię coś czego jeszcze nigdzie nie ma to będą z tego tylko problemy i nerwy.. :( Dodatkowo czytałem, że bardzo ciężko jest się do nich dodzwonić, więc ciekawe co wtedy gdy ja kupię grę w normalnym sklepie a kurier zapuka mi do drzwi.. Ajj brak słów.. :diabeł:

Zawartość maila:
Szanowni Państwo,

Informujemy, że otrzymaliśmy powiadomienie od naszego dostawcy, że
wydanie pozycji
http://merlin.pl/Battlefield-3-Edycja-l ... 65565.html
jest już niedostępne. Pragniemy zaproponować wydanie standardowe
http://merlin.pl/Battlefield-3_Electron ... 49200.html
w cenie 199 zł

Bardzo prosimy o informację czy są Państwo zainteresowani zamianą
pozycji w zamówieniu.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.
W razie złego działu proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Ja kilka razy zamawiałem różne rzeczy w sklepie Ro-Bud (www.artykulymodelarskie.pl) i też zdarzało się, że dany produkt był dostępny, a później go nie było, ale zawsze właściciel/pracownik sklepu dzwonił i telefonicznie przedstawiał sytuację oraz proponował inny produkt w zastępstwie, nierzadko droższy bez konieczności dopłaty, także nie mam im nic do zarzucenie choć nie zawsze dostawałem co chciałem.

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Kupiłem raz myszkę u tego sprzedawcy:
http://allegro.pl/show_user.php?search=PROgamingCOMpl
Wszystko było dobrze (w moim odczuciu) oprócz braku obiecanej smyczy, to wystawiłem im neutrala. Niezwłocznie przysłali maila z pretensjami, na co odpowiedziałem im:
proszę się cieszyć że nie wspomniałem nic o braku polskiej instrukcji obsługi
Po tym zamilkli. Lecz jak towar się zepsuł po pół roku to zwlekali ze zwrotem pieniędzy :chytry:

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Tak jak mówiłem zadzwoniłem tam. Pani która ze mną ''rozmawiała'' była przekonana, że moja przesyłka jest w trakcie realizacji i żebym się niczym nie przejmował. Po dokładnie 10 min. gdy wszedłem na maila przeczytałem tytuł: ''Zamówienie numer 7341333 zostało anulowane na życzenie klienta''. No i po raz kolejny opadła mi kopara.. Z nimi nie da się normalnie, sprzedają to czego nie mają a obsługa nie wie do końca z kim i o czym rozmawia.. Teraz złożyłem zamówienia na stronie konsoleigry.pl mam nadzieję, że może tam się uda a jeśli nie to obejdę się smakiem i kupię zwykłą wersję.. :nuts:

bodzio2

Post autor: bodzio2 »

Ja korzystam z Allegro i jestem w pełni zadowolony,czasem są malutkie problemy ale generalnie jest OK :)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Też korzystam z Allegro i też jestem zadowolona. Ale to też zależy na kogo się trafi ;) Ze dwa razy kupowałam w internetowych sklepach modelarskich (gamahobby, modelmania) i oprócz długiego oczekiwania na przesyłkę (co było uwzględnione w opisie przedmiotu) to w sumie też było okej :) I raz kupowałam na gram.pl ale z odbiorem w punkcie i też nie było żadnych problemów...

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

gram.pl to też dobry sklep ale niestety tego już nie mieli i było to napisane. natomiast zaufałem merlinowi bo nie dość, że taki popularny to jeszcze miał ją na stanie a tu dupa i tyle. To był pierwszy i ostatni raz gdy kupowałem coś w internecie przedpremierowo.

Butelka

Post autor: Butelka »

Generalnie sprzedaże przedpremierowe funkcjonują dobrze, inną sprawą jest często niekompetencja pracowników niektórych sklepów.

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Uff udało się. Gra będzie jutro u mnie dzięki konsoleigry.pl :).
Oczywiście, że funkcjonują dobrze tylko czasem sprzedawca oferuje coś czego już nie ma. Dobrze, ze wybrałem formę zapłaty przy odbiorze a nie przelewem. Tak nie miałbym ani gry ani pieniędzy.

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

No i ja też że tak powiem wpakowałem się w g***o. Dwa tygodnie temu na eBayu kupiłem Forze Motorsport 4 za £30 bo w sklepie kosztuje £40 a tyle to za grę nie dam. Do kupienia było 7 sztuk i wszystkie poszły w jeden dzień, już zacząłem się martwić po dwóch dniach gdyż mój produkt nie był oznaczony jako wysłany więc postanowiłem w tamten piątek skontaktować się ze sprzedawcą lecz bez odzewu. Przedwczoraj gdy chciałem wyszukać nick sprzedawcy dostałem informację że został on usunięty z eBaya bo złamał regulamin. Postanowiłem otworzyć sprawę oszustwa na eBayu/PayPal i muszę czekać do 19 listopada na odzew sprzedawcy, jeżeli się nie odezwie to eBay przejmuje sprawę i niby będzie się starał o moje pieniądze. Myślę że odzyskam swoje £30 bo jak nie to chyba się zatłukę.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

30 funtów to góra 150 zł, przecież to nawet na polskie warunki nie jest tragedia. No i eBay i Paypal raczej o to wszystko dbają, na pewno lepiej niż Allegro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”