Rowermania

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Amalio pisze:Ja uważam...
100% poparcia co do tego.
Amalio pisze:KKS to co opisałeś to nie jest jakieś rowerowe chamstwo tylko ogólny brak kultury jazdy który zobaczymy u innych uczestników ruchu.
No dobra, ale babka widziała, że samochody się cofają, żeby ustąpić a ona dalej się nie ruszyła i jeszcze pokiwała głową sugerując, że co za chamy chcą żeby ich wpuścić.
Co do tych skrzyżowań o których mówisz, ode mnie z "osiedla" można wyjechać na główną dwoma drogami. Jedna jest bez świateł i z przeciwka tak po skosie dojeżdża druga droga od strony dużego osiedla-blokowiska. Co do drugiej drogi, wyjeżdżając w lewo (w stronę centrum) trafiamy zaraz na światła dla pieszych, za tymi światłami jest droga w prawo na wspomniane wyżej osiedle-blokowisko.

I jak myślicie, gdzie jest łatwiej wyjechać? Tam gdzie są światła, tak?
Bzdura.
Dojeżdżając do świateł auta od strony Wałcza praktycznie nigdy nie robią miejsca dla wjeżdżających z bocznej ulicy a jeśli wyjedziemy na lewy pas i spróbujemy się wbić za pierwsze czy tam drugie auto często spotykamy się z sytuacją, że cały sznur aut nas nie wpuszcza a auta jadące od strony centrum na nas trąbią. Podobna sytuacja, choć nieco lepsza jest gdy jedziemy od strony blokowiska, tam częściej wpuszczają skręcających w lewo. W takiej sytuacji o wiele łatwiej jest przeciąć drogę na wjeździe bez świateł niż skorzystać z dobrodziejstw sygnalizacji ;) Zwłaszcza, że w godzinach szczytu przy drugim wyjeździe auta już nie jadą tylko stoją.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

To jest kolejny objaw braku kultury u naszych kierowców. Nie uznają jazdy na zakładkę i ogólnie dopuszczania do ruchu kogokolwiek. Należy dwadzieścia kilometrów przed zwężką ustawić się gęsiego, a kto śmie choćby metr dalej podjechać, to jest pieprzonym cwaniakiem i niewolno go wpuścić. Jeden koleś chciał mnie nawet pobić za to, że wjechałem przed niego na pas(i dlatego też mam zamiar kupić kij zacząć uprawiać baseball).
A to, że wydłuża się w ten sposób korek i paraliżuje jeszcze większą część miasta(czy gdzie by to nie było) to nieistotne. Niech się inni martwią.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Baseball trochę groteskowy, i nie bardzo można go posiadać. Może lepiej pałkę teleskopową+gaz? Sam powinienem mieć coś takiego, ale ledwo mi na fajki starcza.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Najlepsze jest to, że w innych miejscach miasta nie ma problemu z wpuszczaniem, tylko to jedno głupie skrzyżowanie jest takim problemem. Kawałek dalej jest skrzyżowanie, w którym zawsze praktycznie wszyscy jeżdżą na zakładkę, chociaż nie ma żadnych znaków ani nie było żadnych "akcji lokalnych mediów".

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To jest po prostu nasza "mentalność". Ja np. zauważyłem, że gdy chcę zmienić pas na inny i wcześniej to zasygnalizuję kierunkowskazem, to jadące samochody na tymże pasie natychmiast przyspieszają nie pozwalając na zmianę pasa ruchu. A bywają tacy, którzy przyspieszają i jeszcze trąbią... chociaż kilka chwil wcześniej im się nie spieszyło :lol:

Cóż. Polska i wszystko jasne :retard:

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Tymczasem teraz pogoda idealna. Słonko świeci, można się opalić, a przy tym nie jest jakoś upalnie. :cool: Dziś zaliczyłem sobie wizytę w Niemczech, jutro skoczę gdzieś za Goleniów. A potem rower do serwisu bo by się porządna NR przydała jeszcze przed pełnią sezonu, a ja nie mam czasu wszystkiego ponaprawiać. :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Daleko miałeś do tych Niemczech?

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

Niemiec!

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Do granicy jakieś 25-30 km z Prawobrzeża.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”