Kamery i inne gadżety

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jak wymyślę, gdzie włożyć telefon, też coś może nakręcę. W sumie mógłbym nawet teraz, tylko że nie ma pogody i musiałbym jeszcze znaleźć ładowarkę samochodową

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

A ten wątek bym poszerzył. ¯eby nie był tylko telefonach, ale ogólnie o różnych diwajsach czy innych gadżetach elektronicznych.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Amalio, ja mam jeszcze takie pytanie co do tej kamery drogowej bo się przymierzam od dłuższego czasu, powiedz no mi u mnie jest coś nie tak, czy jakość filmu ucierpiała podczas przesyłu na YT, czy tam w oryginale da się rejestracje odczytać samochodu oddalonego powiedzmy gdzieś do 15metrów...?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Na początku chciałem zauważyć, że my chcieliśmy poszerzenia tematu, a nie wywalenia wszystkiego do kosza. Więc niech to trafi tam gdzie było i niech zostanie zmieniona nazwa wątku.

@Auper jeśli chodzi o jakość nagrania, to jest to w ogóle ciekawa sprawa pod pewnym względem. Otóż jak się otwiera nagranie dedykowanym programem, to występuje straszne ziarno. Na Allplayerze jest ono mniej widoczne, a po przesłaniu na YT w dużej mierze go nie widać. Porównałem także oryginały nagrań z tymi wrzuconymi na YT. Wygląda na to, że YT mocno odszumia nagrania, ale tracą one trochę na ostrości przez to. Więc tak - oryginalne nagranie jest bardziej czytelne.
Na początek wrzucę kolejny fragment gdyż w weekend umyłem szyby od środka i różnica pomiędzy umytym, a nie umytym była nazwijmy to... widoczna :D Więc materiał z dnia dzisiejszego na pewno jest trochę bardziej miarodajny zarówno pod względem ostrości i kolorów.
https://www.youtube.com/watch?v=sa9nb4L ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=zDU4kMD ... e=youtu.be

Myślę, że z 10-15 metrów da się na oryginale odczytać tablice. Jak chcesz to na podstawie powyższego wybierz konkretną sekundę, to Ci powiem czy na powiększeniu oryginału tablica jest czytelna.

Dorzucam też poglądowo nagranie z przejazdu po zmroku:
https://www.youtube.com/watch?v=7a5QtrM_vks

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Niestety w prawie żadnym rejestratorze jazdy nie widać rejestracji aut jadących z naprzeciwka, więc jak ktoś Ci urwie lusterko to za dużo Ci to nie pomoże ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze:Niestety w prawie żadnym rejestratorze jazdy nie widać rejestracji aut jadących z naprzeciwka, więc jak ktoś Ci urwie lusterko to za dużo Ci to nie pomoże ;)
Z tym nie mogę się zgodzić. W dobrych warunkach rejestracje można przeczytać bez problemu. No jak pada deszcz i jeszcze wycieraczki migają po obrazie to już gorzej, ale to raczej oczywiste.
Istotna jest jakość nagrywanego obrazu. Te w FullHD nie mają raczej z tym problemów.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Też możliwe że zależy to od różnicy prędkości, bo jak się jedzie ze 100, ten z naprzeciwka ze 150, to mamy różnicę 250km/h, wynika z tego że w nagraniu o częstotliwości 30fps na jedną klatkę auto przejeżdża ponad 2 metry więc samochód jak najbardziej ma prawo być "ruszony".

Co do samej kamery to poważnie zacząłem zastanawiać się po tym jak przez pewnego geniusza straciłem koło z oponą i nabawiłem się niemałych luzów na zawieszeniu uciekając na krawężnik... Kierowca jedynie zaśmiał mi się w twarz twierdząc że bez dowodu że to jego wina (kolizji nie było) to sobie mogę... A jakby nie patrzeć komplet opon 800pln takich byle kleberów, więc już by się zwróciło...;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Osobiście uważam, że te rejestratory mają wg mnie malutką wadę - wyraźnie widać, że się je ma. Coś montowane pod maską z obiektywem wciśniętym w atrapie byłoby lepsze.
I zauważyliście, że im niższa klasa drogi, którą Amalio jedzie, tym lepszy ,,background noise"? Na polnej drodze pewnie leciałyby Beatlesi

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Tylko że w przypadku umieszczenia takiego ustrojstwa właśnie pod atrapą znacznie zwiększa się ryzyko uszkodzenia takiego ustrojstwa oraz utraty danych przy ewentualnych kolizjach... Jakby to wmontować w lusterko to by było ciekawe, osobiście nie spróbuje bo fotochrom i tak pełen elektroniki ale jak można by pokombinować co nieco...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

pmaster pisze:Osobiście uważam, że te rejestratory mają wg mnie malutką wadę - wyraźnie widać, że się je ma. Coś montowane pod maską z obiektywem wciśniętym w atrapie byłoby lepsze.
Nie, to nie jest dobry pomysł. Po pierwsze, bo jakbyś to miał wciśnięte pod atrapę, to szybko ubrudzisz obiektyw czy też szkło ochraniające, więc to się mija z celem. Po drugie kamera ma dostarczyć materiału dowodowego. Jak będziesz to miał zamontowane w atrapie, to pierwsze co stracisz to właśnie materiał dowodowy.
Auper pisze:Co do samej kamery to poważnie zacząłem zastanawiać się po tym jak przez pewnego geniusza straciłem koło z oponą i nabawiłem się niemałych luzów na zawieszeniu uciekając na krawężnik... Kierowca jedynie zaśmiał mi się w twarz twierdząc że bez dowodu że to jego wina (kolizji nie było) to sobie mogę... A jakby nie patrzeć komplet opon 800pln takich byle kleberów, więc już by się zwróciło...;)
Nawet jakby tablica nie była czytelna i nie złapałbyś sprawcy to i tak jesteś do przodu. Masz udokumentowane, że ktoś wyrządził Ci tę szkodę, więc UFG Ci wypłaci odszkodowanie.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Amalio pisze: Istotna jest jakość nagrywanego obrazu. Te w FullHD nie mają raczej z tym problemów.
U mnie też jest niby Full HD :P Oglądałem pokazowe filmiki z testów i rejestracje auta z przeciwka nie były zbyt widoczne, ale jeśli mówisz, że w praktyce da się odczytać to nie jest źle.
pmaster pisze: I zauważyliście, że im niższa klasa drogi, którą Amalio jedzie, tym lepszy ,,background noise"? Na polnej drodze pewnie leciałyby Beatlesi
Fajnie słychać dźwięk silnika, jadąc po polnej drodze powinien kamerę cofnąć nieco do tyłu i poczułbym się jakbym grał w Colin McRae Rally :D

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Kamery i inne gadżety

Post autor: Amalio »

Wideorejestrator w istocie w końcu coś zarejestrował. No niestety (lepiej sobie ustawcie FullHD, bo YT strasznie pogarsza jakość):
http://www.youtube.com/watch?v=PwKatpkKhnI

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kamery i inne gadżety

Post autor: J-31 »

.. że tak z ciekawości zapytam, a ile Miałeś na liczniku na tej drodze ? Czy to nagranie ma taką szybkość ? ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Kamery i inne gadżety

Post autor: Amalio »

W okolicach 50, ale nie pamiętam teraz. Chwilę wcześniej jest ostry zakręt, więc szybko jechać się nie da, a i tak dodatkowo jak widać roboty drogowe. Tak jak w opisie - koła całkowicie zablokowały się na błocie. Koleś mnie zaskoczył tym, że się zatrzymał.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kamery i inne gadżety

Post autor: Auper »

Pokaż no zdjęcie z uszkodzeniami pojazdu jak już się tym chwalisz, i jak tak myślę, to można było się pakować pod tą ładowarko/koparkę, chociaż człowiekowi ciężko szybko przemyśleć w takich sytuacjach, też mi kiedyś się podobna sytuacja zdarzyła, jak mi dziadek seicento wyjechał i się ratowałem ucieczką po krawężnikach, a biedne micheliny nie do odratowania były...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Re: Kamery i inne gadżety

Post autor: faja_k »

Śląski Robert Kubica. Jak auto? Bo Tobie jak rozumiem raczej nic się nie stało.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Kamery i inne gadżety

Post autor: Amalio »

Auper pisze:Pokaż no zdjęcie z uszkodzeniami pojazdu jak już się tym chwalisz
Nie mam. Z resztą i tak nic nie zobaczysz, bo samochód jest z zewnątrz cały. Zderzak się o dziwo nie połamał. Dół wyskoczył z bolców no i multum ziemi jest napchane, ale to tyle. Chłodnica poszła.
Na miejscu nie zrobiłem żadnego zdjęcia i szkoda, bo jeśli coś było ciekawego, to dziura nad którą samochód zawisł. Sytuacja była tak opłakana, że albo laweta z dźwigiem, albo koparki które były na miejscu. Koniec końców wyciągały mnie dwie koparki. Obrotowa podtrzymywała na łańcuchu przednie prawe koło, a Caterpillar stalową liną ciągnął za lewe tylne. Inaczej samochód wpadłby do rowu i to nawet na dach.
Auper pisze:chociaż człowiekowi ciężko szybko przemyśleć w takich sytuacjach
No właśnie. Na sucho to też do podobnych wniosków dochodzę, ale to jest ułamek sekundy. Grunt, że w Astrze nie wylądowałem.
faja_k pisze:Śląski Robert Kubica. Jak auto? Bo Tobie jak rozumiem raczej nic się nie stało.
Jak wyżej. Chłodnica poszła. Naderwany też jest pas w której jest osadzona, ale mam nadzieję, że na nowej chłodnicy się skończy.
No mnie nic się nie stało.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Kamery i inne gadżety

Post autor: pmaster »

Już się bałem, że coś ci się stało i nie wchodziłeś przez to na KMF. Niezły zwrot akcji na filmie.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Kamery i inne gadżety

Post autor: Amalio »

pmaster pisze:Już się bałem, że coś ci się stało i nie wchodziłeś przez to na KMF.
Nie wchodzę głównie z powodu sesji. Metrologia, elektrotechnika, mechatronika, mistyfikacja. Taka sytuacja.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kamery i inne gadżety

Post autor: Auper »

Że chłodnica to było widać po filmie jak para spod maski poszła, myślałem że szkody w samochodzie będą jednak większe właśnie głównie blacharskie... Lakier na boku cały...?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”