Komunikacja miejska w TV

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
voy

Post autor: voy »

W piątek przez przypadek włączyłem Bulionerów, no i patrze a tam między scenami pokazana jest komunikacja w Warszawie, a najczęściej Ikarusy. A potem była taka scena że sobie jadą Solarisem U15 a dźwięki z Ikarusa :lol:

DAB

Post autor: DAB »

voy pisze:W piątek przez przypadek włączyłem Bulionerów, no i patrze a tam między scenami pokazana jest komunikacja w Warszawie, a najczęściej Ikarusy. A potem była taka scena że sobie jadą Solarisem U15 a dźwięki z Ikarusa :lol:
też to zauważyłem. Bardzo fajny serial

spider

Post autor: spider »

jak się zaczyna serial "Na Wspólnej" to jedzie [chyba] Solaris Urbino 15 na lini 167 w kierunku Siekierki Sanktuarium...

voy

Post autor: voy »

O właśnie i na dodatek jest wyróżniony tzn. w normalnych barwach a reszta świata jest taka niebieska.
A w reklamie tepsy gniot jedzie na linii 143 Rembertów - cośtam dalej ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na jedną z reklam ERA GSM. Tam kobieta i mężczyzna próbują się skomunikować na jakiejś stacji. To jest stacja metra CENTRUM. Jest to o tyle ciekawa stacja, że jej perony są oddzielone torami, czyli jest stacja typu przystankowego i jest to jedyna taka stacja metra. Wszystkie pozostałe są typu wysepkowego, czyli perony otoczone torami. Jedno co mi tam nie pasuje to pociąg metra (Metropolis), który jest nienaturalnie mały, zbyt mały. Poza tym on przejeżdzą, a powienien się zatrzymać....

Natomiast ja wyśledziłem, niedawno w TVP Polonia, film pt. "Och, Karol !". Jest to film (komedia) z 1985 roku, a w nim niektóre sceny odgrywane są w plenerze Warszawy. Bez trudu można dojrzeć ówczesne Ikarusy 260/280 (np. ja znalazłem jednego z R5 Inflancka #75, a na Świętokrzyskiej widziałem 280-tkę z okresu pierwszych dostaw, z czerwony paskiem), a także trójwagonowy skład 13N na Marszałkowskiej...

[ Dodano: 2004-11-30, 12:35 ]
voy pisze:W piątek przez przypadek włączyłem Bulionerów, no i patrze a tam między scenami pokazana jest komunikacja w Warszawie, a najczęściej Ikarusy. A potem była taka scena że sobie jadą Solarisem U15 a dźwięki z Ikarusa :lol:
Jak oglądam codzienne Wiadomości, Fakty i inne, to płakać mi się chce - widać same Ikarusy... :cry:

Może oddajmy stolicę... Nie wiem gdzie - może do Wrocławia... :diabeł:

Inspektorze co Ty na to - Chcesz stolicę u siebie, we Wrocławiu ? :lol:

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Ja widziałem w serialu TVP 1 pt; Bulionerzy jak w jednym odcinku bohaterowie jeżdzili autobusami , Ikarusami , Neoplanami , Solarisami i Jelczami przewijały się różne autobusy a na końcu była warszawska kontrola biletów

wocash

Post autor: wocash »

A jak ktoś oglądał Poranek kojota to wie, że jelcz (prawdopodobnie L11) służył jako restauracja. :lol:

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Tak masz racje oglądałem ten film i fajnie było w środku w tym Jelczu

Crom

Post autor: Crom »

W Bulionerach sa kanarzy. Tylko ostatnio (tzn. wczoraj) skontrolowali jednego goscia (chińczyka) w całym Ik 280 :/ Przed scena jak Ci dwaj debile "kanarują" są zawsze 10-15 sek. filmiki z komunikacja warszawska. Many, Solary Ikarki itd.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na jedną z reklam ERA GSM. Tam kobieta i mężczyzna próbują się skomunikować na jakiejś stacji. To jest stacja metra CENTRUM. Jest to o tyle ciekawa stacja, że jej perony są oddzielone torami, czyli jest stacja typu przystankowego i jest to jedyna taka stacja metra. Wszystkie pozostałe są typu wysepkowego, czyli perony otoczone torami. Jedno co mi tam nie pasuje to pociąg metra (Metropolis), który jest nienaturalnie mały, zbyt mały. Poza tym on przejeżdzą, a powienien się zatrzymać....

Natomiast ja wyśledziłem, niedawno w TVP Polonia, film pt. "Och, Karol !". Jest to film (komedia) z 1985 roku, a w nim niektóre sceny odgrywane są w plenerze Warszawy. Bez trudu można dojrzeć ówczesne Ikarusy 260/280 (np. ja znalazłem jednego z R5 Inflancka #75, a na Świętokrzyskiej widziałem 280-tkę z okresu pierwszych dostaw, z czerwony paskiem), a także trójwagonowy skład 13N na Marszałkowskiej...

[ Dodano: 2004-11-30, 12:35 ]
voy pisze:W piątek przez przypadek włączyłem Bulionerów, no i patrze a tam między scenami pokazana jest komunikacja w Warszawie, a najczęściej Ikarusy. A potem była taka scena że sobie jadą Solarisem U15 a dźwięki z Ikarusa :lol:
Jak oglądam codzienne Wiadomości, Fakty i inne, to płakać mi się chce - widać same Ikarusy... :cry:

Może oddajmy stolicę... Nie wiem gdzie - może do Wrocławia... :diabeł:

Inspektorze co Ty na to - Chcesz stolicę u siebie, we Wrocławiu ? :lol:
No wiesz,taki zaszczyt.Nie odmówilbym...ale,jest to ale.Jesli już stolica w takim mieście to i niech władza będzie też na miejscu.Z Warszawy nie wziąłbym chyba nikogo...Nowy sejm,nowi politycy.To by mi pasowało.No i jesli ja mialbym nad tą "śmietanką" kontrole to byłoby już chyba najlepiej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kontrola Powiadasz. Chmmm.... O, to warto się zastanowić poważniej i przesłać ich wszystkich do Wrocławia...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Otóż właśnie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No to chyba muszę pogadać z kim trzeba, może na Wiejskiej ... :)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

KM jest przecież także w Kryminalnych :) KM była przecież także w filmie "Daleko od szosy" gdzie glowny bohater Leszek był kierowcą w MPK Łódź. Pamiętam, że najczęściej jeździł chyba na linii 51- ogórkiem :)

voy

Post autor: voy »

No, w zeszłym tygodniu w Kryminalnych był most gdański i stopiątki, kręcono z nimi scenę.
A w W11 był gniot; komisarze przesłuchiwali kierowcę autobusu.

Podi

Post autor: Podi »

voy pisze:A w W11 był gniot; komisarze przesłuchiwali kierowcę autobusu.
Aaa pamiętam, gniot był z Krakowa

DAB

Post autor: DAB »

Filip_2691 pisze:KM jest przecież także w Kryminalnych
W zeszłym tygodniu był #1093 nawet zapisałem, ale patrzyłem na TWB i takiego nie było :( Kiedy był ten odcinek W11 ?

Dzisiaj jest #8717 na linii 181

Podi

Post autor: Podi »

DAB pisze:Kiedy był ten odcinek W11 ?
Dawno, to już mogą być dwa miechy...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Podi pisze:
DAB pisze:Kiedy był ten odcinek W11 ?
Dawno, to już mogą być dwa miechy...
Czy ja wiem, ja ten odcinek widziałem tydzień temu. Tak poza tym, to w W11 jest często akcent z komunikacją miejską/koleją. A w każdym odcinku z J. Czechowską, przed filmem jest pokazana reklamówka gdzie jest m.in. Man NG313 oraz Bombardier NGT6 ;) Oczywiście wszystko dotyczy komunikacji miejskiej Krakowa bo też tam nakręcane są kolejne odcinki.

W11 - (pon - śr), 18.25 TVN.

Podi

Post autor: Podi »

Czy ja wiem, ja ten odcinek widziałem tydzień temu. Tak poza tym, to w W11 jest często akcent z komunikacją miejską/koleją. A w każdym odcinku z J. Czechowską, przed filmem jest pokazana reklamówka gdzie jest m.in. Man NG313 oraz Bombardier NGT6 :wink: Oczywiście wszystko dotyczy komunikacji miejskiej Krakowa bo też tam nakręcane są kolejne odcinki.
Może ja myśle o innym odcinku- o tym gdzie porwali dziewczyne jak wysiadała z busu i ją zaciągneli noca do lasu...
Wczoraj we wiadomościach jak gadał jakis facet to za nim jechał U18 8401 ,niby nic,ale to najnowzszy Solaris :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”