Komunikacja miejska w TV

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
voy

Post autor: voy »

To w wiadomościach zawsze coś przejeżdża za plecami przygotowującego materiał. Raz widziałem IK435.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Często w TVP3 Katowice jak robią jakiś wywiad to widać na katowickim rynku to widać przejeżdzające stopiątki lub Karliki :) Często też pojawią się autobusy...

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Kiedyś widziałem Volvo 7000A w serialu "Pierwsza Miłość" był to bodajże #8111, czasem przejedzie jakiś tramwaj... :)

Jessi

Post autor: Jessi »

Jakiś autobus miejski, nie wiem jaki za późno go zobaczyłem występuje w reklamie Media Marktu.

Zawsze jak jest jakaś relacja z Pałacu Prezydenckiego to zawsze w tyłach przejedzie jakiś autobus.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A w ostatnich "Kryminalnych" znów "zagrał" pojazd km w Warszawie, tym razem był to autobus - SU 15 #8717 z zajezdni R7 "Woronicza", "obsługiwał" on linię 181. :o:

Oj coś dużo tych cudzysłowiów. Tyle, że w przypadku słowa "obsługiwał" jest to celowe. Ponieważ popełniono dwa makabryczne błędy, których ja - autorom filmu - nie mogę darować.

Wobec tego Pozwólcie, że się trochę poczepiam: :mruga:

1. Zdjęcia przejazdu autobusu kręcone były na ul. .... Woronicza (facet wysiadł z autobusu na przystanku dokładnie vis-a-vi zajezdni R7 "Woronicza"), a przecież linia 181 nie ma nic wspólnego z Mokotowem :!:

2. Linię 181 obsługiwał autobus z zajezdni R7 - ten zakład nie obsługuje tej linii (dla R7, linia 181 jest na drugim końcu miasta, toteż pojawiają się na niej pojazdy z R6, która jest znacznie bliżej),

3. Autobus linii 181 - linii zwykłej - nie zatrzymał się na jednym z przystanków. Na ul. Woronicza nie ma przystanków "Na żądanie" :retard:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Takie właśnie są seriala, nie za bardzo trzymają się rzeczywistości ;)

voy

Post autor: voy »

Ale akurat na moście gdańskim w odcinku puszczanym wcześniej wszystko było poprawnie - 2,6.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

W filmie "Nie lubię poniedziałku" widać tramwaj warszawskiej (nieistniejącej obecnie) linii 14 na torowisku (również nieistniejącym) w ul. Czerniakowskiej w kierunku Wilanowa. Bloki po prawo wyglądają teraz tak samo, tylko tramwaju nie ma :| :
http://www.przegubowiec.com/tram/13n/h0122-14nlp.JPG

Jessi

Post autor: Jessi »

No a "Miodowe Lata"? Przecież tam zawsze na końcu odcinka jadą dwa 102Na.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jessi pisze:No a "Miodowe Lata"? Przecież tam zawsze na końcu odcinka jadą dwa 102Na.
Przyznam szczerze, że dawno nie oglądałem "Miodowych Lat", ale swego czasu na początku był zdjęcia 13N na ul. Wołoskiej (blisko zajezdni R4 "Mokotów"). A co więcej bohater jechał na stanowisku motorniczego. Oczywiście zdjęcia z jego udziałem kręcono z drugiego wagonu 13N. Czyli on tam tylko siedział... xD

[ Dodano: 2005-12-05, 15:50 ]
Thomas78 pisze:W filmie "Nie lubię poniedziałku" widać tramwaj warszawskiej (nieistniejącej obecnie) linii 14 na torowisku (również nieistniejącym) w ul. Czerniakowskiej w kierunku Wilanowa. Bloki po prawo wyglądają teraz tak samo, tylko tramwaju nie ma :| :
http://www.przegubowiec.com/tram/13n/h0122-14nlp.JPG
Bingo. Wielkie dzięki Thomas78 - piękne zdjęcie. :)

A pamiętam, że w innej scenie tego filmu, pokazana była solówka 13N z pierwszych dostaw, obsługiwała linię nr 13 (rejon bloków "Za żelazną bramą"). Na boku przy drzwiach miała nawet jakieś informacje dla podróżnych. :)

Podi

Post autor: Podi »

Jessi pisze:Przecież tam zawsze na końcu odcinka jadą dwa 102Na.
102Na w Warszawie,to ci checa :P
J-31 pisze:A pamiętam, że w innej scenie tego filmu, pokazana była solówka 13N z pierwszych dostaw, obsługiwała linię nr 13 (rejon bloków "Za żelazną bramą"). Na boku przy drzwiach miała nawet jakieś informacje dla podróżnych. :smile:
W Zmiennikach nieraz widzialem trójskłady trzynastek :P

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

W "Nie Lubię Poniedziałku" była też solowa 13N na placu Grzybowskim.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Piotrek_2274 pisze:W "Nie Lubię Poniedziałku" była też solowa 13N na placu Grzybowskim.
Która wjechała tam, gdy torowisko nie było już używane w ruchu liniowym. Do tego była to linia 13 na Koło :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

B.A. Baracus pisze:Takie właśnie są seriala, nie za bardzo trzymają się rzeczywistości
A słyszałeś kiedyś słowo fikcja :?: ;)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Podi pisze:W Zmiennikach nieraz widzialem trójskłady trzynastek :P
Hehe, akurat tak się składa, że "Zmiennicy" lecą w TV - od pon do piąt o godz 8 na TVP2.
W dzisiejszym odcinku np można było zobaczyć piękne nowe warszawskie Ikarki 260/280 :)

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

8 rano czy wieczorem?:)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Piotrek_2274 pisze:8 rano czy wieczorem?:smile:
Rano :) Więcej o samym filmie tutaj: http://zmiennicy.filmweb.pl

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Też sobie znleźli porę, wtedy to ja w szkole jestem.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

W "Alternatywy 4" była też KM :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Piotrek_2274 pisze:8 rano czy wieczorem?:)
Wieczorem jest 20-ta :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”