Najkrótsza i najdłuższa linia KM w Waszych miastach.

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ciekawe,czy są desperaci,którzy przejechali kiedyś przez 1h 40 minut całą trasę 46 na siedząco badź stojąco?:D

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Thomas78 pisze:Nocne są najdłuższymi trasami autobusowymi
Masz racje, bo Gdyni linia nocna 430 jeździ od (chyba) Kaczych Buków, do dworca głównego w Redzie ;).

lesiu

Post autor: lesiu »

W sumie to już nie musze się wypowiadać :) Paru użytkownikom dałem punkty "pomógł" ponieważ za bardzo nie znam się na MZKP-owskich liniach ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

rupak pisze:Masz racje, bo Gdyni linia nocna 430 jeździ od (chyba) Kaczych Buków, do dworca głównego w Redzie
Noo. ale czy dłuższa (wg rozkładu) nie jest 410 :?: Kacze Buki - Kacze Buki - p/ Pogórze :nuts:

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

W Warszawie jedną z dłuższych jest 171 i 117 (przynajmniej tak mi się wydaje)

56247

Post autor: 56247 »

Tą drugą linię-czyli 117,lubi Pan Rokita.
Mogliśmy się o tym przekonać,oglądając dzisiejsze "Fakty".
:rotfl:

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Ale 117 jest powykręcana na maxa. Rokita vs. MoHeRy w 117 :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

56247 pisze:Tą drugą linię-czyli 117,lubi Pan Rokita.
Mogliśmy się o tym przekonać,oglądając dzisiejsze "Fakty".
Ehe, też zwróciłem uwagę. Zauważcie, że wystąpił tam SU15 8744 — rządowy :mruga: .

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

Najdłuższa linia autobusowa w Wawie to chyba 125 - ex pośp. F (Międzylesie - os. Górczewska) - nie znam długości.
Ale warto zapamiętać 415 ze względu na swoje 41 kilometrów długości...(trasa od Huty do Wesołej). Najwięcej przystanków - ok. 55 ma niezastąpiona 107 :) 117 też jest dość długa, 171 raczej nie aż tak.

Najkrótsza to zdecydowanie 113 (Groty - os.Górczewska) - tylko 7 minut i 6 przystanków w jedną stronę.
W czołówce jest także przejeżdżająca pod moim oknem 193 (Bokserska - Ursynów Płd.) - 17 minut.

Tramwaje:
Tu ciężko wytypować. Wszystkie trasy są dość długie, jednak w czołówce linii najkrótszych znajdą się 21: Wiatraczna- ¯erań FSO (23 min. w jedną stronę), 27: Cm. Wolski - Potocka (21 min), 7: Banacha - Kawęczyńska Bazylika (26 min.).

Najdłuższą linią wydaje się być 15: Okęcie-Huta (56 min.), ale większość (niektóre oprócz wyżej wspomnianych mają czas w granicach 30 min. w jedną stronę) nie odbiega od piętnastki o najwyżej 15 min.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Grzesiek pisze:Najkrótsza to zdecydowanie 113 (Groty - os.Górczewska) - tylko 7 minut i 6 przystanków w jedną stronę.
W czołówce jest także przejeżdżająca pod moim oknem 193 (Bokserska - Ursynów Płd.) - 17 minut.
Bardzo ładnie, ja może tylko dodam, do najkrótszych linii możemy zaliczyć 124 (Okęcie - Paluch) - 11 przystanków i 12-14 minut przejazdu.

193 jest już dłuższa (Ursynów Płd - Bokserska) - czas przejazdu podobno max 21 minut, ilość przystanków 14 ;)

Co ciekawe obie linie obsługiwane są taborem wielkopojemnym. Na linii 193 spotkamy na codzień SU 18 III :)

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

Rekord to dwa SU18 III na 193. Dziś 8226 i 8227. Jeden z nich to niska brygada, a drugi to niskacz na wysokiej brygadzie.

Z tego co obserwuję z okna, to tą linią jeździ średnio 10-15 osób (ale mam widok na dopiero drugi/przedostatni przystanek na trasie - JAD¬WINGÓW). Jednak z tego, co mi koledzy MKM-owie z Ursynowa mówili, ta linia w godzinach szczytu i godzinach "szkolnych" jest zapchana jak puszka z sardynkami. Wiąże się to z tym, że przejeżdża koło SGGW (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego) i Metra Służew, gdzie wsiada/wysiada dużo studentów studiujących na SGGW. A 193 i 401 to najlepsze środki transportu do SGGW, jeśli chodzi dojazd z przesiadką z metra :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Grzesiek pisze:Rekord to dwa SU18 III na 193. Dziś 8226 i 8227. Jeden z nich to niska brygada, a drugi to niskacz na wysokiej brygadzie.

Z tego co obserwuję z okna, to tą linią jeździ średnio 10-15 osób (ale mam widok na dopiero drugi/przedostatni przystanek na trasie - JAD¬WINGÓW). Jednak z tego, co mi koledzy MKM-owie z Ursynowa mówili, ta linia w godzinach szczytu i godzinach "szkolnych" jest zapchana jak puszka z sardynkami. Wiąże się to z tym, że przejeżdża koło SGGW (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego) i Metra Służew, gdzie wsiada/wysiada dużo studentów studiujących na SGGW. A 193 i 401 to najlepsze środki transportu do SGGW, jeśli chodzi dojazd z przesiadką z metra :)
Czasami zdarza mi się przejechać tym autobusem i potwierdzam. 193 i 401 to linie dowozowe do metra dla studentów SGGW ;)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

W Poznaniu:

=>najdłuższa linia tramwajowa to linia 1, 16,81 km i 52 minuty jazdy
=>najkrótsza linia tramwajowa to linia 16 (z koncówka uliczną z jednej strony), w jedną stronę 7,46 km i 17 minut (rano jezdzi co 5-6), kursuje tylko w dni robocze

=>najdłuższy autobus moim zdaniem 78 (ok.14,95 km i 50 minut) albo podmiejski pospieszny sezonowy P (ok.30 minut i jakoś też 15 km)
=>najkrótsza to 98 (12 minut i 2,8 km), ale za to jezdzi co 6-11 minut)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze: =>najdłuższy autobus moim zdaniem 78 (ok.14,95 km i 50 minut) albo podmiejski pospieszny sezonowy P (ok.30 minut i jakoś też 15 km)
A nie czasem albo 111 do Przebeowa, albo 101 do Ludwikowa :>?

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

111 => ok. 22,74 km
101 => ok. 23,62 km

Ale to linie podmiejskie, a nie koniecznie KM, mogłeś sam coś napisać a nie sie czepiać :mruga:

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:=>najdłuższa linia tramwajowa to linia 1, 16,81 km i 52 minuty jazdy
A jaka była długa przed reformą :P

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

21,75 km i 71-73 minut jazdy (linia 1: JUNIKOWO - OGRODY) DO 28-02-2005

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:111 => ok. 22,74 km
101 => ok. 23,62 km

Ale to linie podmiejskie, a nie koniecznie KM, mogłeś sam coś napisać a nie sie czepiać :mruga:
Napisałem bo widziałem, ze o Petca wspomniałeś a to podmiejska z miejską podwójną taryfa :)

Poznańczyk pisze:
=>najdłuższy autobus moim zdaniem 78 (ok.14,95 km i 50 minut)
Dokładnie 15,13 km

Ale tak swoja drogą to 62 20,5 km i 96 20,3 (nie licząc końcówki w Krzesinach bo tego końcówką nazwać nie można

Poznańczyk pisze:21,75 km i 71-73 minut jazdy (linia 1: JUNIKOWO - OGRODY) DO 28-02-2005


I znów lece ze sporostowaniem :P 21,35 km i czas jazdy 70 minut ;-)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Linia P ma raczej charakter sezonowy i pospieszny, mniej zaś podmiejski. Bo służy mieszkańcom Poznania w dojechaniu na wsie, a nie mieszkańcom podpoznańskim do miasta.
62 i 96 należy chyba podzielić przez dwa. Bo jak chcesz tak liczyć to musiałbyś wszystko pomnożyc, a w Krzesinach końcówka nie ustepuje np. Sypniewu :mruga:

A "1" chyba trochę więcej jednak niż tylko 21,35 :mruga: A czas jazdy 70 to chyba wieczorem... I tak w praktyce wychodziło do 77 minut w jedną stronę... :lol:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:Linia P ma raczej charakter sezonowy i pospieszny, mniej zaś podmiejski. Bo służy mieszkańcom Poznania w dojechaniu na wsie, a nie mieszkańcom podpoznańskim do miasta.
62 i 96 należy chyba podzielić przez dwa. Bo jak chcesz tak liczyć to musiałbyś wszystko pomnożyc, a w Krzesinach końcówka nie ustepuje np. Sypniewu :mruga:
ad 1) Wyjeżdza kilkanaście kolmetrów poza centrum miasta to jest to linia podmiejska
ad2) Ustępuje, bo w Sypniewu masz planowe postoje, a w Krzesinach nie (tam jest tzw pętla przelotowa)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”