Wypadki/awarie pojazdów KM

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Wczoraj, zdaje się, że w Szkle Kontraktowym, pokazywali krótkie nagrania wypadków samochodowych w pewnym tunelu (nie wiem, co to był za tunel). Na jednym z filmików widać było autobus przegubowy, który, rozpędzony, jechał "zygzakiem" (delikatnie mówiąc) - okropnie nim (albo raczej przegubem) wywijało na boki, myślałem, że się złamie :confused:
Mam nadzieję, że nikt nie został ranny, bo wyglądało to strasznie :|

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To był tunel Lefortowo w Moskwie, podobno ten Ikarus 435 był pusty. Film znany od dawna.

Awatar użytkownika
Adam_pl
Posty: 115
Rejestracja: 2007-12-03, 17:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Adam_pl »

taa. jakby ktoś tego nie widział to jest link do filmiku:
Link

najlepsze jest to, że ten kierowca nic sobie z tego nie robił i pojechał dalej :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ten film oglądałem już wielokrotnie.... a tymczasem w Warszawie w ciągu ostatnich kilku dni doszło do kilku poważnych wypadków. Winą była nieuwaga i pośpiech przechodniów. Między innymi wczoraj na rondzie ONZ starsza kobieta miała bilskie spotkania trzeciego stopnia z "akwarium" :retard:

Owa dama, nie tylko przechodziła na "czerwonym" przez torowisko, ale nawet nie była uprzejma upewnić się, czy nadjeżdża tramwaj. Skutkiem tego motorniczy przejeżdżającej "10"-tki nie zdążył wychamować. Kobieta odbiła się od tramwaju i upadła na torowisko. Zyje - trafiła do szpitala, może się czegoś nauczy :chytry:

Rondo ONZ na godzinę zostało całkowicie sparaliżowane... :wall:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wypadek na budowie metra

Post autor: J-31 »

Kolejne wieści z Warszawy.

Wczoraj zdarzył się wypadek, na budowie bielańskiego odcinka I-szej linii metra

Na budowie, na ul. Kasprowicza zginął, w głębokim wykopie, 50-letni robotnik. Został przysypany ziemią. Specjalna komisja ustala co mu się stało. Możliwe, że spadł z rusztowania, albo został przejechany przez koparkę :confused:

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

W Wałbrzychu na ul. Słowackiego zapalił się Jelcz 120M #242, nie wiem w jakim jest stanie.... Jak będie więcej info to dam znać, może jakieś fotki dorwe.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

W Gdańsku o 15:15 na skrzyżowaniu, Jagiellońska z Chłopską doszło do zderzenia. tramwaju linii 2 z autobusem dowożących, klientów do hipermarketu Auchan.Autobus wykonywał manewr,zawracania i wtedy doszło do zderzenia.Sześć osób jest rannych.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Wracając do spalonego Jelcza, to nie jest tak źle, poszła tylko komora silnika, czyli za jakiś czas wróci na linie... hmmm może jako CNG, fotki:
http://phototrans.eu/2-220482.html
http://phototrans.eu/2-220483.html

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A dlaczego tak bardzo nie chcecie, by go wam zagazowali?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

plocmaster pisze:A dlaczego tak bardzo nie chcecie, by go wam zagazowali?
Bo ten co był na testach się nie sprawdził, bo miał źle wyregulowane sprzęgło, a wątpię aby prezes sypnął więcej kasy na automata... ogólnie na tego testowego kierowcy narzekali i nikt nim nie chciał jeździć ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Ale wody nalali... :P
Dobrze że nikt nie ucierpiał!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Szkoda Jelcza, ale z drugiej strony to może być dla niego szansa na "nowe życie" :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wypadki tramwajowe

Post autor: J-31 »

Wczorajszy dzień był bardzo pechowy dla tramwajów oraz dla Ikarusa 260.04

Najpierw tramwaje. Aż do trzech różnych wypadków doszło wczroraj w Warszawie. W trzech różnych miejscach. Dwa z nich to zderzenia tramwajów z samochodami osobowymi. W obu przypadkach kierowcy nie zachowali ostrożności, nie upewnili się czy nie nadjeżdża tramwaj - tylko "rachu-ciachu" po prostu wjeżdżali na torowiska. Efekt - zniszczone samochody, a kierowcy ranni.

Do trzeciego - najgorszego wypadku - doszło jednak na ul. Obozowej w rejonie Koła. Pod kołami rozpędzonego wagonu zginęła 48-letnia kobieta. Przechodziła przez torowisko w niedozwolonym miejscu. Przepuszczała jeden skład... ale nie zauważyła, że tramwaje się wymijały. I wpadła pod drugi skład, jadący w przeciwnym kierunku. Śmierć na miejscu. :confused:

A teraz Ikarus ... Niestety piracki zwyczaj - totalnie głupi i nie zrozumialy - łamania najbardziej podstawowych zasad ruchu drogowego, czyli wjeżdżania na skrzyżowanie "na czerwonym" już zbiera obfite żniwa w postaci rannych oraz wielu zniszczonych samochodów.

I tak się stało na jednym ze skrzyżowań w Warszawie. Jakiś szaleniec, prowadzący samochód osobowy... staranował na środku skrzyżowania Ikarusa 260. Ikarus jechał prawidłowo, a szaleniec który się wbił w jego bok, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym. Kierowca osobowego jest ranny i trafił do szpitala. Natomiast Ikarus ma rozpruty prawy bok pomiędzy przednim kołem a środkowymi drzwiami. :nuts:

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

J-31 pisze:A teraz Ikarus ...
A wiesz jaki numer , a przynajmniej z jakiej zajezdni. Bo niestety to kwalifikuje do likwidacji.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysiek pisze:A wiesz jaki numer , a przynajmniej z jakiej zajezdni. Bo niestety to kwalifikuje do likwidacji.
Niestety nie. Oglądałem wczoraj zdjęcia w TVP Info, ale na zdjęciach nie widać było numeru taborowego. Pokazano tylko fragment autobusu :]

tczewianin

MZK MALBORK

Post autor: tczewianin »

Czy ktoś może wie coś więcej o wypadku na "4" pod Kościeleczkami?
http://malbork.naszemiasto.pl/wydarzenia/816560.html

PS: To nie był przypadkiem kurs do/z Stóg Malborskich, a nie jak napisano do Nowego Stawu?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Tymczasem w sobotę podczas wyjazdu do Stolicy byłem świadkiem jak na jednej z ulic Warszawy (nie wiem jaka to, ta przy rondzie z palmą na środku ;) ) W jednym z Hipolitów (#2148) zblokowały się hamulce i narobiły strasznego smrodu spalenizny na cały wagon, ludzie zaczęli panikować że się tramwaj pali, ale na szczęście motornicza uporała się z awarią, co mnie zadziwiło to to że w ciągu 3 min. na miejscu był już nadzór ruchu, po jakimś czasie tramwaj zjechał awaryjnie do zajezdni, mimo szybkiej reakcji utworzyła się małą kolejeczka:
Obrazek

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »


Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Sam nie wiem, co gorsze — zachowanie bijących, czy innych pasażerów autobusu. ¯eby nie dość, że nic robić w trakcie i po pobiciu kierowcy, to jeszcze mieć pretensje, że ów kierowca pojechał na policję? ¯yć się odechciewa.
Pomyślałem sobie teraz, że dobrze by było, gdyby kierowcy nocnych autobusów mieli przy sobie broń. Kilku solidnie postrzelonych solidnie postrzelonych i parę ofiar śmiertelnych, i skończyłoby się traktowanie autobusów tak, jak w „Alternatywy 4”. Szkoda, że to tylko nierealna mrzonka.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:Tymczasem w sobotę podczas wyjazdu do Stolicy byłem świadkiem jak na jednej z ulic Warszawy (nie wiem jaka to, ta przy rondzie z palmą na środku
To było Rodno De Gauille'a. A zdjęcie Wykonałeś z widokiem na Most Poniatowskiego ;)
Nie dziwię Ci się Amalio, że nie dodałeś swojego komentarza. I nie dziwię się komentarzowi Plocmastera. Normalnie no comments... :nuts:

... Ja tylko dodam, że w Warszawie miało miejsce bardzo podobne zdarzenie przed wczoraj. Dwóch nastolatków ułożyło barykadę z kamieni na torach tramwajowych na Bielanach...
Nadjechał tramwaj, motorniczy zatrzymał skład i wyszedł z kabiny by zdjąć barykadę... po czym właśnie wtedy został napadnięty i pobity. Na szczęście policja zadziałała bardzo szybko i sprawcy zostali złapani...

... I to jeszcze nie wszystko. Wczoraj policjanci i funkcjonariusze z SOK złapali na gorącym uczynku grupkę nastolatków (11-17 lat), którzy poukładali kamienie na torach kolejowych. Na torach przeznaczonych dla pociagów dalekobieżnych. Było to w Pruszkowie, w tym miejscu pociągi IC i EX przejeżdżają z dużą prędkością (120 km/h). :wall:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”