Wypadki/awarie pojazdów KM

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A my mamy jedną Scanię mniej. Kilka dni temu ukraiński driver, wjechał A527, na drzewo, do zdarzenia doszło w Wawrze. Kierowca tłumaczył się, że ktoś zajechał mu drogę.

Autobus ma jedną, wielką dziurę w ścianie przedniej. Ciekawy jestem, czy ją odbudują. Pytanie jak przeżyła to kratownica. :]

ppln

Post autor: ppln »

Ciekawe która to była godzina jego pracy ;)

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Prawdopodobnie zatrzymanie akcji serca było przyczyną śmierci mężczyzny, który kilkanaście minut przed 16 zasłabł w autobusie linii 52 w Szczecinie.
Jak ustaliło Radio Szczecin, kierowca autobusu natychmiast po tym, jak pasażer osunął się na podłogę, wezwał karetkę.
Lekarzom jednak nie udało się uratować mężczyzny. Policja wykluczyła udział w zdarzeniu osób trzecich.
http://www.mkm.szczecin.pl/news.php?det ... 32235.news

drentwy

Post autor: drentwy »

A w Warszawie powracamy tymczasem do tradycji :retard:

Klik, klik

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Ktoś może spisuje jak wypada statystyka samozapłonów w tym roku? :D

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Coś mi się wydaje że Solaris do kasacji pójdzie, za duże szkody.

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Do wypadku doszło przed godziną 18:00 w alei Wojska Polskiego w Szczecinie przy zajezdni tramwajowej. Tramwaj zjeżdżał z trasy do zajezdni.
- Motocyklista jadąc z dużą prędkością nie zdążył zahamować - poinformował dyspozytor ruchu ZDiTM w Szczecinie. Są utrudnienia i zmiany w komunikacji miejskiej. Tramwaje linii 9 jadą do Krzekowa. Składy linii nr 1 zawracają przez ul. Wawrzyniaka. Autobusy dojeżdżające do jeziora Głębokiego wracają do centrum miasta przez ulice: Zawadzkiego i Unii Lubelskiej.
Na miejscu wypadku jest pogotowie, policja i prokurator. Utrudnienia mogą potrwać do późnych godzin wieczornych.
http://www.mkm.szczecin.pl/news.php?det ... 32521.news

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Kędzior pisze:Ktoś może spisuje jak wypada statystyka samozapłonów w tym roku?
Wałbrzych - 11 sztuk, ostatnio się w którymś Jelczu paliła instalacja gazowa, co do reszty to nie wiem.

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

U nas zaczynają Carrusy szwankować. W środę jechałem z bratem #307 na linii 75 do Mikołowa, to na "górce Mikołowskiej", jak autobusy zjeżdżają z głównej drogi do miasta, to zgasł na środku skrzyżowania (na szczęście nie było dużego ruchu o tej porze). Po krótkiej chwili odpalił, ruszył jakby mu ktoś w tył wjechał i tuż za skrzyżowaniem znów zgasł. Staliśmy tak przez chyba 2 minuty i w końcu pojechaliśmy dalej. Myśleliśmy, że poślą go na zajezdnię, ale jak wróciliśmy do Tychów (MAN-em #040 na 268) to zobaczyliśmy, że dalej jeździ na 75.
Wczoraj zaś rano na Rondzie Paprocańskim inny Carrus na 273 zgasł. Po odpaleniu słychać było, jak kierowca "daje gazu", ale autobus nie ruszał. Po ok. 2 minutach jednak odjechał.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Zaczynają :?: To nie jest nic nowego...

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »


siekierowy

Post autor: siekierowy »

Masakra. Sądząc po zniszczeniach samochodu było grubo ponad 100 km/h i to w terenie zabudowanym.

Gustawek

Post autor: Gustawek »

Dzisiaj, około 13 w Neoplanie #2207 zapaliła się trzecia oś, lub coś w okolicach. Kierowca musiał użyć gaśnicy. Fota:
Obrazek

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

siekierowy pisze:Masakra. Sądząc po zniszczeniach samochodu było grubo ponad 100 km/h i to w terenie zabudowanym.
Dokładnie, masakra! Tylko jak on to zrobił? :o:

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

:strzałka: http://www.tvs.pl/informacje/23198/

Dwa wypadki z udziałem 105'tek z TŚ.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Skoda 16T pisze:Dwa wypadki z udziałem 105'tek z TŚ.
Ciekawie wygląda ta 105Na w poprzek drogi... Dobrze, że nikomu się nic nie stało.


ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

siekierowy pisze:Masakra. Sądząc po zniszczeniach samochodu było grubo ponad 100 km/h i to w terenie zabudowanym.
Wystarczyło, że na mokrej nawierzchni wpadł w poślizg, a prędkość <b>napewno</b> była ok 100km/h, choć wydaje mi się, że gość przygazował na krótkim odcinku drogi i stracił panowanie nad pojazdem.

Awatar użytkownika
lublin 42
Posty: 72
Rejestracja: 2007-09-27, 08:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lublin 42 »

Gustawek pisze:Dzisiaj, około 13 w Neoplanie #2207 zapaliła się trzecia oś, lub coś w okolicach. Kierowca musiał użyć gaśnicy. Fota:
Obrazek
Jednego straszydła mniej. :)
Wg mnie był to najgorszy Neoplan na stanie MPK.
Pożar prawdopodobnie od jego huczących hamulców.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

No bez przesady - to chyba jeszcze nie powód, żeby się tego Neoplana pozbyć? :o:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”