Europejski dzień bez samochodu

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

W Wałbrzychu poza Jelczem "Ogórkiem" pojawi się też słupska ¯uloscania. Ogólnie ma być jakaś prezentacja na Rynku/w Książu.

Szczegóły :strzałka: http://tinyurl.com/3tegqp

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No to ja mam dobrą wiadomość dla Warszawiaków. :)

Warszawski Ratusz postanowił w ostatniej chwili przyłączyć się jednak do organizacji "Europejskiego dnia bez samochodu". I, tak jak w innych miastach, również w Warszawie będzie można za darmo skorzystać z komunikacji miejskiej. Wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

Dodatkowo miasto zorgnizowało 400 rowerów, które będzie można wypożyczyć. ;)

... a jeszcze wczoraj jadąc autobusem czytałem ulotkę, w której 22 września "zachęcano do skorzystania z komunikacji miejskiej". Uśmiałem się, bo kto mając samochód będzie kupował bilet. No i proszę jest niespodzianka :cool:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

EU

Post autor: J-31 »

Postanowiłem wczoraj przejechać się przez Warszawę, by zobaczyć jak wygląda Europejski dzień bez samochodów w Warszawie. No i... :retard:

... to była jedna wielka lipa. Korki były większe niż zazwyczaj. Oczywiście winna była też deszczowa aura, padało cały dzień, tak, że stanęło prawie całe Śródmieście. Korki były wszędzie. :confused:

Dodatkowo na ul. Towarowej mieliśmy... Europejski dzień bez tramwajów :lol: . Doszło do awarii i jeden ze składów zbliżający się do pl. Zawiszy zablokował ruch tramwajowy na Towarowej.

A propo... Będąc w sobotę, w czasie DTP rozejrzałem się krótko po okolicy zajezdni na Woronicza. I stwierdziłem, że większość uczestników imprezy, przyjechała... samochodami. Samochody stały wszędzie na chodnika, tuż przy zajezdniach. Dodatkowo pojawiły się równiez na prawy pasie ulicy Woronicza. Prócz tego całkowicie zapełnione były parkingi przy obu zajezdniach.

Wygląda to tak jakby ludzie przyszli zobaczyć jak wygląda tramwaj, bo na codzień i tak z niego nie korzystają :cool:

A jak było w innych miastach ? ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Mnie akurat w Poznaniu nie było, ale wrażenia z poprzednich dni bez samochodu były takie, że rzeczywiście korki były większe niż normalnie - nie wiem, z czego to wynikało, ale może kierowcy pomyśleli, że skoro jest dzień bez auta, to oni tym bardziej pojadą samochodem, bo w pojazdach komunikacji publicznej będzie tłok, a na ulicach więcej miejsca :P
W każdym razie z tego, co słyszałem, wczoraj również były większe korki niż zazwyczaj ;)

filimer

Post autor: filimer »

Ja zacytuję tutaj inne forum, gdzie ktoś wygrzebał na bash.org.pl takie coś:
bash.org.pl pisze: <undefined> kto mi powie co dzis w miescie bylo ze takie korki? 50 minut o 17 z piastowskiego na piątkowo to dawno nie jechałem...
<pi3ter_> dzien bez samochodu
<undefined> aa...
<undefined> chyba ze tak

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

A w Olsztynie zorganizowano to po mistrzowsku: można było jeździć na dowodzie rejestracyjnym na jednej linii i tylko w jednym autobusie. I co się nie robi dla popularyzacji transportu miejskiego...

marekJG

Post autor: marekJG »

można było jeździć na dowodzie rejestracyjnym na jednej linii i tylko w jednym autobusie. I co się nie robi dla popularyzacji transportu miejskiego...
We Wrocławiu można było jeździć na wszystkich liniach i nie zauważyłem, żeby wielu kierowców przesiadło się na KM. W ogóle nie widzę sensu organizowania tego typu imprez. Co z tego, że oprócz MKMów "zwykli ludzie" odwiedzą zajezdnię, pooglądają tabor skoro i tak nie mają zamiaru korzystać z transportu publicznego. Słowem efektu żadnego.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

muszyx pisze:A w Olsztynie zorganizowano to po mistrzowsku: można było jeździć na dowodzie rejestracyjnym na jednej linii i tylko w jednym autobusie.
Ooops. To jest normalnie mistrzostwo świata - czyli europejski dzień bez samochodu... po polsku :wall:

bubel12345

Post autor: bubel12345 »

Ja jutro też mam zamiar w pełni wykorzystać dzien Europejski, spróbuje przed szkolą i dużo po szkole :diabeł:

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Kolego bubel12345, niestety w tym roku ZTZ Rybnik też wprowadza darmową jazdę, ale po okazaniu dowodu rejestracyjnego. :(
ztz.rybnik.pl pisze:Natomiast 22 września w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu wszyscy właściciele samochodów będą mogli podróżować komunikacją miejską na podstawie dowodu rejestracyjnego.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Cytat ze strony MZK Koszalin:
W związku z Europejskim Dniem Bez Samochodu Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Koszalinie uprzejmie informuje Szanownych Pasażerów, że w dniu 22.09.2009 w godzinach od 6:30 do 8:30 będzie można korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, pod warunkiem okazania dowodu rejestracyjnego własnego pojazdu.
Jak widać MZK Koszalin też przyłącza się do akcji ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jak to jest z tymi dowodami, wystarczy byle jaki dowód, czy trzeba mieć auto zarejestrowane na siebie? Tak czy siak jutro i tak trzeba będzie ruszyć auto, bo w Obornikach nic tego nie obchodzi :P

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

ztz.rybnik.pl pisze:Natomiast 22 września w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu wszyscy właściciele samochodów będą mogli podróżować komunikacją miejską na podstawie dowodu rejestracyjnego.
W związku z Europejskim Dniem Bez Samochodu Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Koszalinie uprzejmie informuje Szanownych Pasażerów, że w dniu 22.09.2009 w godzinach od 6:30 do 8:30 będzie można korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, pod warunkiem okazania dowodu rejestracyjnego własnego pojazdu.
KKS pisze:Jak to jest z tymi dowodami, wystarczy byle jaki dowód, czy trzeba mieć auto zarejestrowane na siebie?
To drugie. Przynajmniej to wynika z pogrubionych fragmentów komunikatów ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tym bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że jutro nie będę obchodził żadnego "święta" :P

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

U nas jutro kanary mają wolne. Wszystko i wszyscy jeżdżą za darmo od 00:00 do 23.59 ;) I tak co roku.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

oolek15 pisze:Kolego bubel12345, niestety w tym roku ZTZ Rybnik też wprowadza darmową jazdę, ale po okazaniu dowodu rejestracyjnego :cry:
W Warszawie będzie taka sama akcja, ale nie rozumiem czemu to Cię martwi ? ;)
KKS pisze:Tym bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że jutro nie będę obchodził żadnego "święta" :P
Jak na złość ja się również nie przyłączę - wyjątkowo przyjechałem samochodem, ale zrobiłem to, ponieważ będzie mi on dzisiaj potrzebny. Zamierzam dostać się dzisiaj na Bemowo, na ul. Dywizjonu 303 - komunikacją miejską jechałbym tam ponad 3h. Puszką będzie szybciej ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Zamierzam dostać się dzisiaj na Bemowo, na ul. Dywizjonu 303 - komunikacją miejską jechałbym tam ponad 3h.
Szczerze mówiąc: ani to prawda ani usprawiedliwienie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Szczerze mówiąc: ani to prawda ani usprawiedliwienie.
Co nie jest prawdą ? To, że z Ursynowa muszę jechać 3h, czy to, że zamierzam trafić na Dywizjonu 303 ? :mruga:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Co nie jest prawdą ? To, że z Ursynowa muszę jechać 3h
Oczywiście, że nie jest to prawdą. Nie będę teraz wymieniał wszystkich opcji, które byś mógł wybrać w tej relacji, ale jest ich co najmniej kilka i każda zamknie się w 45-60 minutach jazdy komunikacją i krótkim spacerze.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Oczywiście, że nie jest to prawdą. Nie będę teraz wymieniał wszystkich opcji, które byś mógł wybrać w tej relacji, ale jest ich co najmniej kilka i każda zamknie się w 45-60 minutach jazdy komunikacją i krótkim spacerze.
Będę miał krótki spacer - bez komunikacji. A moje kontakty z km. nadrobię jutro - tradycyjnie zresztą :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”