Wiersze w autobusach i vlepki w pojazdach KM.

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Damhan

Wiersze w autobusach i vlepki w pojazdach KM.

Post autor: Damhan »

Myślę że ten temat zainteresuje Michała. W sieradzkich autobusach powieszono bowiem wiersze na szybach. Zasłonięta została prawie cała szyba. Pokazywali to w Telexpresie kilka dni temu. Chciałbym zaprosić wszystkich forumiczów do dyskusji na ten temat tych wiersz, oraz innych form urozmaicania życia pasażeów w tramwajach, autobusach i trolejbusach.
Ostatnio zmieniony 2005-08-01, 15:36 przez Damhan, łącznie zmieniany 1 raz.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ale na jakiej szybie? Bo chyba nie na przedniej, to chyba urozmaicilo by tylko zycie kierowcom :lol: No i jakie wiersze, o jakiej tematyce? Komunikacyjnej?

Damhan

Post autor: Damhan »

Nie zwykłe wiersze. Jakieś może o miłości :lol: albo o życiu autorstwa młodej kobiety.
A na szybie po lewej stronie. W autobusie Jelcz M11.

Michał

Re: Wiersze w autobusach.

Post autor: Michał »

janzel pisze:Myślę że ten temat zainteresuje Michała. W sieradzkich autobusach powieszono bowiem wiersze na szybach. Zasłonięta została prawie cała szyba. Pokazywali to w Telexpresie kilka dni temu. Chciałbym zaprosić wszystkich forumiczów do dyskusji na ten temat tych wiersz, oraz innych form urozmaicania życia pasażeów w tramwajach, autobusach i trolejbusach.
O co chodzi :shocked: Ja o niczym nie wiem... Musze sie przejechać i zobaczyć :retard:
Ostatnio zmieniony 2005-07-23, 12:11 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wiersze wierszami, ale uważam że wywieszanie takich wierszy w autobusie, tylko szpeci autobus. Już jak chcą te wiersze tak, by mogli jakieś ulotki dawać w autobusach z wierszami, albo z tyłu na bilecie drukować fragmenty :lol: Zresztą są przecież ksiązki, każdy kto chce wiersze może sobie wziąść do autobusu i czytać ;) Ja bym się nie ucieszył, gdyby coś takiego we Wroclawiu się pojawiało, wrecz przeciwnie, czyścił bym z tego autobusy :P

Damhan

Post autor: Damhan »

Cóż, z tego co było widać w reportażu. Prawie całe okno było zasłonięte tymi wierszami. Zwykłe białe kartki formatu A4.

Michał

Post autor: Michał »

Inspektor pisze: wrecz przeciwnie, czyścił bym z tego autobusy :P
Podsunąłeś mi pomysł. Zerwe i oddam na makulature :diabeł:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

janzel pisze:Cóż, z tego co było widać w reportażu. Prawie całe okno było zasłonięte tymi wierszami. Zwykłe białe kartki formatu A4.
No to myslę, że jak kol. Michał się weźmie do roboty , to to długo nie powisi na tej szybie :retard:

Michał

Post autor: Michał »

Jechałem Jelczem 120M i była tam kartka A4 (biała) z jakimś wierszem o miłości ble ble ble. Chciałem ją zerwać ale w autobusie były tylko oprócz mnie 3 osoby więc nie ryzykowałem. :smile2: . Nie dość, że na szybach jest mnostwo reklam, schemat sieci MPK i cenniki biletów to jeszcze im sie zachciało wiersze przyklejać :-P

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Michal pisze:Jechałem Jelczem 120M i była tam kartka A4 (biała) z jakimś wierszem o miłości ble ble ble. Chciałem ją zerwać ale w autobusie były tylko oprócz mnie 3 osoby więc nie ryzykowałem. :smile2: . Nie dość, że na szybach jest mnostwo reklam, schemat sieci MPK i cenniki biletów to jeszcze im sie zachciało wiersze przyklejać :-P
Będzie trzeba nalot na autobus zrobić w takim razie, albo postarac się jak stoi na pętli :diabeł: No albo skarge do MPK napisać, że szpeci autobus i utrudnia widoczność pasażerom ;)

MW

Post autor: MW »

W Warszawie też wieszane są wiersze w ramach Warszawskiego Festiwalu(?) Poezji (o ile dobrze zapamiętałem nazwę) - są to jednak krótkie symptayczne wiersze umieszczane zwykle na kartkach A-5 - jeden na dany pojazd.

voy

Post autor: voy »

Wiersz w M11? No to pomysł nietrafiony, bo w tym autobusie jest taki hałas, że trudno się na czytaniu skupić :P

Kuba

Post autor: Kuba »

Może do tych celów go wyciszyli?... :retard:

Damhan

Post autor: Damhan »

A może liczą na to że gdy ludzie zaczytają się w wierszu to zapomną o hałasie w migu. :diabeł: ;)

Podi

Post autor: Podi »

janzel pisze:A może liczą na to że gdy ludzie zaczytają się w wierszu to zapomną o hałasie w migu. :diabeł: ;)
I może w ogóle lepiej pomyślą o km... :-P

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznań Podi pisze:I może w ogóle lepiej pomyślą o km...
Najlepiej wymienić wszystkie Jelcze na Solarisy i Many. ;)
PS. Podi, długo się nie odzywałeś. Wróciłeś z wakacji?

Podi

Post autor: Podi »

Ano byłem na wakacjach m.in. w Chorwacji(zaraz wrzucę do albumu kilka zdjęć).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kuba pisze:Może do tych celów go wyciszyli?... :retard:
Nie. To pasażerowie się wyciszają czytając wiersze... :mruga:

W Warszawie co jakiś czas prowadzi się akcje. Wcześniej były wiersze Powstańców.

Natomiast ja teraz widziałem porozklejane kartki w tramwajach 13N z "wierszykami". Jest to jednak prywatna działalność jakiegoś domorosłego wierszoklety. A jego "wierszyki" związane z polityką. Zdaje się, że to jest jakiś miłośnik pana Leppera... :retard: Z miłością nie mają one nic wspólnego :]

Podi

Post autor: Podi »

Natomiast ja teraz widziałem porozklejane kartki w tramwajach 13N z "wierszykami". Jest to jednak prywatna działalność jakiegoś domorosłego wierszoklety. A jego "wierszyki" związane z polityką. Zdaje się, że to jest jakiś miłośnik pana Leppera... Z miłością nie mają one nic wspólnego
To były takie tradycyjne vlepki,czy jakieś karteczki.
Ps.Dużo przyklejają u was w Km vlepek?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznań Podi pisze:To były takie tradycyjne vlepki,czy jakieś karteczki.
Ps.Dużo przyklejają u was w Km vlepek?
Nie to nie są vlepki. To są po prostu chamskie kartki w kratkę i napisany na nich tekst odręcznie flamastrem. :shocked:

A vlepki są. Czasami dużo, czasami mało. Często są zrywane... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”