[Głuszyca] Węzeł przesiadkowy

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5315
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

[Głuszyca] Węzeł przesiadkowy

Post autor: Przemek » 2019-03-30, 03:27

http://www.gluszyca.pl/centrum-przesiad ... dowie/3036
CENTRUM PRZESIADKOWE W GŁUSZYCY W BUDOWIE!

-Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia mieszkańców. Trwają już prace budowlane związane z realizacją zadania „Sowiogórski Raj – budowa Centrum Przesiadkowego w Głuszycy”. To projekt, na który otrzymaliśmy prawie 2,9 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014- 2020 – informuje burmistrz Roman Głód.

Centrum Przesiadkowe zlokalizowane na największym głuszyckim osiedlu składać się będzie z nowoczesnej wiaty przystankowej i zatoki autobusowej, przestronnego parkingu, miejsc postojowych dla rowerów, motorowerów i motocykli, budynku z punktem informacji i z poczekalnią oraz z toalet miejskich. Teren inwestycji zostanie oświetlony i będzie monitorowany. Zakończenie prac budowlanych związanych z powstaniem Centrum Przesiadkowego nastąpi w roku 2019.

W ramach projektu Gmina Głuszyca zakupiła już dwa autobusy niskoemisyjne, dzięki który głuszyczanie będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji zbiorowej. Warto także dodać, że w okolicy powstającego Centrum Przesiadkowego znajduje się niedawno otwarta kryta pływalnia „Delfinek”.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”