[Śląskie] Linie kolejowe Tychy - Katowice - Sosnowiec

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
marekJG

Post autor: marekJG »

I jak zawsze na obietnicach się skończyło....
Jak się za bardzo nie zna na tym co się mówi to tak jest. Okazało się, że jedynym przygotowanym do obsługi tego przedsięwzięcia są.... PR, które już nawet przygotowały obiegi nowych składów na SKR. Brakiem jakiegokolwiek myślenia wykazały się za to samorządy. Najpierw przygotowuje się infrastrukturę, układa rozkład, integruje taryfowo a dopiero potem myśli o uruchomieniu kursów pociągów. Ale na Śląsku jest zawsze na odwrót. Wiadomo już z jaką prędkością mają się poruszać pociągi na tej linii na początku, bo te 120km/ h w bajki możemy sobie włożyć.

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Dzisiaj będąc na kolejnym spacerze na Tychy Miasto zauważyłem, że peron I został odchwaszczony w połowie, kawałek dalej w sumie częściowo, ale zamiast skończyć odchwaszczać ten peron, to wzięli się za ponowne odchwaszczanie peronu II. Pewnie będą odchwaszczać na przemian: raz peron I, później II, później znów I i tak w kółko :confused:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

... a trawa uparcie i tak będzie rosła nadal :diabeł:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Polać Roundupem i będzie spokój

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Dzisiaj będąc znów na Tychach Mieście widziałem jak ekipa przyjechała i przywieźli ręczny spryskiwacz i dwa baniaki płynu chwastobójczego. Później czterech ludzi odchwaszczało dalej peron I, a 1 osoba spryskiwała kawałek po kawałku peron.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Najpierw plocmaster pisze:Polać Roundupem i będzie spokój
A potem, na podstawie obserwacji Kolejka pisze:Dzisiaj będąc znów na Tychach Mieście widziałem jak ekipa przyjechała i przywieźli ręczny spryskiwacz i dwa baniaki płynu chwastobójczego
Hmmm.... :o:

1. Plocmaster - Przyznaj się, Jesteś tam kierownikiem robót :chytry:

2. Chłopaki czytają nasze forum i wzięli sobie słowa Plocmastera do serca :D

Jak Myślicie, która wersja jest prawdziwa ? :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Jak Myślicie, która wersja jest prawdziwa ?
3. To wbrew pozorom dość oczywiste rozwiązanie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:3. To wbrew pozorom dość oczywiste rozwiązanie.
Skoro to jest takie oczywiste rozwiązanie, to czemu nie wpadli na to wcześnie, tylko dopiero po Twoim poście ? :chytry:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Jak dla mnie to nie jest oczywiste rozwiązanie. Oczywiste będzie wtedy gdy w końcu zmądrzejemy i zaczniemy używać tych specjalnych "miotaczy ognia" do wypalania trawy.

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Dzisiaj ekipa z PKP PLK przyjechała pociągiem PRT.00 03 i wycinała krzaki na torze dodatkowym przy per. I. Pociągiem wycinali to, co rosło przy torze, a jeden koleś z piłą mechaniczną wycinał inne krzaki. Tutaj kilka zdjęć:
PRT.00 03
Obrazek
Krzaczek stoi:
Obrazek
Krzaczek leży:
Obrazek

[ Dodano: 2008-08-19, 10:18 ]
Na Tychach Mieście ani na Tychach Zachodnich nic się nie dzieje (w sumie żadna nowość). Na dworcu na tych nowo ustawionych słupach brakuje już tylko wysięgników. Tak wygląda jeden z nich:
Obrazek
¯niwa już się gdzieniegdzie rozpoczęły i wczoraj zdaje się przyjechał pierwszy w tym roku pociąg ze zbożem do naszego elewatora zbożowego. Skład ten liczył 23 wagony Ugpps i przyciągnęła go SM31-044.
Obrazek
"Pociąg osobowy z Tych do Wodzisławia przez Orzesze Jaśkowice stoi na torze 7 przy peronie 3. Planowy odjazd pociągu godzina 16:58" Ta będzie zapowiadane do 28 listopada, bo do tego dnia wszystkie pociągi jadące w kierunku do i z Rybnika jeżdżą przez Tychy, a poc. R-E834 z Chałupek kończy u nas bieg i ponad godzinę później odjeżdża jako R-E843 do Wodzisławia Śląskiego. Dzisiaj być może znowu sobie pojadę na dworzec i zobaczę, czy tylko ten, czy może jeszcze któryś kończy i rozpoczyna bieg w Tychach. Poniżej EN57-1753 jako ten właśnie pociąg.
Obrazek
Jeszcze takie małe info: wczoraj na przystanku "Tychy os. O" zauważyłem w kiosku rozkład jazdy do kupienia, ale tylko dla tego przystanku. Później jadąc na dworzec widziałem takie również na przystankach "Urząd Miasta", "Hotelowiec" i "E. Leclerc". Nie wiem na jakich przystankach jeszcze są , bo wracałem praktycznie tą samą drogą. Poniżej zdjęcie tego rozkładu z przystanku "Tychy os. O". Ten na górze pochodzi z 1997r. i chyba w tedy ostatni raz takie widziałem. Poniżej jest najnowszy, a ta karteczka, to wakacyjny rozkład jazdy dla linii B.
Obrazek

[ Dodano: 2008-09-09, 15:17 ]
Ostatnimi czasy będąc na dworcu zauważyłem, że na niektórych słupach są już zamontowane wysięgi.
Obrazek Obrazek
Na Tychach Mieście tydzień temu zauważyłem, że ponownie zaczęli odchwaszczać, ale jak ok. 17:30 wracałem z dworca to zauważyłem, że zostawili mały kawałek do odchwaszczenia. Poniżej dodaję zdjęcie tego peronu:
Obrazek
I trzeba przyznać, że nie bardzo garną się do roboty, bo do dziś ten kawałek nie został odchwaszczony, a peron w miejscach odchwaszczanych wcześniej znów robi się zielony.
Jeśli chodzi o komunikację miejską, to w dzisiejszym numerze Twoich Tychów na stronie 4 jest artykuł o Ikarusach i informacja o tym, że będą u nas jeździć tylko do końca września :cry: . Ale widać, że ten kto przygotowywał artykuł nie zna się na autobusach, bo cały artykuł jest poświęcony Ikarusom, a na zdjęciu jest DAB 7-1800B, które PKM też chce sprzedać. Informacja o tym jest na dole strony 16 i tutaj. Jeszcze w Twoich Tychach na stronie 7 jest krótki artykulik poświęcony odświeżaniu dworca.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

No to może odświeżę trochę temat, gdyż Panowie z PKP niedawno zakończyli wymianę szyn z jednej strony od Katowic (tak podejrzewam) przez Katowice Brynów do stacji Katowice Ligota. Czy dalej też wymieniono tory tego nie wiem. Poniżej zamieszczam zdjęcia:

Stacja Katowice Brynów na której wymieniono na razie jeden odcinek torów. Peronów jeszcze nie wyremontowano.

Odcinek pomiędzy stacjami Katowice Brynów-Katowice Ligota i http://img243.imageshack.us/my.php?imag ... 242ye1.jpg

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

A na Tychach Mieście wymienili połowę desek na kładce wschodniej, dokończyli wykaszania trawy na peronie I i ponownie zaczęli wykaszać na peronie II. Oczywiście peron I we wcześniej odchwaszczanych miejscach jest znów trochę zielony. Poniżej dodaję kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolejka z Twoich opisów - "odchwaszczania peronów" - widzę, że albo komuś się nudzi, albo ktoś ma za dużo "mamony". Chłopaki odchwaszczają te perony, one znów zarastają, no to panowie przychodzą ponownie i odchwaszczają. Ufff, dobrze, że już skończyło się lato, to trawa może nie będzie rosła w takim tempie :rotfl:

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Wczoraj będąc na spacerze na TM zauważyłem, że z peronu II zniknął budynek i wiata :!: Poniżej dodaję kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A tutaj mały akcent przyrodniczy: wiewiórka na drzewie w pobliżu peronu :D
Obrazek

shinkadamo
Posty: 40
Rejestracja: 2007-11-05, 15:51
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: shinkadamo »

Kolejka pisze:Wczoraj będąc na spacerze na TM zauważyłem, że z peronu II zniknął budynek i wiata
Postawią coś tymaczasowego zanim będą robić wszystko od podstaw.
Z tego co tak ostatnio obserwuje, to sprężyli się z tym. Widać, że zależy im na otwarciu połączenia pod koniec grudnia i mam nadzieję, że dotrzymią terminu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

shinkadamo pisze:Widać, że zależy im na otwarciu połączenia pod koniec grudnia i mam nadzieję, że dotrzymią terminu.
... o ile im trawa znów nie wyrośnie na peronach :retard:

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Dzisiaj po 12 z Katowic do Zwardonia wyjechał EN75-003. Niestety nie mogłem go zobaczyć (do 13:15 siedziałem w szkole), ale mój brat pojechał w okolice dworca (oczywiście naszego) i go sfocił. Oto on:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolejka pisze:Dzisiaj po 12 z Katowic do Zwardonia wyjechał EN75-003. Niestety nie mogłem go zobaczyć (do 13:15 siedziałem w szkole), ale mój brat pojechał w okolice dworca (oczywiście naszego) i go sfocił. Oto on:
On już obsługuje jakieś połączenie, czy to jazda próbna ? ;)

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Podobno przez pierwszych kilka dni października obsługuje poc. osob. R-E417 rel. Katowice (12:10) - Zwardoń (15:28). Być może będzie wracał jako R-E426 rel. Zwardoń (15:58) - Katowice (19:25).

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

To oznaczenie jest bezsensu :/. Nie dość, że trochę inne od oznaczenia KM (ER75) to do tego niezgodne z tabelą numerów według której 75 to "czteroczłonowe EZT zasilane prądem przemiennym".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”