[Metro Warszawskie] Alstom Metropolis

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
voy

Post autor: voy »

MW pisze:na trasy ogółem wyjechać może 32 składy, z czego maks. wyjedża 22 w godz. szczytu.
Rany, jaka rezerwa, 1/3!
To tak jakby z 1500 autobusów MZA 500 stało w szczycie na zajezdni jako rezerwy :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:
MW pisze:na trasy ogółem wyjechać może 32 składy, z czego maks. wyjedża 22 w godz. szczytu.
Rany, jaka rezerwa, 1/3!
To tak jakby z 1500 autobusów MZA 500 stało w szczycie na zajezdni jako rezerwy :|
Tak duża rezerwa jest chwilowa. Budowa nowych stacji jest nadal prowadzona, a nim kupione zostaną nowe składy, to wydaje mi się, że tak rezerwa szybkie się uszczupli.... ;)

MW

Post autor: MW »

voy pisze:
MW pisze:na trasy ogółem wyjechać może 32 składy, z czego maks. wyjedża 22 w godz. szczytu.
Rany, jaka rezerwa, 1/3!
To tak jakby z 1500 autobusów MZA 500 stało w szczycie na zajezdni jako rezerwy :|
a co mieliśmy zrobić? W 2004 roku metro miało już do Młocin jeździć. Poza tym trzeba pamiętać, że prawie codziennie zjeżdża skład alstomowski z powodu awarii, obowiązują przeglady okresowe (w rosyjskich codziennie!) itp.
Poza tym zasady proporcji w tym przypadku nie są właściwe.

Damhan

Post autor: Damhan »

Być może Warszawa kupi następne wagony Metropolis, ponieważ potrzebować będzie więcej wagonów gdy metro dojeżdżać będzie do Młocin. Raczej głupio by było żeby kupowali zupełnie inne trzy wagony.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

janzel pisze:Być może Warszawa kupi następne wagony Metropolis, ponieważ potrzebować będzie więcej wagonów gdy metro dojeżdżać będzie do Młocin. Raczej głupio by było żeby kupowali zupełnie inne trzy wagony.
Trudno mi tu cokolwiek napisać. Finalną decyzję i tak podejmie Zarząd Metra.

Natomiast obawiam się, że ze względu na wysoką awaryjność wagonów typu Metropolis - o których zresztą pisał kol. MW - całkiem realne jest, że Metro Warszawskie będzie się rozglądać za wagonami zupełnie innego producenta.
Pewne jest jedno. Metro będzie musiało zorganizować przetarg na zakup nowych wagonów, a wtedy okaże się kto na tym skorzysta. :mruga:

Na razie Metro organizuje przetarg na dokupienie nowych wagonów typu 81... ;)

MW

Post autor: MW »

janzel pisze:Być może Warszawa kupi następne wagony Metropolis, ponieważ potrzebować będzie więcej wagonów gdy metro dojeżdżać będzie do Młocin. Raczej głupio by było żeby kupowali zupełnie inne trzy wagony.
chyba tylko w przypadku, gdy kryterioum będzie najniższa cena, a alstom będzie najtańszy (w co wątpię), albo inne wagony nie będą kompatybilne :)

Z resztą do rosyjskich też mają być kupione KOMPATYBILNE wagony po nieudanym przetargu na remont, modernizację i wydłużenie składó rosyjskich

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czy ja dobrze widziałem, czy mam omamy wzrokowe. :shock:

Wczoraj jechałem Metropolisem (I-szym wagonem), a po wyjściu na stacji, zajrzałem przez okno w drzwiach do kabiny maszynisty. Mam wrażenie, że pan maszynista siedział bokiem do kierunku jazdy i trzymał nogi ... na pulpicie :lol:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Czy ja dobrze widziałem, czy mam omamy wzrokowe. :shock:

Wczoraj jechałem Metropolisem (I-szym wagonem), a po wyjściu na stacji, zajrzałem przez okno w drzwiach do kabiny maszynisty. Mam wrażenie, że pan maszynista siedział bokiem do kierunku jazdy i trzymał nogi ... na pulpicie :lol:
Luzacki facet i tyle ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

A psa czasem tam nie było :?:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

u2w pisze:A psa czasem tam nie było :?:
Posądzasz kol. "J-31" o przywidzenia lub zbytnią fantazję? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:A psa czasem tam nie było :?:
Nie widziałem. A dlaczego pies, raczej białe myszki, ale z metra korzystam zawsze trzeźwy :mruga:

[ Dodano: 2005-06-23, 11:46 ]
Thomas78 pisze:
u2w pisze:A psa czasem tam nie było :?:
Posądzasz kol. "J-31" o przywidzenia lub zbytnią fantazję? ;)
W sumie moglo mi się przewidzieć, ale jestem prawie pewny, że widzialem go z nogami założonymi na pulpit. Sam się zdziwiłem... :lol:

florekf

Post autor: florekf »

A zaglądaliscie kiedyś to kabiny maszynisty w czasie jazdy? Wtedy można zobaczyć tunel i przekonać sie czy są dwie stacje, żeby z jednej w tunelu btło widać drugą. w ogóle okazuje się że te tunele są strasznie pokręcone, nieraz na mapach jest prosty odcinek a jak sie zaglada do kabiny na koncu wagonu to poprzedniej stacji juz nie widac.... ja wole Alstomy bo jest mniejszy tłok

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tunele są fatkycznie pokręcone - a Wiesz z czego to wynika - przecież tunele i tory wybudowane równolegle blisko siebie, rozszerzają się w rejonie stacji. A poza tym linia ogólnie jest sama w sobie faktycznie kręta... ;)

A w tunelach najfajniesze są znaki drogowe dla maszynistów... :mruga:

voy

Post autor: voy »

Wagony Metropolis są bardzo przyjemnymi wagonami. Pomijając techniczne niedoróbki o których słyszałem jeździ się tym miło. Nie wieje jak w "ruskach", jest cicho, szybko i przyjemnie. :]

Damhan

Post autor: Damhan »

voy pisze:Wagony Metropolis są bardzo przyjemnymi wagonami. Pomijając techniczne niedoróbki o których słyszałem jeździ się tym miło. Nie wieje jak w "ruskach", jest cicho, szybko i przyjemnie. :]
Zgadzam się w pełni z tą opinią. Jedzie się bardzo przyjemnie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Piszecie tak jakbyście się tym cudem techniki przejechali :mruga:

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:Piszecie tak jakbyście się tym cudem techniki przejechali :mruga:
A bośmy się przejechali i nim i ruskim. I Meropolis jest o wiele lepszy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

janzel pisze: A bośmy się przejechali i nim i ruskim. I Meropolis jest o wiele lepszy.
Ok. A kiedy Byliście ? :shocked:

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:Ok. A kiedy Byliście ? :shocked:
Ja sam trzy lata temu. No, a voy pewnie niedawno. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Rzeczywiście co by o Metropolisach nie pisać. To faktycznie, dla zwykłego pasażera jazda Metropolisem jest jednak duż przyjemniejsza niż 81-ką. Ja też bardziej lubię Metropolisy. Nie mniej jednak to już kwestia gustu.... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”