[Zachodniopomorskie] Dworce kolejowe

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Damhan

Post autor: Damhan »

Thomas78 pisze:W Poznaniu dworzec to taki zwykły betonowy kloc, nie to co Gdańsk Główny. Moim zdaniem najpiękniejsze dworce w Polsce to (z tych, które widziałem):
Gdańsk Główny
Wrocław Główny
Wrocław Świebodzki
Kraków Główny
Skierniewice.
P.S. Szczecin Główny to też zatęchła nora.
Ten Szczecin Główny rzeczywiście jest okropny. Na zewnątrz wygląda jak betonowy barak. gdyby nie napis Dworzec Główny i zegar to nie domyślyiłbym się, że to dworzec. :P W środku też okropnie. Zamiast elektronicznych tablic niechlujnie powkładane kartoniki z godzinami w podświtelany kaseton. W środku staro i brzydo, ale bufet to nawet niezły. :D

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

janzel pisze:
Thomas78 pisze:W Poznaniu dworzec to taki zwykły betonowy kloc, nie to co Gdańsk Główny. Moim zdaniem najpiękniejsze dworce w Polsce to (z tych, które widziałem):
Gdańsk Główny
Wrocław Główny
Wrocław Świebodzki
Kraków Główny
Skierniewice.
P.S. Szczecin Główny to też zatęchła nora.
Ten Szczecin Główny rzeczywiście jest okropny. Na zewnątrz wygląda jak betonowy barak. gdyby nie napis Dworzec Główny i zegar to nie domyślyiłbym się, że to dworzec. :P W środku też okropnie. Zamiast elektronicznych tablic niechlujnie powkładane kartoniki z godzinami w podświtelany kaseton. W środku staro i brzydo, ale bufet to nawet niezły. :D
A jak wygląda Wrocław Świebodzki i Skierniewice?
Kiedy pierszy raz wysiadłem z pociągu na dworcu Szczecin Główny, byłem bardzo rozczarowany wyglądem tego dworca. Potem jeszcze gorsze wrażenie zrobiła na mnie podróż tramwajem do hotelu, w którym miałem zarezerwowany pokój. Na szczęście podróz tym wehikułem nie trwała długo - hotel ten mieści się w samym centrum Szczecina. Wysiadało się na przystanku Brama Portowa (bodajże)

[ Dodano: 2005-08-10, 17:38 ]
MW pisze: Aż tak źle nie jest :) Pamiętajcie, że trzeba brać poprawkę na to co pisze Thomas o Warszawie...
To proszę wskaż konkretne zdanie w moim tekście o warszawskich dworcach, które nie jest zgodne z rzeczywistością :chytry: .

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Zachodniopomorskie] Dworce kolejowe

Post autor: Przemek »

https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 64509.html
dworzec Szczecin Dąbie.
Dworzec leży przy liniach 351, 401, 417 i 428 i został wybudowany w 1948 r. Obiekt ma zostać poddany kompleksowej przebudowie. Funkcja dworcowa w centralnej części zostanie zachowana. Oprócz poczekalni przewidziano toalety, kasy, pomieszczenia komercyjne oraz do wykorzystania przez samorząd. Przewidziano min. 10 stojaków rowerowych, jedno miejsce do ładowania pojazdów elektrycznych oraz miejsca parkingowe według potrzeb. Zamówienie trafiło 24 marca do Przedsiębiorstwa Projektowo-Doradczego Wrotech. Wartość umowy to 370 tys. zł netto (467,4 tys. zł brutto).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”