[Pomorskie] Dworce kolejowe

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

u2w pisze:A o których 50% myślisz :?: :mruga:
O każdych :P. Ważne tylko, żeby Gdyni nie odstraszała turystów :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Piszcie sobie co chcecie - ale ja wierzę, że władze zarówno Gdyni jak i PKP (bo nie wiem kto jest właścicielem tego dworca PKP PLK, czy jakaś inna spółka), ze względu na spory ruch turystyczny bardzo szybko wejzmą się za przebudowę dworca Gdynia Główna.

Kiedy ja tam byłem w lipcu na dworcu była masa ludzi, jeszcze więcej stało na peronach i czekało na pociągi dalekobieżne. I co gorsza, tam w zasadzie nie ma jakiegoś poważnego zadaszenia. Dlatego przebudowa dworca (będącego w opłakanym stanie) jak i jego otoczenia jest bardzo ważna. Potrzebna.

... Ja trzymam kciuki ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

W ramach uzupełnienia artykułu poniżej przedstawiam wizualizacje dworca opublikowane w DB (skany):
Obrazek
Obrazek

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

u2w pisze:Ja obawiam się czegoś innego. Wiadomo, kto zarządza gdyńskim dworcem - ile jest spółek, miasto i Bóg wie, kto jeszcze. A gdzie kucharek sześć (a tu jest jeszcze więcej)... eech
Spokojnie jak na razie wszystkie spółki PKP (również SKM), miasto Gdynia a nawet konserwator zabytków godzą się na ten remont :) Według mnie inwestycja zostanie zrealizowana w 90% (pozostałe 10% to dajmy na to ich błąd statystyczny ;)).
rupak pisze:O każdych . Ważne tylko, żeby Gdyni nie odstraszała turystów .
Spoko, do tej pory tylko dworzec straszył, ale to się już niedługo zmieni :D
J-31 pisze:Piszcie sobie co chcecie - ale ja wierzę, że władze zarówno Gdyni jak i PKP (bo nie wiem kto jest właścicielem tego dworca PKP PLK, czy jakaś inna spółka), ze względu na spory ruch turystyczny bardzo szybko wejzmą się za przebudowę dworca Gdynia Główna.

Kiedy ja tam byłem w lipcu na dworcu była masa ludzi, jeszcze więcej stało na peronach i czekało na pociągi dalekobieżne. I co gorsza, tam w zasadzie nie ma jakiegoś poważnego zadaszenia. Dlatego przebudowa dworca (będącego w opłakanym stanie) jak i jego otoczenia jest bardzo ważna. Potrzebna.

... Ja trzymam kciuki
W pełni się z tym zgadzam :!: Trzeba trzymać kciuki i wierzyć w realizację tego projektu:!:

Damhan

Post autor: Damhan »

Ostatnio w Gdańsku w oknie Dworca Głównego zainstalowano (na folii) kopię słynnego obrazu mistrza Hansa Memlinga pt. "Sąd ostateczny". Ogólnie bardzo ciekawie to wygląda. :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Pomorskie] Dworce kolejowe

Post autor: Przemek »

https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 64444.html
W Juracie powstanie "wiata systemowa" ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”