[Pomorskie] Dworce kolejowe

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Damhan

Post autor: Damhan »

Thomas78 pisze:Bardzo ładną architekturą może się za to poszczycić dworzec w Lublinie (zdjęcie ze strony: sk-i-ba.w.interia.pl)
Widać, że ściana lewa jest pomalowana, a prawa nie. :P

Podi

Post autor: Podi »

janzel pisze:Widać, że ściana lewa jest pomalowana, a prawa nie
Tam jeszcze remont nie dotarł,ale chociaż widzisz,jak wyglądał dworzec dawniej...

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

W Gdyni to by się przydało wyremontować każdą stacje kolejową. Niezaliczam do tego stacji Gdynia Redłowo bo jest pięknie wyremontowana :).

Kolins

Post autor: Kolins »

Kuba pisze:Ohydny jest Gdyński dworzec, grafitti na ścianach, pełno bezdomnych i żurów, kałuży moczu pod ścianami... :( To troche odstrasza turystów, a miasto jest piękne... :D
Wejherowo ma podobnie... Po zachodniej stronie budynku jest jeszcze dawna Hala Napraw Maszyn Parowych, potem tam jakaś kolejowa przychodnia była...
Ale coś ostatnio drgnęło, kapitał miejscowy chce postawić (kolejne już) centrum handlowe. Jest tam miejsce na parking, dojazd też nie najgorszy...

Sam budynek dworca to zabytek, jest na pocztówkach z 1905 roku. W środku wielkeigo syfu nie ma, okolice gorsze.

Damhan

Post autor: Damhan »

Kolins pisze:Sam budynek dworca to zabytek, jest na pocztówkach z 1905 roku. W środku wielkeigo syfu nie ma, okolice gorsze.
A zdjęcie masz?

Kolins

Post autor: Kolins »

janzel pisze:A zdjęcie masz?
Mam.

[ Dodano: 2005-08-12, 22:16 ]
Oo, kolejne też...

Damhan

Post autor: Damhan »

Kolins pisze:Oo, kolejne też...
No proszę, ładny dworzec. Szkoda, że teraz taki zaniedbany :( Te zdjęcia są z 1905r.?

Kolins

Post autor: Kolins »

Między 1905 a 1908 zrobione. Dokładnie to już trudno ustalić...

Podi

Post autor: Podi »

Kolins pisze:Między 1905 a 1908 zrobione. Dokładnie to już trudno ustalić...
Stawiam na 1908-na drugim foto jest już samochód :)

Kolins

Post autor: Kolins »

To atrapa... ;-)

Podi

Post autor: Podi »

Kolins pisze:To atrapa...
Ups-no tak... :(

Milenium

Post autor: Milenium »

Kolins pisze:Między 1905 a 1908 zrobione. Dokładnie to już trudno ustalić...
Brakuje jeszcze jakiegoś niemieckiego tramwaju... :) Chodzi mi o pocztówki :)

Milenium

Post autor: Milenium »

Panewniczanin pisze:Tramwaj
Nieczepiaj się... ;) przecież pomarzyc sobie zawsze można ! :)
Powiedziałem brakuje to nie znaczy że jest! :lol:

Kolins

Post autor: Kolins »

A wiecie, co to jest? Mam więcej zdjęć, tu tylko napis...

Damhan

Post autor: Damhan »

To dworzec w Wejherowie? ;)

Kolins

Post autor: Kolins »

Niee, tak wygląda teraz dworzec w Gniewie. Mam całą masę takich zdjęć, koszmarna sprawa, wszystko zamykają....

Podi

Post autor: Podi »

Niee, tak wygląda teraz dworzec w Gniewie. Mam całą masę takich zdjęć, koszmarna sprawa, wszystko zamykają....
O boże,jak to wygląda...kiedy zamknęli tam połączenie kolejowe?
Jedyne co nowe w tym budynku to drzwi wejściowe :(

Damhan

Post autor: Damhan »

Kolins pisze:Niee, tak wygląda teraz dworzec w Gniewie. Mam całą masę takich zdjęć, koszmarna sprawa, wszystko zamykają....
Ale to okropne. I te pranie wiszące na sznurze. :lol: :D Pokaż inne zdjęcia jeśli możesz.

Kolins

Post autor: Kolins »

Dziś późnym wieczorem dołożę jeszcze chyba 2 zdjęcia, piszę teraz z innego kompa. Ruch pasażerski zamknięto 10.07.1989, towarowy w 1992 roku.

Takich dworców zamkniętych jest na Kaszubach trochę...

Podi

Post autor: Podi »

Kolins pisze:Dziś późnym wieczorem dołożę jeszcze chyba 2 zdjęcia, piszę teraz z innego kompa. Ruch pasażerski zamknięto 10.07.1989, towarowy w 1992 roku.

Takich dworców zamkniętych jest na Kaszubach trochę...
Uważam,że kupować w nieskończoność autobusy szynowe(w Poznaniu jest ich koło 10.) to wartobybyło zając sie wreszcie takimi trasami...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”