[Pomorskie] Dworce kolejowe

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Kolins

Post autor: Kolins »

Poznań Podi pisze:Uważam,że kupować w nieskończoność autobusy szynowe(w Poznaniu jest ich koło 10.) to wartobybyło zając sie wreszcie takimi trasami...
A pewnie... Gdynia ma jakieś szynobusy, Kościerzyna, Hel i Łeba - na tych trasach są obecne.


No i mamy Gniew z drugiej strony.

[ Dodano: 2005-08-23, 22:48 ]
A swoją drogą... Na tych wszystkich nieczynnych trasach są olbrzymie ubytki torowiska...

Damhan

Post autor: Damhan »

Kolins pisze: A swoją drogą... Na tych wszystkich nieczynnych trasach są olbrzymie ubytki torowiska...
Złomiarze ostro wzięli się do dzieła...

Kolins

Post autor: Kolins »

"Prywatyzacja" na całego! Szlak Lębork - Sierakowice rozebrany (głównie koło Rozłazina), Swarzewo - Krokowa, Wejherowo - Garczegorze... Pełno tu na Kaszubach takich kawałków.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Trochę szkoda, że prze tyle lat budowano tam tyle ciekawych i ważnych szlaków kolejowych, a teraz się to wszystko niszczy - bez sensu... :nuts:

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:Trochę szkoda, że prze tyle lat budowano tam tyle ciekawych i ważnych szlaków kolejowych, a teraz się to wszystko niszczy - bez sensu... :nuts:
Jak nikt tam nie jeździ to nie ma sensu tego utrzymywać i rozumiem PKP. Ale jednak trochę szkoda tych dworców. :(

Kolins

Post autor: Kolins »

Gdzieś kiedyś wrzucę trochę fotek takich osamotnionych budynków, które kiedyś były dworcami. Zresztą część już w necie wisi... Smutne to takie...

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Kolins pisze:Gdzieś kiedyś wrzucę trochę fotek takich osamotnionych budynków, które kiedyś były dworcami. Zresztą część już w necie wisi... Smutne to takie...
Ok , jestem bardzo ciekaw tych fot :).. Kolins : Fotki możesz dodać do forumowego albumu - kategoria Infrastruktura album_cat.php?cat_id=41

Kolins

Post autor: Kolins »

Mac pisze:Ok , jestem bardzo ciekaw tych fot :).. Kolins : Fotki możesz dodać do forumowego albumu - kategoria Infrastruktura album_cat.php?cat_id=41
Miejsca na dysku zabraknie... ;) Mam tego trochę. Wieczorem usiądę do kompa i się tym zajmę na poważnie. Na początek linia Wejherowo - Garczegorze pójdzie, teraz kilka wrzucę.

Kolins

Post autor: Kolins »

Super, chętnie zobaczę!
Ja się postaram wszystko tu wrzucić, w najbliższym czasie jeszcze trochę dorobię zdjęć z rozbiórki linii Swarzewo - Krokowa. Chciałem się kiedyś po niej pieszo przejść, najlepiej wiosną, gdy nie ma tyle trawy... No i lipa - za późno.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolins pisze:Ja się postaram wszystko tu wrzucić, w najbliższym czasie jeszcze trochę dorobię zdjęć z rozbiórki linii Swarzewo - Krokowa. Chciałem się kiedyś po niej pieszo przejść, najlepiej wiosną, gdy nie ma tyle trawy... No i lipa - za późno.
Nie przejmuj się, Przejdź się jesienią, wtedy już nie będzie trawy... :lol:

Kolins

Post autor: Kolins »

J-31 pisze:Nie przejmuj się, Przejdź się jesienią, wtedy już nie będzie trawy... :lol:
I torów też nie... Dziś byłem w Radoszewie, piękna tablica jeszcze stoi, nazwa wyraźna... Potem będzie fotka w albumie.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Kolins pisze:Super, chętnie zobaczę!
Ja się postaram wszystko tu wrzucić, w najbliższym czasie jeszcze trochę dorobię zdjęć z rozbiórki linii Swarzewo - Krokowa. Chciałem się kiedyś po niej pieszo przejść, najlepiej wiosną, gdy nie ma tyle trawy... No i lipa - za późno.
Kilka dni temu właśnie byłem w Krokowej wracając z urlopu. Budynek stacji coraz bardziej przypomia ruinę...

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

voy pisze:W PKP jak i wszędzie różnie bywa... Raz jest dobrze, a raz wychodzą różne zgrzyty, jeden z takich zgrzytów doświadczył np. Thomas.
"Zgrzytów" jest wiele - na większości dworców nie ma nawet jak w cywilizowanych warunkach poczekać na pociąg. Na dworcu w Gdyni w kółko ktoś podchodzi do podróżnych i pyta a to o drobne, a to o papierosy. Dziadostwo znika dopiero, jak w pobliżu pojawia się patrol.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Panewniczanin pisze:Thomas - na jakim dworcu tak nie jest?
Napisałem przecież, że "na większości dworców" tak jest, z tym, że akurat na dworcu w Gdyni, nasilenie opisanego przeze mnie zjawiska jest dużo większe, niż na innych, z których dotąd korzystałem.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Nie dziwię się, jeśli chodzi o dworzec w Gdyni, sam jak tam byłem co chwile przez głośniki leciały komunikaty ostrzegające przed złodziejami, tyle że było to pare lat temu, jak jest obecnie to nie wiem...Mnie na szczęście tam nikt nie okradł.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Byłem na Dworcu Głównym w Gdyni w lipcu. Dwa razy tam się plątałem.
Faktycznie - jest tam ciemno, brzydko, brudno - normalnie speluna. Nie dziwię się, że działają tam "doliniarze"... :diabeł:
Brrrr... :o:

A gdzie tak nie jest ? :mruga:

[ Dodano: 2005-10-10, 15:07 ]
Thomas78 pisze:Napisałem przecież, że "na większości dworców" tak jest, z tym, że akurat na dworcu w Gdyni, nasilenie opisanego przeze mnie zjawiska jest dużo większe, niż na innych, z których dotąd korzystałem.
Nie Chcesz mi chyba napisać, że na np. warszawskich dworcach jest lepiej... :mruga:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

W dzisiejszym Dzienniku Bałtyckim pojawiła się notatka na temat przebudowy Dworca Głównego w Gdyni wraz z wizualizacją. Dość to obiecujące, oby na obietnicach się nie zakończyło... Poniżej link do artykułu (niestety bez w/w wizualizacji) :(
:strzałka: NaszeMiasto.pl

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Plany ciekawe. Ale myśle, że to się spełni chociaż w 50%, bo gdyński dworzec potrzebuje tej przebudowy ;).

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

rupak pisze:Ale myśle, że to się spełni chociaż w 50%,
A o których 50% myślisz :?: :mruga:

Ja obawiam się czegoś innego. Wiadomo, kto zarządza gdyńskim dworcem - ile jest spółek, miasto i Bóg wie, kto jeszcze. A gdzie kucharek sześć (a tu jest jeszcze więcej)... eech :(

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Modernizacja dworca ma związek z przebudową całej linii Trójmiasto- Warszawa- Kraków. Więć tak naprawdę jeżeli Unia Europejska zauważy jakie kolwiek przkeręty to albo zabierze dofinansowanie na ten cel bądź samemu trójmiastowi będzie potem ciężej o poważne dotacji z unii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”