[Pomorskie] Dworce kolejowe

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

[Pomorskie] Dworce kolejowe

Post autor: u2w »

W dniu dzisiejszym Dziennik Bałtycki rozpoczął akcję na rzecz remontu dworca PKP Gdynia Gł. Osobowa. Wydawałałoby się rzecz w miarę prosta. Jednak okazuje sie, że mimo chęci ze strony władz miasta nie jest to takie proste. Otóż PKP wyznaczyło ten obiekt jako przeznaczony do zarobkowania i nie chce się z nikim tym dzielić :( Ponadto jest problem własnościowy. Zarządzaniem zajmuje się 7 :!: firm. Niby wszystkie to klony PKP a jednak... A dworzec jest naprawdę w opłakanym stanie. A jak jest w pozostałych miastach.
Zapraszam do dyskusji.

Więcej można przeczytać :strzałka: tutaj

Podi

Post autor: Podi »

u2w pisze:A jak jest w pozostałych miastach.
U nas też dworzec to jeden wielki klocek,ale podobno w niedalekiej przyszłości mają go przebudować w centrum handlowe wraz z dworcem,<b>pozatym</b> mają przybliżyć dworzec PKSu.Ponadto nierozwiązana zostaje sprawa tak zwanych wolnych torów,czyli terenów pomiędzy dworcami PKP i PKS...

Damhan

Post autor: Damhan »

W Gdańsku jak wiadomo jest piękny budynek Dworca Głównego. Z przepiękną fasadą i wieżą. W środku jest w miarę normalnie. Perony mają stylizowane zadaszenie i tablice. W przejściach podziemnych znajduje się dużo sklepów i stoisk handlowych głównie z ciuchami. Hala główna jest dość przestronna. Ogólnie to bardzo ładny dworzec. Negatywne wrażenia mam o Dworcu Głównym w Szczecinie. :)

MW

Re: Dworce kolejowe w naszych miastach

Post autor: MW »

u2w pisze:W dniu dzisiejszym Dziennik Bałtycki rozpoczął akcję na rzecz remontu dworca PKP Gdynia Gł. Osobowa. Wydawałałoby się rzecz w miarę prosta. Jednak okazuje sie, że mimo chęci ze strony władz miasta nie jest to takie proste. Otóż PKP wyznaczyło ten obiekt jako przeznaczony do zarobkowania i nie chce się z nikim tym dzielić :( Ponadto jest problem własnościowy. Zarządzaniem zajmuje się 7 :!: firm. Niby wszystkie to klony PKP a jednak... A dworzec jest naprawdę w opłakanym stanie. A jak jest w pozostałych miastach.
Zapraszam do dyskusji.

Więcej można przeczytać :strzałka: tutaj
Remont by się przydał...
Wygląd okropny od strony peronu, nieciekawe przejście podziemne, choć ogółem budowla jest ciekawa.

Kuba

Post autor: Kuba »

Ohydny jest Gdyński dworzec, grafitti na ścianach, pełno bezdomnych i żurów, kałuży moczu pod ścianami... :( To troche odstrasza turystów, a miasto jest piękne... :D

Damhan

Post autor: Damhan »

Kuba pisze:Ohydny jest Gdyński dworzec, grafitti na ścianach, pełno bezdomnych i żurów, kałuży moczu pod ścianami... :frown: To troche odstrasza turystów, a miasto jest piękne... :biggrin:
Tych co przylatują samolotom albo pzrypływają statkiem to nie odstrasza. :lol: :D

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Kuba pisze:Ohydny jest Gdyński dworzec, grafitti na ścianach, pełno bezdomnych i żurów, kałuży moczu pod ścianami... :( To troche odstrasza turystów, a miasto jest piękne... :D
To, że jest zapuszczony i brudny - to jedno, ale jednocześnie jest wspaniałym przykładem architektury art deco. Na jednym z sufitów znajduje się wspaniała mozaika z motywami morskimi (ośmiornicami, rybami itd.) - zrobiła na mnie ogromne wrażenie :) . Szkoda, że tak piękny obiekt jest w takim stanie :|

Damhan

Post autor: Damhan »

Thomas78 pisze:To, że jest zapuszczony i brudny - to jedno, ale jednocześnie jest wspaniałym przykładem architektury art deco. Na jednym z sufitów znajduje się wspaniała mozaika z motywami morskimi (ośmiornicami, rybami itd.) - zrobiła na mnie ogromne wrażenie :smile: . Szkoda, że tak piękny obiekt jest w takim stanie :confused:
HeHe. A w holu (poczekalni) stoją czerwone siedzenia z gdańskich tramwajów. ;) :lol: :D

Podi

Post autor: Podi »

janzel pisze: A w holu (poczekalni) stoją czerwone siedzenia z gdańskich tramwajów.
"Umywalki" :?:

Milenium

Post autor: Milenium »

Kuba pisze:Ohydny jest Gdyński dworzec,
I jeszcze te przejście podziemne,ochyda! Tyle tych handlarzy i kieszonkowców!
A w Koszalinie,dworzec jak dworzec! W środku są tylko ładne 2 obrazy na scianach przedstawiajace "ludowych ludzi".Pociągi jeźdzą często,przecież słyszę nawet jak jadą, bo mieszkam gdzieś z 400 m od torów! ;) Co tu dozo gadać Miłej Podróży :lol:

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznań Podi pisze:"Umywalki" :?:
Można tak powiedzieć. Niektóre są polakierowane, a niektóre stare poobdrapywane. NIe mają poręczy. Podejrzewam, że pochodzą ze skasowanych gdańskich stopiątek. ;) :D :lol:

Podi

Post autor: Podi »

A jak wygląda Koszalin Wąsk.?

Damhan

Post autor: Damhan »

TRAMWAJl pisze:I jeszcze te przejście podziemne,ochyda! Tyle tych handlarzy i kieszonkowców!
A w Koszalinie,dworzec jak dworzec! W środku są tylko ładne 2 obrazy na scianach przedstawiajace "ludowych ludzi".Pociągi jeźdzą często,przecież słyszę nawet jak jadą, bo mieszkam gdzieś z 400 m od torów! :wink: Co tu dozo gadać Miłej Podróży :lol:
Może szerzej opiszesz ten dworzec?

Inspektor

Post autor: Inspektor »

janzel pisze:Mówiłeś, że ostatnim razem byłeś w Gdańsku już bardzo dawno temu. :chytry:
Owszem było to dawno :) . A to że przejeżdzam przez Gdańsk jak i inne miasta, to chyba nie znaczy że jestem w tych miastach :chytry: .

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

W momencie przejeżdżania jesteś :D

Inspektor

Post autor: Inspektor »

u2w pisze:W momencie przejeżdżania jesteś :biggrin:
Faktycznie duzo zwiedze i zobacze. Tak jak szlak poprowadzi...kolejowy :lol:

Milenium

Post autor: Milenium »

Inspektor pisze:w środku jeszcze nie byłem
Dość przyjemnie,nawet MC Donalds jest... :cool:

Damhan

Post autor: Damhan »

TRAMWAJ pisze:Dość przyjemnie,nawet MC Donalds jest... :cool:
Cierpliwości. Niedługo wrzucę fotkę. w środku jest nawet makieta gdańskiego Starego Miasta i przede wszystkim duża elektroniczna tablica. Kiedy wyjeżdżałem kiedyś pociągiem o 5 rano to kupiłem prasę i świeże bułeczki, więc zaopatrzenie dobre. Na peronach też jest ładnie. Głównie stylowe zadaszenie.

PR110E

Post autor: PR110E »

dworzec w gdyni głownej osobowej jest syfiasty, suchnie na kilometr piwem szczochami, ani jednej kamery monitorującej! Cały pogryzdany, prawie wszystkie dworce są takie u nas, mój ulubiony dworzec to ten: http://www.kolej.one.pl/stacja.php?id=6576&okno=galeria


Wyrażaj się bardziej kulturalnie, to nie bazar :!: Twoja opinia nie musi sięgać bruku. Mod. u2w

Podi

Post autor: Podi »

PR110E pisze:mój ulubiony dworzec to ten: http://www.kolej.one.pl/stacja.php?id=6576&okno=galeria
Na jakiej to lini jest?Wygląda tragicznie :shocked: <b>niewiem</b>,czy to w ogóle mozna nazwać dworcem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”