Autobusy Specjalne-JELCZ-

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Jessi

Post autor: Jessi »

Jak ktoś z Wrocławian chce zobaczyć tego Jelcza to zaprawszam do Motelu Orbisu przy ulicy Lotniczej napreciwko pętli tramwajowej Pilczyce. Stoi on tam cały czas, nie wiem po co. Dawniej woził pracowników na wysypisko śmieci.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wracając do tematu - autobusy specjalne Jelcz. Pozwólcie, że zaprezentuję tutaj swoją fotkę. Jest to Jelcz 080, który od kliku już lat stoi blisko mojego domu. Autobus przebudowany na pojazd techniczny lub magazyn. On oczywiście jest w pelni sprawny technicznie i może jeździć. ;)

Obrazek

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Bardzo miłe, że ktoś się nim zaopiekował.
Jessi pisze:Jak ktoś z Wrocławian chce zobaczyć tego Jelcza to zaprawszam do Motelu Orbisu przy ulicy Lotniczej napreciwko pętli tramwajowej Pilczyce. Stoi on tam cały czas, nie wiem po co. Dawniej woził pracowników na wysypisko śmieci.
Jakoś daleko mi na Lotniczą... Ale sprawdzę sobie, po oglądam...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

No, ale 080 nie PR080. PR080 nie istnieje.
Trochę socjalnych w różnych kolorach śmiga jeszcze po Płocku jako przewóz pracowników.

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

A ja we Wrocławiu nie widuję specjalnych Jelczy, ale jak coś się zmieni to napiszę... :smile2: Ale w ruchu liniowym jeździ jeden 120M z reklamą Polskiego Czerwonego Krzyża ale to nie na temat. A wracając do tematu: Można prosić o jakieś inne linki\zdjęcia pojazdów specjalnych Jelcza? Widziałem Magazyny i Teatrzykową Klinikę... :D

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Ja kiedyś widziałem ciężarówke zrobioną z Ikarusa 2xx :) Z 7 lat temu jeżdziła po moim osiedlu jako przeprowadzki.

Milenium

Post autor: Milenium »

Wiele razy zdarzały się Autosany,przerobione na różne pojazdy,typu ciężarowe np.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Swoistą normą swego czasu była przebudowa przez prywaciarzy ogórków na samochody ciężarowe, co było z resztą stosunkowo łatwe ze względu na kontrukcję ramową.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:Swoistą normą swego czasu była przebudowa przez prywaciarzy ogórków na samochody ciężarowe, co było z resztą stosunkowo łatwe ze względu na kontrukcję ramową.
A i nie tylko "prywaciarze". Nie wiem jak w Gdyni, ale w Warszawie MZK w latach 80-tych przebudowało na pojazdy techniczne swoje "ogórki". Była ich cała masa. Pojazdy zostały skrócone, dodano im pakę, plandekę. Stanowiły pomoc techniczną i holowniki. Potem wyparły je na kolejne naście lat Ikarusy 280/A ;)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Jessi pisze:Ja znalazłem takie cóś. To jest Jelcz PR 110M zrobiony na Magazyn
Widziałam go niedawno na ul. Tyskiej. Taki sobie z bratem spacerek zrobiliśmy... Chcieliśmy zobaczyć starą zajezdnię MPK. I to co tam teraz jest.

Bartek

Post autor: Bartek »

U nas w Mielcu są dwa ogórki. Jeden jako pomoc techniczna PKS Connex, a drugi jako magazyn części w "Erbusie". Zdjęcia magazynu są w albumie, a pomocy techn. próbowałem zrobić ale nie wyszło :(

Jessi

Post autor: Jessi »

u2w pisze:Swoistą normą swego czasu była przebudowa przez prywaciarzy ogórków na samochody ciężarowe, co było z resztą stosunkowo łatwe ze względu na kontrukcję ramową.

MPK Wrocław też miało kiedyś takiego ogórka zrobionego na ciężarówkę, czy jeszcze ma to ne wiem. Wiem że mamy zato takie 2 ogórki. Jeden to Freduś czy jakoś tak (Kabryliolet), a drugi to taki normalny stoi sobie na Grabiszyńskiej.

http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy. ... ticket=163 - Taki normalny
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy. ... ticket=201 - Ciężarówka
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy. ... ticket=277 - Fredruś

ikarus9587: NA tej zajezni stacjonuje w tej chwilii Autotram. Ale na planie miasta z 2004 roku jest napisane: Zajezdnia Autobusowa MPK, chociaż nie istnieje ona od 1999 roku.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

W sumie Fredruś to ciekawy i oryginalny pomysł :) Ciekawe czy organizują wycieczki w zimie :devil:


ppln

Post autor: ppln »

W Łodzi po Nowych Sadach jeździ Ogórek-odśnieżarka, ale niestety nie mam zdjęcia :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Fajne są te przeróbki. A szczególnie podoba mi się wrocławski Fredruś.

O ile dobrze pamiętam, to w latach 70-tych kilka 043 przerobiono na "kabriolety", ale to było dosłownie kilka sztuk. Gdzie niegdzie na archiwalnych filmach można je spotkać ;)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Jessi pisze:ikarus9587: NA tej zajezni stacjonuje w tej chwilii Autotram. Ale na planie miasta z 2004 roku jest napisane: Zajezdnia Autobusowa MPK, chociaż nie istnieje ona od 1999 roku.
Tak wiem. Tylko że tam stały autobusy należące do firmy Marco Polo... Sama zajezdnia jest tak ukryta jakby w środku. z boku jest stacja kontroli pojazdów czy coś w tym rodzaju... w każdym razie dużo aut tam stało... a rozmiary samej zajezdni są kilkakrotnie mniejsze niż na mapie... Nie wiem dlaczego na planie tak jest, ale też mam taki plan.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jesli chodzi o autobusy specjalne, które powstały na bazie Jelczy to nie ma chyba bardziej zagadkowego pojazdu, niż pogotowie techniczne należące do PKS Łódź (oto jedno z jego zdjęć: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-61522.html). Jest to autobus, który powstał na bazie Jelcza 315. Świadczy o tym m.in. rozstaw osi typowy dla tego modelu Jelcza, zaś karoseria w tym autobusie pochodzi od Autosana H9-21 :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

:shocked:
Adrian_ pisze:Jesli chodzi o autobusy specjalne, które powstały na bazie Jelczy to nie ma chyba bardziej zagadkowego pojazdu, niż pogotowie techniczne należące do PKS Łódź
Rzeczywiście ten pojazd to istny "koktajl". Wszystkiego co tylko udało się znaleźć na warsztacie :)

PS. Takiego misz-masza, to chyba, żaden z Was nie wymyślił ? :chytry:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Dodam tylko, ze na TWB jest zdjecie z Czech, gdzie podobny pojazd posiada prżód od Karosy :!: , zaś osie są żywcem wzięte z czegoś podobnego do Stara.
J-31 pisze: Takiego misz-masza, to chyba, żaden z Was nie wymyślił ?
Czy ja wiem? trochę talentu i dobrodziejstwa ze strony Painta i można by pokombinowac zrobienie takiego Misz-Masza :chytry: .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”