20 lecie użytkowania Jelczy M11 we Wrocławiu

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Jessi

20 lecie użytkowania Jelczy M11 we Wrocławiu

Post autor: Jessi »

10 Grudnia we Wrocławiu było takie małe święto. Czy ktoś z Was był może na tym? Jak to wyglądało? Było ciekawie czy nie?

Jestem ciekawy, ponieważ ja nie mogłem pójść, gdyż byłem zajęty.

A czy może w innych miastach Polski były organizowane podobne wydarzenia?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie w czerwcu br. MZA i KMKM zorganizował wspólnie 85 lecie autobusów w Warszawie. ;)

Wracajać do tematu. Ja mam nadzieję, że jednak ktoś z kolegów z Wrocławia był i będzie miał chęć coś napisać na ten temat. :mruga:

56247

Post autor: 56247 »

Litości! To we Wrocławiu jeszcze ten szrot jezdzi?! :| :o:

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

56247 pisze:Litości! To we Wrocławiu jeszcze ten szrot jezdzi?!
Nie taki "szrot"! Ja bym go tak nie nazwał. A co do tego, to nie mogłem się zabawić na tej imprezie, bo jak pisałem w temacie o Migach, musiałem posprzątać u babci, ale wiem jak to wyglądało(bądź mogło wyglądać). Opowiem moje przeżycia jeszcze raz.
Czekałem w umówionym miejscu, zebrała się tam spora grupka ludzi. Wszyscy się znali, a ja nikogo. O 10:00 przyjechał Mig #6124, miał na linii 20 a na kierunku "lat eksploatacji Jelczy M11". Otworzył drzwi, a wtedy duża grupa ludzi wsiadła do Miga. Zabrakło miejsc siedzących! Stałem sobie z przodu, a kierowca zapytał "Dokąd jedziemy?" A pasażerowie odparli "Do św. Katarzyny!" I wtedy nieszczęśnie zadzwonił mi telefon. Kazano mi natychmiast iść do babci i posprzątać jej, i nie chcieli przyjąć odmowy. No i musiałem wysiąść. A pasażerowie jeździli Migiem po mieście pół dnia albo coś w tym rodzaju... :(

Damhan

Post autor: Damhan »

To taka atrakcja z tego miga? Ile ich tam macie, że świętujecie już te autobusy?

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Nie wiem, nie liczyłem. Większość jeździ na liniach nocnych. Ale jest ich na prawdę nie dużo impreza tego typu we Wrocławiu często się nie zdarza... :o:

Jessi

Post autor: Jessi »

No mamy ich jeszcze sporo. Dokładnie 14 sztuk. Kiedyś było ich około setki. Ja szrotem bym ich nie nazwał. Myślę, że to są super autobusy. Ja się niemogę doczekać, kiedy będziemy świętować jakieś 10 lat V7000. To będzie dopiero za pięć lat.
W Warszawie w czerwcu br. MZA i KMKM zorganizował wspólnie 85 lecie autobusów w Warszawie. :wink:
Wrocław też miał taki festyn w czerwcu. Świętowaliśmy 60 lat MPK Wrocław.

Robson

Post autor: Robson »

W Gorzowie są jeszcze 23 wozy. Najwiecej zabawy jest przy przewijaniu rolek bo taki pixel to żadna rewelacja tylko wciskasz kilka guzików i gotowe a tak można zrobić linię jaką się chce. Jeszcze nie prowadziłem ale jakoś w lutym albo w marcu się spróbuje po znajomości. Ten ryk silnika na "piątce" jest normalnie boski. Migi to najlepszy sprzęt głośny jest chociaż gdzie "zupę chmielową" wypić ;)
Ostatnio zmieniony 2005-12-13, 20:55 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.

Kuba

Post autor: Kuba »

W Gdyni bylem na pozegnaniu Jelcza M11, bylo to w lutym 2004, impreza byla bardzo udana - byl przejadzd pojazdem, dawali rozne ulotki informacyjne na temat M11. Impreze zorganizowal klub MKM Vetra z Gdyni. :)

Podi

Post autor: Podi »

Taa u nas skasowali 1406, a te co zostały(modernizowane) też pewnie nie doczekają się żadnej imprezy...Wszystkie po cichu pokasują...

Robson

Post autor: Robson »

Nasz #448 pełnoletni staje się w przyszłym roku to może zrobi się jakąś imprezkę z tej okazji ;)

Milenium

Post autor: Milenium »

Podi pisze:Wszystkie po cichu pokasują...
Trzeba mieć nadzieję że jednak może tak nie być. Działajcie w tym Poznaniu a nie tak gadacie.

Podi

Post autor: Podi »

Trzeba mieć nadzieję że jednak może tak nie być. Działajcie w tym Poznaniu a nie tak gadacie.
Łatwo mówić, nawet <b>niewiem</b>, czy kogoś interesuje los autobusów...

Damhan

Post autor: Damhan »

U nas było rok temu 10 lecie użytkowanie MB O405N w Gdańsku. Były to pierwsze niskopodłogowce w Polsce w Polsce. To dopiero była impreza, a nie jakieś tam M11. :D :)

U nas jest ok. 30 M11.W przyszłym roku powinny zostać jakieś niedobitki ( a może i nawet wszystkie skasują ) :) .

[ Dodano: 2005-12-14, 16:10 ]
http://www.zkm.pl/visualsys/obrazy/m11.jpg

W Gdańsku za rok też wypadnie 20- lecie M11, ale wątpie, aby była jakaś impreza. :)

PROKOM

Post autor: PROKOM »

w Tczewie w bieżącym miesiącu kasują dwie ostatnie sztuki M11 :( ex.Gryf #7060 #7072

Robson

Post autor: Robson »

U mnie to najwcześniej to w 2007 skasują migi bo na razie każdy wóz jest na wagę złota gdyż od lutego do października remontują Most Staromiejski cały ruch będzie szedł na Most Lubuski. Przez co czas przejazdu linii 101,103,111,125,130/131,A/B przedłuży się o ok. 7-10min przez co na te linie trzeba będzie zaangażować 6 wozów dodatkowych. Miały być zakupione używańce z zachodu dostali dotacje na ten cel w wysokości 2mln zł i mówiono o 10 wozach później zeszło na 8 później 6 a obecnie się mówi że będzie nie więcej niż 4. Bo jak dostali to odżyły wozy podostawały malowania firmowe i mówiąc prosto "przejedzone" zostało na bieżące wydatki.

Z tego powodu jeszcze się najeżdżę Migami ale w brew pozorom najsarsze są najlepsze. Tzn. zewnętrznie to trochę odstraszają, lecz ukł. kierowniczy chodzi jak marzenie, silnik w idealnym stanie. Być może to dlatego że dawniej dokładnie montowali a później już się tak nie starano.

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Wiem, że imprezy tego typu odbywają się we Wrocławiu za sprawą Towarzystwa Miłośników KM we Wrocławiu. Czy ktoś mógłby podać linka do ich strony?

A wracając do tematu, to mam wskazówkę dla Wrocławian. Migi najczęściej spotkacie na liniach:
a)118
b)107
c) linie nocne...

Kuba

Post autor: Kuba »

Damhan pisze:U nas było rok temu 10 lecie użytkowanie MB O405N w Gdańsku. Były to pierwsze niskopodłogowce w Polsce w Polsce. To dopiero była impreza, a nie jakieś tam M11. :D :)

U nas jest ok. 30 M11.W przyszłym roku powinny zostać jakieś niedobitki ( a może i nawet wszystkie skasują ) :) .

[ Dodano: 2005-12-14, 16:10 ]
http://www.zkm.pl/visualsys/obrazy/m11.jpg

W Gdańsku za rok też wypadnie 20- lecie M11, ale wątpie, aby była jakaś impreza. :)
Ale brzydki rysunek M11 - stki :] J-31 ladniejsze robi :mruga:

A czemu nie ma byc imprezy? W Gdansku jest sporo milosnikow KM... :)
Tylko <b>niewiem</b> czy ZKM by sie zaangazowal :|

Jessi

Post autor: Jessi »

ikarus5326 pisze:(...)
A wracając do tematu, to mam wskazówkę dla Wrocławian. Migi najczęściej spotkacie na liniach:
a)118
b)107
c) linie nocne...
Można też je spotkać jako awaryjne, np koło Dworca Świebodzkiego, zawsze są tam dwa lub jeden. Tam też zawsze stoi ostatni czerwony Ikarus we Wrocławiu.

Widziałem też niedawno na 129 i 103.

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Jessi pisze:Tam też zawsze stoi ostatni czerwony Ikarus we Wrocławiu.
Mówiąc ostatni czerwony, mówisz o #5293... :)

Zablokowany

Wróć do „Jelcz”