M121M

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rozumiemy - wracamy do tematu :mruga:
ppln pisze:A te warszawskie gnioty po NG mają ciepłe guziki?
Nie. Ten autobus nie posiada "ciepłego guzika". Ani, żaden inny warszawski M121M ;)

56247

Post autor: 56247 »

Coś co przypominać może "ciepły guzik"-to sygnalizacja potrzeby opuszczenia rampy, dla niepełnosprawnych.
Sygnalizator zewnętrzny,wygląda rzeczywiście identycznie jak rzeczony "ciepły guzik".

ppln

Post autor: ppln »

Wrocław kasuje a Łódź już skasowała. Dwa odqrzacze :/

[ Dodano: 2006-03-17, 19:31 ]
A że to są praktycznie te same pojazdy (lata prod. 95-96) to to tylko świadczy w trwałości konstrukcji. Gnioty rdzewieją (te stare ;) ).

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

voy pisze:Hm a ja coś słyszałem że jednak nie zostanie zezłomowany ten gniot.
Były plotki że ma jechać na naprawę do Bralina, ale w efekcie nigdzie nie pojechał tylko stoi w zajezdni rozebrany już do połowy i oddeje części innym Gniotom. przedni zderzak i jedne drzwi już oddał.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:z tego co widziałem na fotkach poznański (MPK) M121M wygląda super. :cool:
Nie zapominaj, że to Poznań i taki pojazd autobusopodobny jak M121 zasługuje tam na najwyższe potępienie i najwyżej niewiele znaczącą podmiejską, podczas gdy np. w Płocku jeżdżą takie na najbardziej reprezentacyjnych liniach ;-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Nie zapominaj, że to Poznań i taki pojazd autobusopodobny jak M121 zasługuje tam na najwyższe potępienie i najwyżej niewiele znaczącą podmiejską, podczas gdy np. w Płocku jeżdżą takie na najbardziej reprezentacyjnych liniach ;-)
A propo Płockie M121M - Plocmaster czemu płockie M121M są takie wyblakłe ? Mam na myśli ten ciemny pas na spodzie pudła (autobusy w kolorze zakładowym). To powinno mieć niebieski kolor, a jest taki dziwny kolor: ani to niebieskie, ani to fioletowe. :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A co ja jestem, szpieg zajezdniowy? :retard: Te autobusy w ogóle specjalnie dobre nie są, to i szkoda na nie farby :mruga: Poza tym, mają już swoje latka, a kupowano je wtedy, gdy (Z)KM oszczędzał na wszystkim.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:A co ja jestem, szpieg zajezdniowy? :retard:
A nie Jesteś ? :devil:
plocmaster pisze:Te autobusy w ogóle specjalnie dobre nie są, to i szkoda na nie farby :mruga: Poza tym, mają już swoje latka, a kupowano je wtedy, gdy (Z)KM oszczędzał na wszystkim.
No dobra, ale np. 624 (info dla kolegów z poza Płocka, to jest M121M, ale jeszcze z ścianą przednią a'la Berliet) po zdjęciu reklamy przybrał oryginalne barwy KM Płock Sp. z o.o, tyle, że z ciemno granatowym dolnym pasem.

Czy sądzisz, że "kwadratowe" M121M, te które mają obecnie reklamy, również przybiorą taki makijaż jak np. wspomniany 624 ? O ile oczywiście te reklamy zostaną zdemontowane :)

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze:Nie Opowiadaj - co prawda nim nie jechałem, ale z tego co widziałem na fotkach poznański (MPK) M121M wygląda super. :cool:
Co z tego,to już nie jest autobus na te czasy...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A nie Jesteś ? :devil:
Nieee… Swoje dane opieram na obserwacjach innych, Infobusie, Płockibusie, oficjalnej KM Płock, lokalnego dodatku Wybiórczej i paru innych mniej ważnych źródłach ;-)
Czy sądzisz, że "kwadratowe" M121M, te które mają obecnie reklamy, również przybiorą taki makijaż jak np. wspomniany 624 ? O ile oczywiście te reklamy zostaną zdemontowane :)
Wg mnie tak, poza tym, chyba jak zdejmą reklamę to walną nową farbę, bo jakby to wyglądało — z boku świeża farba a z przodu stara w innym odcieniu :?:
Pażyjom, uwidim…

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podi pisze:
J-31 pisze:Nie Opowiadaj - co prawda nim nie jechałem, ale z tego co widziałem na fotkach poznański (MPK) M121M wygląda super. :cool:
Co z tego,to już nie jest autobus na te czasy...
:shocked: Jak to autobus "nie na te czasy" ? Przecież setki tysięcy warszawiaków codziennie porusza się tymi autobusami :mruga:

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze::shocked: Jak to autobus "nie na te czasy" ? Przecież setki tysięcy warszawiaków codziennie porusza się tymi autobusami :mruga:
Z calym szacunkiem,ale Warszawa to inne czasy...

ppln

Post autor: ppln »

Taa... Warszawa się codziennie porusza, a Łódź kupuje nowe (przy czym Łódź jest większa od Poznania i Krakowa kupującego Solarki )

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze::shocked: Jak to autobus "nie na te czasy" ? Przecież setki tysięcy warszawiaków codziennie porusza się tymi autobusami :mruga:
A 280.26 z 1985 to też autobus nie na te czasy, a jeszcze więcej warszawiaków takimi jeździ :D (rok produkcji może się nie zgadzać). Warszawa po prostu jest nie w czasie :rotfl:
Podi pisze:Taa... Warszawa się codziennie porusza, a Łódź kupuje nowe (przy czym Łódź jest większa od Poznania i Krakowa kupującego Solarki )
Bo to pewnie już jest taki autobus dla dużych miast :devil:

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

A który Gniot jest pierwszy?? 073 z PKM Katowice,Biała Dama czy 9501 z MPK Wrocław??

Podi

Post autor: Podi »

plocmaster pisze:Bo to pewnie już jest taki autobus dla dużych miast :devil:
A więc cieszmy się,drogi kolego,że jesteśmy z małych miasteczek :) :P

david82

Post autor: david82 »

Turbo94 pisze:A który Gniot jest pierwszy?? 073 z PKM Katowice,Biała Dama czy 9501 z MPK Wrocław??
Wg mnie 073.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

W KAżDYM nispokładowym wozie MZA jest zamontowany wewnętrzny display board firmy R&G.
Zapomniałeś o 6340 on ma zwykłe blachy i o 4590 i o 7690. :roll:

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

7370 pisze:6340
6430 ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Piotrek_2274 pisze:
7370 pisze:6340
6430 ;)
Ufff... Dzięki, że Przetłumaczyłeś. Ja przez pół dnia kombinowałem, rozszyfrowywałem. Nijak mi nie wychodziło. :mruga:

No dobrze, to ja tylko dodam - info dla kol. z poza Warszawy - #6430 jest... Neoplanem N4020... :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”