M121M

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

I mamy 100% pewności, że poszedł do kasacji: http://www.phototrans.eu/14,328536,4.html

Bartek

Post autor: Bartek »

Ex włocławski M121 kupiony przez Mielec Diesel Gaz jest już gotowy do jazdy. Autobus przeszedł odbudowę w ZNS Solec Kujawski, wyposażony jest w najnowszą jednostkę napędową Tedoma (CNG) Dziś odbywał jazdy próbne po Mielcu. Na testy trafi najprawdopodobniej do Inowrocławia, Puław i Zamościa. Jak coś jeszcze się dowiem to dopisze.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Ciekawe ile będą wytrzymywać te Tedomy. Pewnie więcej niż Mielec, a mniej niż MAN.

Bartek

Post autor: Bartek »

siekierowy pisze:Pewnie więcej niż Mielec
Ano więcej. Mielecki po 100tys km musiał mieć remont, Tedomy już mają ponad to i nada jeżdżą, bez oznak jakiegoś zużycia itp.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Dziś w łapy wpadło mi o to, takie zdjęcie :)

Obrazek Obrazek
http://www.phototrans.eu/15,220015,641.html


Wóz nie wygląda źle, jak na Samogniota z ZNS. Powiem wam, tu aż się prosi o nadkola od Mastera...
Przód nie odstaje od nadwozia tak bardzo, jak w Kielckich, gdyż ten został zrobiony z pierwszej generacji gniota. Przez co też ma równiejsza linię okien.
Ostatnio zmieniony 2009-06-21, 12:08 przez Coffee, łącznie zmieniany 1 raz.

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Ciekawe czy wewnątrz ma stopnie w przejściu za środkowymi (a zarazem tylnymi) drzwiami. No i widzę że wreszcie ZNS zaczął malować drzwi na czarno. Najładniejszy SAM z dotychczasowych.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

B@rteK pisze:Ciekawe czy wewnątrz ma stopnie w przejściu za środkowymi (a zarazem tylnymi) drzwiami. No i widzę że wreszcie ZNS zaczął malować drzwi na czarno. Najładniejszy SAM z dotychczasowych.
Drzwi nie są pomalowane na czarno. Posiada on automatykę drzwiową i drzwi takie, jak ex. testowe Mastero.

Co do stopni. W środku nadal jest gniotem.

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Na zdjęciu wyraźnie widzę, że przednie drzwi nie mają koloru nadwozia, a są obmalowane na czarno. Przypomianają ten sam typ, co w kieleckich SAMach, ale wyglądają że są czarne.

Bartek

Post autor: Bartek »

No to źle widzisz. A sam gniotosam mi się podoba :)

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Poczekam na inne zdjęcie. Jednak nie wydaje mi się, że zwariowałem i widzę co innego niż wszyscy.

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Szkoda, że świetlika nie zrobili tak:
Obrazek

Ale i tak to jest najładniej zrobiony SAM :mruga:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Coffee pisze:Wóz nie wygląda źle, powiem wam, ale tu aż się prosi o nadkola od Mastera...
Ale po co zmieniać coś, co jest sprawdzone? Dla ozdoby?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Coffee pisze:Dziś w łapy wpadło mi o to, takie zdjęcie
Skąd Ci wpadło to zdjęcie?

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Ktoś je wrzucił na imageshack.us. Jak przeglądałem, googla, bo szukałem coś na temat tego przetargu i dąłem sobie zakładka grafika... Wyskoczył mi na drugiej stronie. Nie wiem kto jest autorem tego foto, ale wiem, że foci Canonem PowerShot A550 (tyle się dowiedziałem z Imageshack.us). Resztę fotek wiadomo TWB.

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Faktycznie ma w całości przeszklone skrzydła drzwi. Tylko w przeciwieństwie do prototypu Mastero z 2005 r. nie są gięte.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dziwne są te skrzydła drzwi. Wyglądają niczym z PR-ki, ale nie mają przetłoczenia, dolna część skrzydeł jest prosta. Nim zacząłem pisać ten post, to wydawało mi się, że oba skrzydła drzwi są nierówne, ale po powiększeniu stwierdziłem, że są równe ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

No jak mają mieć przetłoczenia jak w peerce jak są całkowicie przeszklone :?: :shocked:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Przecież widać, że drzwi są nówki sztuki. Zamawiający (w tym przypadku ZNS) w danej firmie może przecież określić w SIWZ wszelkie wymiary i krzywiznę, jaką mają mieć płaty.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przeanalizowałem te drzwi jeszcze raz, wieczorem w domu - w czasie wykonywania rysunku prawej strony - i muszę przyznać, że to zdjęcie jest dosyć kiepskie, bo niby coś widać, ale tak naprawdę nie za wiele. Tam się coś odbija, zatem można odnieść wrażenie, że te drzwi nie są w pełni przeszklone... ale to tylko złudzenie ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

Ja proponuję wizytę u okulisty albo zmianę monitora ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”