Mielec w żałobie......#110 skasowane.

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Bartek

Post autor: Bartek »

plocmaster pisze:za kilka lat pewnie ktoś odbuduje jakąś historyczną PR-kę.
Dlaczego tak długo trzeba na to czekać. Ale do tego czasu to nie będzie już takich oryginalnych :(

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

pr110 pisze:Dlaczego tak długo trzeba na to czekać.
Jak na razie, zbyt powszechny wóz.
pr110 pisze:Ale do tego czasu to nie będzie już takich oryginalnych :(
Ogórki jakoś są odbudowywane mimo braku takowych w ruchu liniowym.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

plocmaster pisze:Ogórki jakoś są odbudowywane mimo braku takowych w ruchu liniowym.
No tak tylko zazwyczaj Ogórki gdy są znajdowane to są w całości a nie pocięte na kawałeczki na złomowisku :(

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Piotrek_2274 pisze:No tak tylko zazwyczaj Ogórki gdy są znajdowane to są w całości a nie pocięte na kawałeczki na złomowisku :(
No nie mów mi, że wtedy autobusów się nie cięło, tylko zostawiało w całości… Na pewno każdej PR-ki nie potną.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pewnie tak będzie. Jestem pewny, że gdzieś, jakaś PR-ka zostanie w całości i będzie się nadawać do odbudowy. ;)

Nie zapominajcie, że część tych pojazdów trafiło w ręce prywatnych użytkowników, również tych nie zajmujących się transportem. Np. jedną taką PR-kę (PR 110), znalazłem na drodze między Wyszogrodem a Płockiem jako ... przydrożny bar. :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Np. jedną taką PR-kę (PR 110), znalazłem na drodze między Wyszogrodem a Płockiem jako ... przydrożny bar.
To na DK62 jest.
To jest przydrożny bar całą gębą — jest nawet wmurowana w ziemię, raczej się nie będzie nadawać. Ale w okolicach Płocka jest jeszcze kilka peerek z historycznymi detalami, kilka nawet na ul. Przemysłowej ;-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:
J-31 pisze:Np. jedną taką PR-kę (PR 110), znalazłem na drodze między Wyszogrodem a Płockiem jako ... przydrożny bar.
To na DK62 jest.
To jest przydrożny bar całą gębą — jest nawet wmurowana w ziemię, raczej się nie będzie nadawać. Ale w okolicach Płocka jest jeszcze kilka peerek z historycznymi detalami, kilka nawet na ul. Przemysłowej ;-)
Tak dwie stoją nawet w Słupnie. Na podwórku :)

Robson

Post autor: Robson »

A Gorzó nigdy takowych nie dostał. Może i dobrze bo mamy za to troszkę nowsze M11. Najciekawsze że ówczesnie PKM potrzebowało 5 wozów a przysłano... 80sztuk :D

Bartek

Post autor: Bartek »

Współczuje wam tyle migów :shocked: . Dobrze że w Mielcu juz tylko trzy zostały :)

ppln

Post autor: ppln »

Ja bym osobiście wolał Ikarki 260 (głównie dlatego, że w Łodzi jest tylko jeden (+ 2 z KORO, ale rzadko się je widuje na mieście :( i jeżdżą tylko na 58 ))

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Z pewnością zaskoczę wszystkich sympatyków Peerki 110 z MKS Mielec, ale ona jeszcze całkiem nie umarła :) . Co prawda, autobusu już nie ma, ale jego silnik mieści się teraz w PR110M o nr. 178. Chociaz obawiam się, ze podczas przeabiania 178 na gaz silnik ten może zostać przełożony do innego wozu :(.

Bartek

Post autor: Bartek »

Ehh.. i 178 też już nie ma.. :(

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Co wy tak płaczecie za tym kasowanym złomem? Nie kupują wam nic w zamian i tną kursy, bo taboru mało? Ja tam bym się raczej cieszył, że przestarzałe, wyeksploatowane rzęchy, z konstrukcją pamiętającą lata 70. są zastępowane czymś lepszym.

marekJG

Post autor: marekJG »

plocmaster pisze:Ja tam bym się raczej cieszył, że przestarzałe, wyeksploatowane rzęchy, z konstrukcją pamiętającą lata 70. są zastępowane czymś lepszym.
No właśnie tylko czy są zastępowane czymś lepszym, ba ja mam wrażenie że właśnie niczym nikt ich nie zastępuje. MKS Mielec w tym roku i w latach poprzednich nie kupował żadnych pojazdów ani nowych ani używanych poza salusem o ile się nie mylę. A skasowano w w ostatnich 2 latach chyba ze 4 szt autobusów. Więc na to wygląda, że MKS Mielec zmniejsza ilostan taboru. A wtedy żałoba jest uzasadniona :nuts: Może jakiś MKM z Mielca to wyjaśni.

Awatar użytkownika
Suchy
Posty: 156
Rejestracja: 2007-07-04, 14:44
Lokalizacja: Nowa Wieś (gm. Nisko)
Kontakt:

Post autor: Suchy »

marekJG pisze:MKS Mielec w tym roku i w latach poprzednich nie kupował żadnych pojazdów ani nowych ani używanych poza salusem o ile się nie mylę.
A 120M CNG #204 i #205?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

dk pisze:A 120M CNG #204 i #205?
Ja również pamiętam, że MKS kupił dwa Jelcze 120M CNG - czyli rozumiem, że #178 oddał "życie" za któregoś z gazowców ? ;)

Kamil

Post autor: Kamil »

pr110 pisze:Ale drugiej takiej peerki nie znajdziesz nigdzie
W Świdnicy znajdziesz ;) Ale jak na swoje lata to się nieźle nawet trzymał...

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Odejdę trochę od tematu dnia 15 grudnia 2007 w Bielsku Białej skończyła się era autobusów Jelcz PR110U/M. :confused: Służyły Bielszczanom ponad 30 lat. Przypomnę że pierwsze wozy tego typu przyjechały do Bielskiej zajezdni w 1977 roku była to seria PR110U, 1978-1982 roku do Bielskiego wtedy WPK przyszła jedna z największych dostaw bo 98 sztuk takich samych wozów. Późniejszych latach dostawy stopniowo malały. Ostatnie 2 sztuki PR110U przyszły, w 1986 lecz szybko znikły z Bielskich ulic. W 1991 roku zakupiono 10 Jelcz PR110M które dotrwały aż do 2007roku. Szkoda że Bielskie MZK nie zachowało choć jednego wozu z tak popularnej serii wozów jakie były PR110. Niestety jedynym historycznym wozem będzie MB O305 szkoda ze tylko taki złomiaty wóz ma być historykiem. :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Razor688, a czy te ostatnie PR-ki jeździły jeszcze w oryginalnych barwach, czy MZK w międzyczasie je przemalowało ? ;)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

J-31 pisze:Razor688, a czy te ostatnie PR-ki jeździły jeszcze w oryginalnych barwach, czy MZK w międzyczasie je przemalowało ? ;)
Ostatnia PR-ka maila malowanie oryginalne co ciekawe przeszły NB w warsztatach Motoren i tak długo wytrzymały.
http://www.phototrans.eu/2-210575.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”