Jelcz M121M i jego siedzenia...

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Inspektor

Post autor: Inspektor »

u2w pisze:
Inspektor pisze:Czekam, a tu Jelcz M121M jedzie, mimo że w rozkładzie było wpisane ze ma być autobus niskopodłogowy
We Wrocławiu LE nie jest rozkładowo traktowany jako niskopodłogowy :?:
Nie, jak pisze oznaczenie "N" że niskopodłogowy to z reguły* chodzi o V7000/7700. Dla tego źdzwiłem się że przyjechal "tylko" niskowejściowiec :) Miałem spytać o to kieorwcę, ale że był lekko spóźniony nie chcialem zawracać mu głowy.

*Napisałem że z reguły, bo do niskopodlogowych nalezy jeszcze Man NG313 i Ik 417, jesli chodzi o MPK Wroclaw.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Panewniczanin pisze:
u2w pisze:We Wrocławiu LE nie jest rozkładowo traktowany jako niskopodłogowy :?:
Czy to prawda, że we Wrocławiu jest zaznaczone, czy jedzie przegubowiec czy solówka, bo kiedyś coś takiego słyszałem?
Tak, to prawda, kurs obsługiwany przez autobus przegubowy zaznaczony jest literką "P", reszta bez "P" to wiadomo, że solówka.

56247

Post autor: 56247 »

Oświećcie mnie moi Drodzy,czemu uważacie że Jelcza M 121 M nie powinno się (w/g Was) oznaczać,jak i nazywać wozem "niskopokładowym" :!: :?: :o: :shocked:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

56247 pisze:Oświećcie mnie moi Drodzy,czemu uważacie że Jelcza M 121 M nie powinno się (w/g Was) oznaczać,jak i nazywać wozem "niskopokładowym" :!: :?: :o: :shocked:
Ponieważ jest niskowejściowcem, tak jak B10BLE6x2. Niskopodłogowy = 100% niskiej podłogi. Oświecony? :)

56247

Post autor: 56247 »

Ok,rozumiem że jest tzw: pojazd NISKOWEJŚCIOWY,lecz w rozkładach jazdy ZTM Warszawa,autobus marki Jelcz M 121M,traktowany jest jako NISKOPOKŁADOWY.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

56247 pisze:...w rozkładach jazdy ZTM Warszawa,autobus marki Jelcz M 121M,traktowany jest jako NISKOPOKŁADOWY.
W Gdyni również, dlatego to mnie lekko zdziwiło :o:

voy

Post autor: voy »

Takie autobusy są traktowane jako niskopodłogowe, bo chodzi o to żeby niepełnosprawni wsiedli a niskowejściowce spełniają takie wymagania bo mają część niskiej podłogi.

Inspektorze - podobno te starsze wersje są o niebo lepsze niż te nowe, stąd zaskoczenie z powodu tego gniota.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

voy pisze:Takie autobusy są traktowane jako niskopodłogowe, bo chodzi o to żeby niepełnosprawni wsiedli a niskowejściowce spełniają takie wymagania bo mają część niskiej podłogi.
Tak, ale we Wroclawiu nie są zaznaczane jako niskopodłogowe na rozkładach.
Inspektorze - podobno te starsze wersje są o niebo lepsze niż te nowe, stąd zaskoczenie z powodu tego gniota.
Być może prawda, ale poczytaj co pisałem o M121M, z nr. tab. 9505 (obraz nędzy i rozpaczy).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:A co do Jelcza M121M (...) Pełen obaw i złych przeczuć, wsiadam. A tam od razu co się rzuca w oczy to nowa podłoga, czysto. Autobus rusza i z tym wrażenie drugie: cichy silnik. Całości dopełnia jeszcze zewnętrzna tablica (przewijana) z nr. linii i kierunkiem, zawieszona na suficie za kabiną kierowcy. I naprawde tak przyjemnie nim się jechało że aż się wysiadac nie chciało, a jego nr. tab. 9506, i co najwazniejsze jest w oryginalnym malowaniu :)
A czy on czasami nie przeszedł NG ? :mruga:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Powiem Ci że nawet na to by wygladało...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Powiem Ci że nawet na to by wygladało...
Jak na mój nos - to z Twojego opisu jednoznacznie wynika, że ten autobus przeszedł, najwyraźniej, poważny remont... ;)

voy

Post autor: voy »

Jak można było się spodziewać przetarg na 4 autobusy niskowejściowe dla PKM Sosnowiec wygrał Jelcz z M121I. Cena jednego pojazdu to ok. 570 tysięcy złotych.

56247

Post autor: 56247 »

:strzałka: M 121 I,to całkiem przyjazne i dobre wozy.Dlaczego narzekacie :!: :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panewniczanin pisze:Bo to ten sam stary, tandetny gniot z innym ryjkiem i silnikiem.
Co ciekawe PA w prospektach M121I pokazuje wrocławskiego... M121MB z starą mordką. :P
Ja myślę, że dobry chociaż taki niż żaden.... :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Najnowsze fotele Stera też nie są takie złe - nawet w M121... :D

voy

Post autor: voy »

Warszawskie M121M to w ogóle tragedia na kółkach, z zewnątrz to wygląda fatalnie, wyeksploatowane są te gnioty. Widziałem takiego, który nie dość że cały był zniszczony, to jeszcze jechał z obniżoną maksymalnie podłogą z prawej strony. Nie dziwie się, że nikt tego tam nie lubi.

Podi

Post autor: Podi »

voy pisze:jeszcze jechał z obniżoną maksymalnie podłogą z prawej strony.
Czyżby jechał z przyklękiem? :chytry:

voy

Post autor: voy »

Mniej więcej tak, ale ten przyklęk był mocno przesadzony :P

Podi

Post autor: Podi »

voy pisze:Mniej więcej tak, ale ten przyklęk był mocno przesadzony :P
Widać,że Warszawa dba o tabor,ale nie o jelcze...

voy

Post autor: voy »

Podejrzewałbym, że to wina samych Jelczy :>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”