Kolejne sosnowieckie Jelcze M121I wyjeżdżają na trasy

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Peter

Kolejne sosnowieckie Jelcze M121I wyjeżdżają na trasy

Post autor: Peter »

Na TWB pojawiły się właśnie pierwsze fotki tych nowych nabytków PKM Sosnowiec w ruchu liniowym.
Linki => #303 #304
Jest temat o Solarisach , więc czas na Jelcze. ;)
Osobiście jeszcze nimi nie jechałem, ale pojawiają się już pierwsze opinie na razie jakoś podobne do tych o Vecto. Czy Jelcz poszedł na ilość a nie jakość w tym wypadku ? Zapraszam do dyskusji. :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jak dotychczas sprawowały się pierwsze gnioty, które przyjechały do Sosnowca? (te z zakresu numeracji 0xx) były z nimi problemy w eksploatacji?

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Zastanawiają mnie dwie rzeczy: dlaczego PKM S-ec nakleił na przednią burtę dużą naklejkę z nr taborowym i dlaczego Jelcz w swoich Masterach nie wprowadził drzwi jakie są w tym pierwszym dla (o ile się nie myle) Stalowej Woli.

ppln

Post autor: ppln »

Drzwi ładnych nie ma dlatego, że przewoźnik tego nie chciał. Za to ten wóz ma jedną rzacz, na której w Łodzi zaoszczędzono - deskę VDO . A czy może w tych silnik warczy na pierwszym biegu tak jak w łódzkich gniotach05 (nie Mastero)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Całkiem niezła ta naklejka, jeszcze żeby tylko cyfry było równo naklejone.
Jelcze jak Jelcze, wyglądają dobrze. Oczywiście wolałbym SU12, ale jak na ten region i tak nieźle. ;-)

[ Dodano: Pon 04 Wrz, 06 21:34 ]
rzelfix pisze:dlaczego Jelcz w swoich Masterach nie wprowadził drzwi jakie są w tym pierwszym dla (o ile się nie myle) Stalowej Woli.
Koszty… Po co dopłacać za porządne drzwi, skoro tańsze też działają, przynajmniej jakiś czas? :nuts:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peter pisze:Na TWB pojawiły się właśnie pierwsze fotki tych nowych nabytków PKM Sosnowiec w ruchu liniowym.
No cóż przynajmniej na fotkach prezentują się ładnie. Ja mam nadzieję, że te autobusy nie będą sprawiały tylu problemów w eksploatacji. A obecne usterki zostaną usunięte ;)

david82

Post autor: david82 »

Ta seria jest podobno strasznie tandetnie wykonana. Wszystko trzeszczy i sie telepie. Cos tez ktos wspominał o odpadających śrubkach :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm.. To trochę głupie, że Jelcz coś tam pozmieniał w samym autobusie, ale jakość wykonania nadal jest makabrycznie niska :cry:

marekJG

Post autor: marekJG »

Szkoda że nie mają drzwi Hubnera ale i tak fajnie sie prezentują.
david82 pisze:Ta seria jest podobno strasznie tandetnie wykonana. Wszystko trzeszczy i sie telepie. Cos tez ktos wspominał o odpadających śrubkach
Mam nadzieję że to tylko usterki początkowe i następne wozy będą ich pozbawione. Dodam że do końca tego miesiąca do MZK J Gora mają dotrzeć 2 Mastero.

Peter

Post autor: Peter »

Ostatnio pojawiły się na TWB nowe numerki #313 i #315. Ma ktoś informację ile jest sztuk w tej dostawie ? :mruga:
Ja mogę jedynie strzelić, że cztery. :D

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

W dniu 21 listopada 2006r. na liniach PKM-u Sosnowiec zadebiutowały kolejne 3 sztuki Jelczy M121I Mastero o nr taborowych: 323, 324 oraz 325. Wszystkie te 3 Jelcze należą do oddziału w Będzinie. 21 listopada, tj. we wtorek wszystkie 3 autobusy obsługiwały linię nr 28 w relacji Będzin ul. Kościuszki-Kolonia Cieśle. Oto ich zdjęcia z premiery liniowej:
323:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-123573.html
324:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-123574.html
325:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-123575.html :).

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Jechałem ostatnio Masterem z PKMu #323 i uważam że ta seria, jest bardzo porządnie wykonana, skłamał bym jeśli nic by w nim nie trzeszczy- owszem, ale naprawdę minimalnie :) poza tym ma wyrównaną linię okien, siedzenia marki Astromal i nad drzwiami czytnik liczący ilość pasażerów wsiadających do pojazdu... Niestety wóz ten jak i prawdopodobnie wozy: #324 i #325 nie zostały jeszcze zaprogramowane w system informujący o poszczególnych przystankach, mam nadzieję, że o/Będzin szybko zaprogramuję ten system. Podsumowując wóz oceniam bardzo dobrze jak na Jelcza :P Uważam, że ta seria, którą dostał o/Będzin jest świetnie wykonana zarówno wewnątrz i jak i na zewnątrz :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ostatnimi czasy do PKM-u Sosnowiec dotarły kolejne 2 Jelcze M121I. Mają nr taborowe 328 oraz 329. Na linię wyjechały w środę. Niestety, już w 3-cim dniu eksploatacji (czyt. wczoraj) w #329 pojawił się problem z wyświetlaczem spowodowany najprawdopodobniej awarią sterownika, bądź też kierowcy nie umieli go zaprogramować :).

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Adrian_ pisze:bądź też kierowcy nie umieli go zaprogramować :).
To tam kierowcy sami programują sterowniki ? :shocked: A elektronicy na warsztacie to od czego są ?

polsmol

Post autor: polsmol »

Trzeba przyznać, że ten nowy Jelcz wygląda zupełnie przyzwoicie. Nie obraziłbym się gdyby Warszawskie gnioty zmodernizowano do tego standardu.

Czy są może plany wyrównania okien w Jelczu 181?
Ostatnio zmieniony 2006-12-27, 12:14 przez polsmol, łącznie zmieniany 1 raz.

marekJG

Post autor: marekJG »

polsmol pisze:Czy są może plany wyrównania okien w Jelczu 181?
Prawdopodobnie tak. Na Transexpo szefowie Jelcza zaprezentowli plany unifikacji wszystkich jelczańskich produktów pod względem stylistyki i stosowanych komponentów wraz z Autosanem. W pierwszej kolejności wyrównaną linię okien ma miec Salus, więc na pewno przyjdzie pora na Tantusa. A tak w ogóle to Libero ma wskazywac nowy kierunek stylizacji produktów Jelcza. Zapowiada się więc ciekawie. :)

[ Dodano: 2006-12-28, 09:01 ]
MKM Shadow pisze:Jechałem ostatnio Masterem z PKMu #323 i uważam że ta seria, jest bardzo porządnie wykonana, skłamał bym jeśli nic by w nim nie trzeszczy- owszem, ale naprawdę minimalnie poza tym ma wyrównaną linię okien, siedzenia marki Astromal i nad drzwiami czytnik liczący ilość pasażerów wsiadających do pojazdu
Wygląda więc na to iż Jelcz zdecydowanie poprawił jakośc swych produktów. Jeleniogórskie Mastero w ogóle nie trzeszczą i są bardzo ciche więc chyba Jelcz uporał się z dotarciem nowego modelu.
Adrian_ pisze:Ostatnimi czasy do PKM-u Sosnowiec dotarły kolejne 2 Jelcze M121I. Mają nr taborowe 328 oraz 329. Na linię wyjechały w środę. Niestety, już w 3-cim dniu eksploatacji (czyt. wczoraj) w #329 pojawił się problem z wyświetlaczem spowodowany najprawdopodobniej awarią sterownika, bądź też kierowcy nie umieli go zaprogramować .
To raczej problem obsługi. Sterowniki są pewno dobre tylko kadra w zakresie ich obsługi nie jest należycie przeszkolona. Czy ktoś orientuje się czy na panelu wewn. wyświetlane są w tych jelczach następne przystanki oraz trasa?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

marekJG pisze:W pierwszej kolejności wyrównaną linię okien ma miec Salus
Po co? Przecież Salus ma w miarę dobrą.
marekJG pisze:A tak w ogóle to Libero ma wskazywac nowy kierunek stylizacji produktów Jelcza. Zapowiada się więc ciekawie. :)
No, istotnie ciekawe mogą być te nowe Jelcze stylistycznie… :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

marekJG pisze:To raczej problem obsługi. Sterowniki są pewno dobre tylko kadra w zakresie ich obsługi nie jest należycie przeszkolona. Czy ktoś orientuje się czy na panelu wewn. wyświetlane są w tych jelczach następne przystanki oraz trasa?
Nie wiem dokładnie czy w tych ost. i przedostatnich dostawach już zrobili ten system zapowiadania przystanków, ale w wozach z numerem #094 do #097 działa już ten system, niestety prawie nic lektora, który zapowiada przystanki nie słychać :/ oczywiście na wyświetlaczu wewnętrznym pojawiają się przystanki do których autobus dojeżdża oraz trasa.

PS. Lepiej ten "system" działa w Solarisach U15 III, które S-sc też ma :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”