M083 -"Libero"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Faktycznie tapicerka foteli jest ... krakowska :roll:

Hmmm... Może jednak nie trafi do Krakowa, tylko gdzieś indziej ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

J-31 pisze:Może jednak nie trafi do Krakowa, tylko gdzieś indziej
A może jednak trafi, przecież krakowskie MPK zakupuje minibusy, może nastepnym razem zamiast Vero kupiliby właśnie model Libero, tym bardziej, że jest on porównywalnej długości

Lopez

Post autor: Lopez »

marekJG pisze:A może jednak trafi, przecież krakowskie MPK zakupuje minibusy, może nastepnym razem zamiast Vero kupiliby właśnie model Libero, tym bardziej, że jest on porównywalnej długości
Nie podejrzewam, żeby tak się miało stać. Sądzę, że w mniemaniu MPK Vero się jak na razie świetnie wpisuje w ich potrzeby, a Libero to już klasa wyżej.

PE 099

Post autor: PE 099 »

A ja chcę żeby na Bieńczycach szlag nie trafiał unifikacji taborowej, to te Vera z przedziału BH383- BH392 dać na Wolę a do Bieńczyc Solarisa Alpino.

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Złote Libero trafiło na testy do Krakowa. Kursuje na jednej z brygad linii 109. Ma tu śmigać dwa tygodnie. Autobusik mi się podoba. Jakość montażu niektórych elementów jest typowo jelczańska, ale ogólne wrażenie jest jak najbardziej pozytywne. No i przede wszystkim jest to już prawdziwy tylnosilnikowy autobus a nie ciężarówka jak Melon czy Vero ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Oooo, to może sobie na niego zapoluję :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja sobie trochę pluję w brodę, bo jak Mobilis testował "Libero" w Warszawie, to mnie zawsze było jakoś tak nie po drodze :]

A szkoda, bowiem widząc Wasze opisy, to warto go zobaczyć ;)

PE 099

Post autor: PE 099 »

Dziwny; dziś był na 101. A ma zaprogramowane 101, 103, 109 więc tam będzie jeździł.

Lopez

Post autor: Lopez »

Wygląda na to, że MPK nie testuje libero tak sobie... Z dzisiejszej Polskiej Gazety Krakowskiej:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,,wid,929922 ... omosc.html

ppln

Post autor: ppln »

Te ankiety i opinie kierowców to jedna wielka PR-owa lipa...

W Łodzi też były ankiety w conecto, sporo ludzi twierdziło, że zakup tego jest bez sensu bo to wysokie itp., ale i tak kupili.

A gdyby sugerowali się opiniami kierowców to ten autobus by stał w zajezdni ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

ppln pisze:Te ankiety i opinie kierowców to jedna wielka PR-owa lipa...
Jasna sprawa. Ani MPK ani ZDiT (wcześniej ZTP) nigdy się nie pytały pasażerów o zdanie w jakiejkolwiek kwestii, więc nie sądzę żeby "Leśnik" nagle wprowadził nowe obyczaje...
Ostatnio zmieniony 2007-10-17, 10:30 przez Lopez, łącznie zmieniany 2 razy.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Lopez pisze:Ani MPK ani ZTiP (wcześniej ZTP) nigdy się nie pytały pasażerów o zdanie w jakiejkolwiek kwestii
Chwila, chwila: a ankieta na temat pojazdu w testowej wówczas Scanii Castrosua ? ;) Była takowa bo sam wypełniałem. :)

Lopez

Post autor: Lopez »

A to przepraszam :) Ja w czasie tych testów nie jechałem castro. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Sorry, Lopez dopiero dzisiaj przeczytałem artykuł, którego link Podałeś wczoraj. ;)

Jeśli rzeczywiście krakowskie MPK (lub ZDiT) brało by pod uwagę opinie - również - pasażerów. To bardzo mi się podoba takie podejście do klienta. :)

A swoją drogą, czy któryś z krakowskich kolegów, widział może tą ankietę ?

Jak ona wygląda ? Jakie pytania się tam znajdują ? I jaka jest możliwość odpowiedzi (opis własny, czy wybór odpowiedzi) ;)
Ostatnio zmieniony 2007-10-17, 09:44 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

lass

Post autor: lass »

W Krakowie nie było i nie ma czegoś takiego jak ZTiP. Jest ZDiT (Zarząd Dróg i Transportu).

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

J-31 pisze:Sorry, Lopez dopiero dzisiaj przeczytałem artykuł, którego link Podałeś wczoraj. ;)

Jeśli rzeczywiście krakowskie MPK (lub ZDiT) brało by pod uwagę opinie - również - pasażerów. To bardzo mi się podoba takie podejście do klienta. :)

A swoją drogą, czy któryś z krakowskich kolegów, widział może tą ankietę ?

Jak ona wygląda ? Jakie pytania się tam znajdują ? I jaka jest możliwość odpowiedzi (opis własny, czy wybór odpowiedzi) ;)
Jest to ankieta, gdzie podaje się czas, długość (w min. i/lub w przystankach) przejazdu testowanym autobusem i własna opinia...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. Cofee. :)

Czyli pasażer może samodzielnie opisać, to co mu się podoba lub nie w tym konkretnym autobusie... ;)

...Hmmmm. Z jednej strony to fajnie, ale z drugiej strony coś mi podpowiada, że MPK nie będzie brało pod uwagę opinii pasażerów wyrażonej w ankietach. Po prostu nikomu nie będzie się chciało czytać sporej ilości ankiet.

Chociaż, może... :roll:

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:MPK nie będzie brało pod uwagę opinii pasażerów wyrażonej w ankietach
Ja też nie podejrzewam, żeby brali to pod uwagę. I mimo tego, że jak się okazało były ankiety w poprzednich testowanych pojazdach, to jednak podtrzymuję swoją opinię - MPK (oraz ZDiT) co do zasady nie pyta się pasażerów o zdanie.

[ Dodano: 23 Paź 2007 19:40 ]
No i skończyły się testy libero w Krakowie.

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Mam małe pytanie, czy Libero i Koliber to to samo :?: Wie ktoś ile metrów długości ma Libero :?:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Koliber to w zasadzie prototyp Libero, a on sam ma 8,5 metra długości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”