MKS Mielec ma 4 gazowca!

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
marekJG

Post autor: marekJG »

J-31 pisze:Autobus wyjedzie na trasę.... problem pozostanie, bo brakuje znacznie więcej pojazdów
Ja nie wiem o co chodzi z tymi brakami taborowymi, wszyscy piszą że MKSowi brakuje taboru, w tym roku ma by skasowana M11 i jedna Peera jak piszą MKMowie z tego miasta ale na stronie MKS nie ma jakichś informacji o cięciu kursów. Problem tkwi chyba w braku optymalizacji tras autobusowych, myślę że ten tabor ktory obecnie jest w posaidaniu przewoznika można byłoby zdecydowanie lepiej wykorzystać. Po obejrzeniu zdjęć na TWB wydaje się że tłoków to tam w autobusach nie ma i spokojnie wystarczą autobusy Midi

Bartek

Post autor: Bartek »

Jak możesz oceniać czy jest tłok czy nie na podstawie zdjęć :?: Zapraszam do Mielca na jeden cały dzień, to się przekonasz.

BTW to do końca lutego przyjedzie gazowy solaris zakupiony z własnych pieniędzy spółki.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jakiej długości?

Bartek

Post autor: Bartek »

Standardowy, dwunastometrowiec.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pr110 pisze:BTW to do końca lutego przyjedzie gazowy solaris zakupiony z własnych pieniędzy spółki.
Wow. Gratulacje. Powiedziałbym - "nareszcie" - ale rozumiem, że to jest własna, o zgrozo, inicjatywa MKS-u. Zatem mam nadzieję, że władze Mielca zastanowią się jednak i dorzucą się do następnych SU12 III CNG ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

pr110 pisze:BTW to do końca lutego przyjedzie gazowy solaris zakupiony z własnych pieniędzy spółki.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, oczywiście jest to bardzo dobra wiadomość ale nie zapominajmy że lwią część taboru stanowią autosany H9-35, poza tym nadal bilans ilości taboru jest na minus. Jeden nowy autobus zostanie zakupiony ale podobno do kasacji ma iść Peerka, czyli nadal będzie brakować taboru wielkopojemnego.

pr110 pisze:Jak możesz oceniać czy jest tłok czy nie na podstawie zdjęć Zapraszam do Mielca na jeden cały dzień, to się przekonasz.
Zdjęć na TWB jest bardzo dużo i są robione o rożnych porach. Poza tym komentarze pod zdjęciami często mówią że niektóre linie cały dzień jeżdżą puste. Nie mówię że tłoków nie ma w ogóle, w godzinach szczytu to i w Jaśle i Jarosławiu miałem okazję się o tym przekonać. Tylko należy zadać sobie pytanie czy nie rozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup autobusów MIDI, które po prostu częściej by jeździły na głównych liniach.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Ja mam pytanie odnośnie Jelcza z silnikiem Tedom, mianowicie jak skrzynia biegów jest w nich stosowana, FPS 4-95, czy automatyczna?

Bartek

Post autor: Bartek »

Skrzynia to nie ma nic do silnika, możesz sobie włożyć jaką Ci pasuje. Jedyny automat z silnikiem Tedoma to nasz 204, pozostałe wozy mają zwykłe skrzynie jakie miały od nowości. A co do poruszonego tutaj tematu gazowego solarisa, to muszę was rozczarować, ale prędko to on do nas nie przyjedzie.
Ostatnio zmieniony 2008-02-09, 18:37 przez Bartek, łącznie zmieniany 1 raz.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Troszke się mylisz że skrzynia nie ma nic do silnika, bo żeby połączyć silnik Tedom ze skrzynią FPS to trzeba dorabiać obudowę sprzęgła, zmienić wałek sprzęgłowy bo na pewno nie będzie pasował do otworu w kole zamachowym itp. Oczywiście to są problemy przy produkcji jednostkowej, a nie przy takiej gdzie Jelcze przerabia się prawie seryjnie. Jakieś jednak zmiany w konstrukcji trzeba poczynić żeby połączyć ze sobę te dwa podzespoły.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”