Kilka słów o produkcji w Jelczu...

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja mam nadzieję, że ten podział produkcji, jest to dobrze zaplanowana polityka handlowa spółki "Polskie Autobusy". Tak, żeby był wilk syty i owca cała... :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Tylko żeby się nie okazało, że zostanie sama owca czyli Autosan.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie sądzę. Autosan nie produkuje niskopodłogowych autobusów miejskich... ;)

voy

Post autor: voy »

A Stokrotka? :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To historia. Dodatkowo ... zamknięta historia... :P

voy

Post autor: voy »

Eee gdzieżtam, jakby tak Jelcz odpadł całkowicie to Autosan mógłby go odświeżyć i sprzedawać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To może jednak lepiej, żeby Jelcz nie "odpadł" ;) ...

voy

Post autor: voy »

Dla niektórych ludzi lepiej jakby odpadł. Szkoda że Jelcz słabo się przykłada do poprawy jakości swoich autobusów.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Jednak lepeij, zeby nie odpadł wkoncu tam ludzie tez pracują. Podobno na tym terenie są jedni z najlepszych speców od tych rzeczy.

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Mogą się ci "spece" przenieść do Sanoka. :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

adam_palacz pisze:Mogą się ci "spece" przenieść do Sanoka. :D
Łatwo Ci powiedzieć. A czy Ty mając pracę, rodzinę i mieszkanie w Rzeszowie, czy przeniósł byś się np. do Szczecina ;) Pamiętając o tym, że jesteś dodatkowo żonaty, i Twoja żona ma, dobrze płatną, pracę w Rzeszowie, ale nie ma pracy w Szczecinie ? :mruga: Czy mimo to przeniósł byś się tak daleko ? :)

To jest poważny problem. Ponieważ oprócz wspomnianych "speców" jest jeszcze pozostała armia ludzi, którzy pracują dla ZS Jelcz lub współpracują z tą firmą. Tak więc w przypadku likiwdacji ZS Jelcz bezrobocie ogarnęłoby nie tylko bezpośrednich pracowników tego producenta... :|

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No tak akurat na tym terenie jest dobrze wykształcona ekipa i inni producenci wykorzystują to. Naprzykłąd w Jelczu Laskowicach powstaje fabryka Toyoty. Ale zawsze by było jedynego producenta, który dizała na rynku od tak dawna.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lepiej żeby na rynku było przynajmniej dwóch strcicte polskich producentów... :) Bo zachodni producenci w każdej chwili mogą uciec tam, gdzie jest tańsza siła robocza np. na Ukrainę lub do Białorusi... ;)

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

J-31, przecież żartuję :mruga: Ale sądzę, że powinno się jakoś zamieszać w Jelczu. Nie znam sytuacji wewnętrznej, jednak podejrzewam przerost zatrudnienia, jak w każdej tego typu fabryce, do tego brak staranności o jakosć wyrobu, która jest od czasów komuny. Może te obecne kłopoty zmobilizują ich jakoś do pracy?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

adam_palacz pisze:J-31, przecież żartuję :mruga:
Spoko. W porządku, wiedziałem o tym :D
adam_palacz pisze: Ale sądzę, że powinno się jakoś zamieszać w Jelczu. Nie znam sytuacji wewnętrznej, jednak podejrzewam przerost zatrudnienia, jak w każdej tego typu fabryce, do tego brak staranności o jakosć wyrobu, która jest od czasów komuny. Może te obecne kłopoty zmobilizują ich jakoś do pracy?
Przyznam szczerze, że też nie znam ich sytuacji wewnętrznej. Ale z tego co pamiętam, to sporo ludzi dawno już zwolnili... :)
Nie mniej jednak i mnie dziwi czemu jeszcze nie podnieśli jakości wykonania autobusów... :(

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Odpowiedź jest bardzo prosta. Jelcz porostu nie ma takich technologi jak inni producenci. A <b>pozatym</b> Jelcz jest konkurencyjny ze względu na swoją cenę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zgadza się. Masz rację. To po prostu jest coś za coś... :)

voy

Post autor: voy »

NIESTETY coś za coś, mam nadzieję, że zrozumieli że tandetą daleko nie zajadą, to się okaże raczej dopiero wtedy, gdy wyprodukują rodzinę M1x6.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja mam wrażenie, że oni o tym doskonale wiedzą i zapewne prowadzą już pewne prace związane z jakością. Mam wrażenie, że wcześniej, czy później Jelcz nas jeszcz miło zaskoczy... :)

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Ja uwazam ze nie mozna az tak bardzo dolowac ZS Jelcz jak niektorzy to robia. Jest rzecza oczywistaq ze JELCZ nie robi doskonalych autobusow i jest w nich jeszcze duzo do zrobienie i unowoczesnienia. Jednak jak na cene ktora oferuja te autobusy nie sa wcale takie zle. Maja niedociagniecia ale czasami to jedyne rozwiazanie dla biedniejszych miast. Tylko w ten sposob moga kupic jakis nowy tabor i zastapic zuzyty. Problem najwiekszy w Jeczu to wedlug mnie awaryjnosc przez co eksploatacja jest uciazliwa.

ZS JELCZ NIE MOZE UPASC. Juz wolalbym pozbyc sie Autosana.

A co do polaczenie PA to ciekawe ze jelcz nie produkuje turystycznych skoro na ich stronie caly czas jest zaprezentowana oferta autobusow dalekobieznych i miejskich... www.jelcz.com.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”