Żegnamy przemyskiego Ikarka #374

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
Adrian_

¯egnamy przemyskiego Ikarka #374

Post autor: Adrian_ »

I stało się.teraz z 5 Ikarusów zrobiło się w MZK Przemyśl 4.Wóz 374,którego fotka była na portalu,ale została blocknięta idzie do kasacji.Najprawdopodobniej zostanie rozebrany na zajezdni PKS-u przy Dworskiego.Jeżeli tam jeszcze jest to Adrian_ ma pewien sposób,by wejść na zajezdnię PKS-u na tzw."partyzanta :diabeł: ".Ale do rzeczy.Ikarus ten idzie do kasacji z powodu km,a miał ich na liczniku 2 mln 100tys. :!: Ikarus ten stał od sierpnia na tyłach zajezdni i był rozwalony.Miał już w swoich życiu 2 NG i miał ponad 20 lat,a zatem nic dziwnego,ze idzie do kasacji.


Mam propozycje nie do odrzucenia :strzałka: stawiaj spacje po przecinkach i kropkach. B.A. Baracus

voy

Post autor: voy »

O rany, ale kozak! Ponad 2 miliony kilometrów... ten pojazd dawno powinien być skasowany.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Nom, stał od sierpnia rozwalony na zajezdni, nawet jego fotką dysponuję. Co do kilometrów Voy, to co się dziwisz, skoro prawie połowa linii miejskich w Przemyślu jeździ do podprzemyskich wioch, a 01 i 02 mimo, że okólne i jeżdżą po mieście to czas przejazdu w jedną stronę jest równy 70 minut. Wystarczyło, by dłuższy czas jeździł na 01 bądź 02 albo do Krasiczyna na 40, gdzie do samego Krasiczyna jest 9km, a w wariantach do Olszan nawet 13. I co, chcielibyście takich kozaków miec w Rzeszowie?:D

[ Dodano: 2006-01-28, 15:28 ]
Poza tym w Przemyślu większość MIg-ów w Przemyśl ma na licznikach ponad milion km,niektóre bez napraw i jeżdżą na liniach,aż miło popatrzeć:D.Heh,nie wiem,co wy w tych nowych busach widzicie,bo jak dla mnie takie starocie rulex:D.

Kuba

Post autor: Kuba »

Mozesz zapodac jakas fotke? :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Kuba,to poproś z łaski swojej Maca,żeby mi ją upublicznił.Już raz wstawiłem to została zablokowania/usunięta.A ja mam tylko od tyłu jego zdjęcie,gdyż z przodu nie mogłem,bo plac był dosyć mocno zastawiony autobusami (heh,nic dziwnego,o 11 to prawie połowa autobusów gnije w zajezdni).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian. A co to był za Ikarus - 260, czy 280 ? ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

280.26 prawdziwy tytan.Barwy czerwone z nr. taborowym wymalowanym w kolorze białym (czyli coś jak za dawnego WPK).Ikarusów 260 Przemyśl pozbył się w 2002r. (były 3 sztuki hungarków-377,378,379).

voy

Post autor: voy »

Na jakich liniach można spotkać Ikarusy?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

A co wybierasz się do Przemysla? bo ja jak już powiedziałem środa bądź czwarte.A Ikarki jeżdżą na linii 1 (do Bakończyc i Bełwina,szczytówka kilka kursów rano i popołudniu),2 Os. Krakowskie-Zajezdnia MZK (całodniówka) 3.Polna S.A-Buszkowice (całodniówka) 8 do Witoszyniec (całodniówka,ale ostatnio na niej nie widziałem przeguba,lecz MIG-a),9 do Medyki (całodniówka),17 do Ujkowic ( całodniówka,ale Ikary do spotkania jako rezerwy po 15),23 do Bakończyc (całodniówka,dobry dojazd do Zajezdni PKS-u na Dworskiego).Poza tym przeguby pojawiają się na 10 (szczytówka) do Prałkowiec i na 40 do krasiczyna,ale tylko w okresie przed Świętem Zmarłych.

voy

Post autor: voy »

Myślę gdzie by się tu na feriach kopnąć. Przemyśl jest brany pod uwagę, ale chyba szybko odpadnie - nie mogę się połapać w rozkładach, nie ma cennika na stronie, nie znam kompletnie miasta a planu chyba nie znajdę. Chociaż za tym pomysłem przemawia dobre połączenie kolejowe.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Taaaa,z Przemyślem to ja znam dobrze miasto.Ja też pierwszy raz byłem w Przemyślu w życiu 30.08.I tez miasta nie mołem połapać.Ale wystarczyło tylko,że przyjechałem o 9:00 do Przemka,a o 16:15 miałem powrotny autobus,więc przez 7 godzin z ojcem kręciliśmy się po mieście,nie wspominając już,ze Jagiellońska,czyli główną arterię maista z 10 razy przeszliśmy xD .Poza tym wystarczy,że wsiądziesz w autobus MZK i już znasz połowę miasta.Ale cóż,nie każdy ma taką pamiec jak ja,że pamietam nawet miejsca z Wrocka (a byłem tam ostatni raz w 2000 roku).

voy

Post autor: voy »

Połapać się w mieście to akurat nie problem, przynajmniej dla mnie. Ale muszę skądś wytrzasnąć plan miasta, bez poznania układu ulic ani rusz.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

No w tym to ja ci akurat nie pomogę.Znam całe osiedla bez osiedlowych uliczek,ewentaualnie główne ulice.

[ Dodano: 2006-01-30, 22:22 ]
Chociaz jak chcesz,to mozesz mnie zapytac na forum bądź priv o układ przemyskich ulic,moge ci śmiało odpowiedzieć.Np.Market Minimal znajduję się przy ulicy Sportowej,graniczącej z Wybrzeżem Prezydenta Wilsona.Do Minimala najłatwiej dojechać liniami autobusowymi A i B,zaś na Wybrzeżu pętlę ma 4,13,21.Stadion Polonii Przemysl znajduje się..............o nie,tego nie powiem,bo jeszcze Stal Rzeszów zamieskzi wywoła :chytry: :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:(...)A Ikarki jeżdżą na linii 1 (do Bakończyc i Bełwina,szczytówka kilka kursów rano i popołudniu),2 Os. Krakowskie-Zajezdnia MZK (całodniówka) 3.Polna S.A-Buszkowice (całodniówka) 8 do Witoszyniec (całodniówka,ale ostatnio na niej nie widziałem przeguba,lecz MIG-a),9 do Medyki (całodniówka),17 do Ujkowic ( całodniówka,ale Ikary do spotkania jako rezerwy po 15),23 do Bakończyc (całodniówka,dobry dojazd do Zajezdni PKS-u na Dworskiego).Poza tym przeguby pojawiają się na 10 (szczytówka) do Prałkowiec i na 40 do krasiczyna,ale tylko w okresie przed Świętem Zmarłych.
Wracając do tematu, tyle linii na których pojawiają się Ikarusy. Ok. Ale teraz jest jeden Ikarus mniej - a co w zamian ? :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

No to kupili przecież 2 MAN-idła NL202 i 5 Mercedesów O407.Na nowe przeguby ich na razie nie stać,chyba że kupią używki,ale na pewno nie w tym roku.A co do Ikarusów to ostro je teraz wykorzystują,bo linii,na których jeżdżą jest z 7 i 8 i niektóre linie mają już przeguby tylko od wielkiego dzwonu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:No to kupili przecież 2 MAN-idła NL202 i 5 Mercedesów O407.Na nowe przeguby ichna razie nie stać,chyba że kupią używki,ale na pewno nie w tym roku.
No właśnie - kasują przegubowca a kupili cztery solówki. To trochę szkoda, no chyba, że ten przegubowiec nie był im już potrzebny :mruga:

voy

Post autor: voy »

W EMPiKu widziałem mapę Przemyśla + Sanok, Leżajsk, Łańcut i takie tam inne. To ułatwia sytuację. Adrian - jak kształtują się ceny biletów w Przemyślu? Są jakieś bilety dzienne/dobowe? Cennik na ich stronie nie działa...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Nie pamiętam,ale jechałem przegubem na linii 2 10:44 z Jagiellońskiej w kierunku Zajezdni.Co do biletów to niestety nie wiem,bo ojciec wtedy kupowął bilety,które po zużyciu wyrzucił.

[ Dodano: 2006-01-31, 14:47 ]
J-31 ale powiedz,czy jest sens trzymać przeguba,który zrobił już 2 100 000 km? w sumie dobrze,bo jakby dalej jeźdizł to mogło by sie powtórzyć to samo,co z Ikarusem 280.26 #5307 z MPK Wrocław.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:J-31 ale powiedz,czy jest sens trzymać przeguba,który zrobił już 2 100 000 km? w sumie dobrze,bo jakby dalej jeźdizł to mogło by sie powtórzyć to samo,co z Ikarusem 280.26 #5307 z MPK Wrocław.
Przecież nie twierdzę, że źle zrobiono, iż wysłano na "żyletki" pojazd w stanie złomu. Tylko wg. mnie powinni byli - o ile czują taką potrzebę - kupić jakiś przegubowiec w zamian za tego Ikarusa ;)

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze:Tylko wg. mnie powinni byli - o ile czują taką potrzebę - kupić jakiś przegubowiec w zamian za tego Ikarusa
Niewiadomo jak z pieniązkami :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”