W 2005 r zero Ikarusów w Gdyni

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Trochę faktów...

3 ostatnie Ikarusy w PKM Gdynia już długo nie pojeżdżą... Aktualnie w ciągu dnia obsługują tylko jedną brygadę na 150 (szczytówka) i ewentualnie meczobusy, chociaż ostatnio pojawiły się na meczobusach również neoplany... Koniec eksploatacji przewidywana na sierpień/ wrzesień czyli w momencie dostarczenia Lion's City G CNG.

Przewidywania...
Prawdopodobnie wszystkie Ikarusy pójdą na żyletki, bo ich stan nie jest już za ciekawy, no chyba, że znajdzie się ktoś kto je weźmie za symboliczne pieniądze...

Ikarus 280T...
Generalnie należy już do miłośników z Lublina, teraz to oni muszą kombinować co z nim zrobić...

Ikarus jako zabytek...
Może kiedyś takowy się pokaże... ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

B.A. Baracus pisze:Przewidywania...
Prawdopodobnie wszystkie Ikarusy pójdą na żyletki, bo ich stan nie jest już za ciekawy, no chyba, że znajdzie się ktoś kto je weźmie za symboliczne pieniądze...

Od czego są Miłośnicy z Lublina xD.

B.A. Baracus pisze:Ikarus 280T...
Generalnie należy już do miłośników z Lublina, teraz to oni muszą kombinować co z nim zrobić...

Niestety dalej stoi na starej bazie PKT, razem z autobusami z "Gryfu". A boje się, że podczas podroży się jeszcze bardziej rozwali :/.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak9 pisze:Niestety dalej stoi na starej bazie PKT, razem z autobusami z "Gryfu". A boje się, że podczas podroży się jeszcze bardziej rozwali .
Hehe, sukcesem będzie oderwanie go od starej bazy PKT, przecież on już tam wrasta w ziemię...
Od czego są Miłośnicy z Lublina .
Myślałbym raczej o jakimś przewoźniku z GOP-u... jeszcze ze dwa lata by pociągneły ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ikarus 2661 pisze:No to PKM mogłoby zostawić jakiegoś historycznego ikarusa, ale takiego jak w Warszawie 5254, czyli jeździłby na liniach, ale bardziej by o niego dbano itp. :)
No niestety, przykład warszawskiego ikarusa 280.37 #5254 pokazuje, że jeżeli miłośnicy z Gdyni chcieli by zostawić jakiegoś przeguba - wyremontować, zadbać, etc - to nie może on jeździć liniowo po mieście. A jedynie wyjeżdżać okolicznościowo.... :mruga:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:No niestety, przykład warszawskiego ikarusa 280.37 #5254 pokazuje, że jeżeli miłośnicy z Gdyni chcieli by zostawić jakiegoś przeguba - wyremontować, zadbać, etc - to nie może on jeździć liniowo po mieście. A jedynie wyjeżdżać okolicznościowo....
Moim zdaniem puszczanie autobusu zabytkowego na normalne, całodzienne zadania jest bez sensu, bo autobus zostanie zniszczony... Jedynie sensowne jest puszczanie go powiedzmy w niedzielę na konkretną linię tak jak Saurera na 21, który nie jeździ tylko dlatego, że jest niesprawny :confused:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Na linie 128 w niedziele i święta można by go ewentualnie puścić.
W niedziele i święta wprawdzie nie ma żadnego kursu, ale jak by taki był to zawsze by trochę pieniążków było :cool:.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak9 pisze:Na linie 128 w niedziele i święta można by go ewentualnie puścić.
W niedziele i święta wprawdzie nie ma żadnego kursu, ale jak by taki był to zawsze by trochę pieniążków było .
Najpierw to trzeba mieć odpowiedni autobus... ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Dla chcącego, nic trudnego :P.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

B.A. Baracus pisze:Saurera na 21, który nie jeździ tylko dlatego, że jest niesprawny
Pierwsze słyszę...

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

u2w pisze:
B.A. Baracus pisze:Saurera na 21, który nie jeździ tylko dlatego, że jest niesprawny
Pierwsze słyszę...
Moim zdanie stoi bo nie ma jeszcze sezonu.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Według mnie autobus zabytkowy powinien być w 100% identyczny z pierwotną wersją, a to często nie pozwala na wykorzystywanie takiego pojazdu liniowo. Dzięki temu, że paru osobom z KMPS-u zamarzyła się liniowa stodwójka w Poznaniu, nasza Księżniczka #71 nie będzie odwzorowana na swój pierwotny stan...
Już widzę tych uradowanych "zwykłych" pasażerów, którzy widzą, że przyjeżdża po nich zabytkowy tramwaj.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Pierwsze słyszę...
To co jest :?: Raz miał jeździć, raz nie... Jak jeździł to się psuł jak miał wyjechać to też się psuł i w sumie już nie wiadomo co jest... :?:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

ep40 pisze:Moim zdanie stoi bo nie ma jeszcze sezonu.
I jesteś bliższy prawdy. Przez okres zimowy Saurer nie jeździł z dwóch powodów - jest w nim niemiłosiernie zimno. Poza tym wymaga pewnych umiejętności w obsłudze, przez co nie jest specjalnie lubiany przez kierowców. Zapewne gdy nastaną czasy typowo sezonowe, ktoś zostanie "oddelegowany" do jego prowadzenia na 21.
I na tym koniec OT n/t Saurerka ;).

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

KKS pisze:Według mnie autobus zabytkowy powinien być w 100% identyczny z pierwotną wersją,

Na TWB widziałem zdjęcia gdańskiego Ikarusa 280 w pierwotnym malowaniu. Wyglądał cudnie :), może i jakiś gdyński też tak będzie wyglądał ;) :?:

Tu jest jego jedno zdjęcie
A tu reszta :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Patrząc na temat: "W 2005 r. zero Ikarusów w Gdyni"...

.... Mamy rok 2007. Ile Ikarusów jeszcze kursuje liniowo w Gdyni obecnie ? ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:.... Mamy rok 2007. Ile Ikarusów jeszcze kursuje liniowo w Gdyni obecnie ?
1... na brygadzie szczytowej linii 150...

u2w pisze:Zapewne gdy nastaną czasy typowo sezonowe, ktoś zostanie "oddelegowany" do jego prowadzenia na 21.
Znając życie to i tak się rozwali po 2 weekendach i będzie znowu stał na bazie...

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

B.A. Baracus pisze:Znając życie to i tak się rozwali po 2 weekendach i będzie znowu stał na bazie...

Swoje lata w końcu ma ;).

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

B.A. Baracus pisze:1... na brygadzie szczytowej linii 150...
Na 107 to chyba też można spotkać Ikarusa, ale nie jestem pewien.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Na 107 to chyba też można spotkać Ikarusa, ale nie jestem pewien.
W sumie jest jedna wysoka brygada, aczkolwiek ja dawno nie widziałem Ikarusa na 107, poza tym słyszałem ostatnio, że 2 z 3 Ikarusów są rozwalone...

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

ep40 pisze:A tak poza tym to słyszałem że sprawny jest tylko jeden z tych trzech bo podobno reszta ma awarię silnika
B.A. Baracus pisze:2 z 3 Ikarusów są rozwalone...
Już o tym pisałem, to oznacza kasację.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”