Ikarus 417

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Krzysztof Sokołowski pisze:Jak podaje Przegubowiec na zajezdnie Chełmską zostały odholowane wozy 7530,7531 czyli Ikarusy 417 wraz z dużą ilością innych ikarusów.
Kasowanie 417-tek w chwili, gdy posiada się ok. 400 autobusów serii 200? :shocked: To chyba jakaś pomyłka. Co skłania ich do tej decyzji?
Krzysztof Sokołowski pisze:Zajezdnia Chełmska-cmentarz Ikarusów. :(
Przecież MZA ma braki taborowe wielkości Van Hoola AGG300, i na każdy złom chuchają i dmuchają, żeby tylko jeździł jak najdłużej. Ile ich skasują?

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

31-03-2006 • Już jutro ostatnie autobusy wyjadą na trasę z zajezdni przy ul. Chełmskiej. Jednak nie będzie to ostateczne rozstanie zakładu R-9 z autobusami. Jeszcze przez kilka miesięcy autobusy będą stałym widokiem w tym miejscu. Będą tu gromadzone wozy wycofywane z ruchu w innych zajezdniach. Jako pierwsza swoje najsłabsze ogniwa podrzuciła Ostrobramska. Na Chełmskiej stoją już 2509, 2553 i 2611. Przyholowano już także: 463, 1056, 2034, 2038, 2049, 2059, 2146, 2434, 2453, 2460, 2483, 2487, 3083, 3112, 3127. oraz 7530 i 7531!

Poza tym na Chełmskiej znalazły się wszystkie Nauki Jazdy-te nie do kasacji,oraz część autobusów zabytkowych.
Możliwe też że część tych Ikarusów zostanie sprzedana.

[ Dodano: 2006-03-31, 20:35 ]
plocmaster pisze:Kasowanie 417-tek w chwili, gdy posiada się ok. 400 autobusów serii 200? To chyba jakaś pomyłka. Co skłania ich do tej decyzji?
Zły stan ,wrecz tragiczny.
plocmaster pisze:Przecież MZA ma braki taborowe wielkości Van Hoola AGG300, i na każdy złom chuchają i dmuchają, żeby tylko jeździł jak najdłużej. Ile ich skasują?
Liste podałem wyżej,te wszystkie wozy zostałty dzisiaj odholowane na Chełmską.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Z kasacją Ikarusów serii 4xx to nic nadzwyczajnego, po Gdyni też jeszcze jeżdżą Ikarusy 280, a skasowano już pare niskopodłogowców... A tak poza tym to wydaje mi się, że oni je po prostu sprzedadzą ;)

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

A mi się wydaje, że to prima-aprilisowy żart... :chytry:
Ale te wozy to rzeczywiście do jazdy w mieście się nie nadają. Ciągle stoją na R-13 i nic już ich stamtąd nie wyciągnie na miasto, chyba, że KMKM dostanie to "coś" w przezencie :devil:

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

To nie żart ,dzisiaj osobiście widziałem jakiegoś 753x na R-9,ale stał tylko jeden.

Podi

Post autor: Podi »

Jakoś w to nie uwierzę,póki nie zobaczę fotek...Tylko MPK Poznań jest w stanie takie coś zrobić...

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Podi - byłem dziś koło R-9. Stoi tam 7531. Nie widać dokładnie stanu bo stoi na samym końcu szeregu kasacyjnych Ikarusów.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

B.A. Baracus pisze:Z kasacją Ikarusów serii 4xx to nic nadzwyczajnego, po Gdyni też jeszcze jeżdżą Ikarusy 280, a skasowano już pare niskopodłogowców...
Ale nie porównuj przewoźników ZKM Gdynia do MZA, bo to jak kisiel i bułka z mortadelą…
B.A. Baracus pisze:A tak poza tym to wydaje mi się, że oni je po prostu sprzedadzą ;)
W MZA „skasować” znaczy „opylić ruskim”

mgajewski

Post autor: mgajewski »

Podi pisze:Jakoś w to nie uwierzę,póki nie zobaczę fotek...Tylko MPK Poznań jest w stanie takie coś zrobić...
http://156.17.233.249/transport/autobus ... 4&nr=85653
Wprawdzie to nie jest zdjęcie Ikarusa 417, tylko Ikarusa 260 ale 417 stoi obok niego.

Podi

Post autor: Podi »

mgajewski pisze:Wprawdzie to nie jest zdjęcie Ikarusa 417, tylko Ikarusa 260 ale 417 stoi obok niego.
Hm ale jaja...Niewierze,że go skasują...Pewnie pójdzie na wschód tak jak poszły 405...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Hm ale jaja...Niewierze,że go skasują...Pewnie pójdzie na wschód tak jak poszły 405...
Jak już napisałem:
Ja żem żech pisze:W MZA „skasować” znaczy „opylić ruskim”

Podi

Post autor: Podi »

Jak już napisałem
:) Szkoda tylko,że sprzedają same 4xx a nie 2xx...

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Podi pisze:Szkoda tylko,że sprzedają same 4xx a nie 2xx...
Większość warszawskich ikarusow serii 2xx się już od dawna nie nadaje do jazdy... Będąc w Warszawie miałem okazje zobaczyć jak wygląda przyspawana blacha do boku pojazdu, aby zakryć rdze. Co do tych z serii 4xx to troche szkoda, no ale mówi się trudno ;)

56247

Post autor: 56247 »

Krzysztof Sokołowski pisze:Zajezdnia Chełmska-cmentarz Ikarusów
Cóż za poetyka....
Jak to "chwyta za serce"... :rotfl:

Bez przegięcia!!! :nuts:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W miniony piątek, byłem przejazdem, tuż obok R9 i faktycznie już stał tam cały rząd Ikarusów 280. Stały pod południowym płotem.

Natomiast bliżej hal stał zabytowy/nauka jazdy Ikarus 280 - #9002, oraz Jelcz "ogórek" 043 (wycieczkowy).

Postaram się zatem nawiedzić dzisiaj zajezdnię R9. O wejściu na jej teren nie ma mowy, ale spróbuję zza płotu sfocić to co tam stoi teraz. ;)

Co do złomu, rzeczywiście byłem świadkiem, w piątek rano, jadąc samochodem do pracy, stałem przed sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu Sobieskiego i Dolnej. I na moich oczach holowano na R9 dwa Ikarusy - zdaje się #463, oraz na pewno #2049. Ten drugi był w stanie rozkładu, brakowało mu kilku blach oraz połowy II-gich drzwi. :(

jacool

Post autor: jacool »

B.A. Baracus pisze: przyspawana blacha do boku pojazdu, aby zakryć rdze.
What? :shocked: :wow:
To takie coś jeździ w stolicy? Na Ukrainie bym się nie spodziewał....

voy

Post autor: voy »

Te Ikarusy 417 to pewnie większe złomy od 280, dlatego idą do kasacji. Poza tym jest ich tylko 2 sztuki, więc jakby nie było nie opłaca się ich utrzymywać. Szkoda ich - to ciekawe pojazdy, lecz jeśli są takie awaryjne no to bardziej się MZA opłaca je skasować.

Podi

Post autor: Podi »

Może ci z Bydgoszczy ściągną do sibie jeden jako historyczny...
BTW: Są jeszcze jakies 417 w Polsce oprócz Wawy?

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

jacool pisze:To takie coś jeździ w stolicy? Na Ukrainie bym się nie spodziewał....
Niestety :(
Podi pisze:Są jeszcze jakies 417 w Polsce oprócz Wawy?
Z tego co wiem to w Polsce są tylko trzy 417-stki, dwie w Warszawie i jedna w Wrocławiu. Niedługo może pozostać tylko ta wrocławska, chyba, że ktoś (np. PKM Bytom) skusi się na wozy z Wa-wy ;)

Podi

Post autor: Podi »

Faktycznie- to fotka tego Wrocławskiego... http://156.17.233.249/transport/autobus ... 4&nr=17976
Może koledzy z Wrocka się wypowiedzą na jego temat?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”