Montaż wyświetlaczy w Ikarusach

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Montaż wyświetlaczy w Ikarusach

Post autor: J-31 »

Odświeżę i wykorzystam ten stary temat, ponieważ przed chwilą znalazłem na "Przegubowcu" cytat z jednej z gazet. :mruga:

Otóż MZA - pomimo tego, iż do 2012 roku zamierza skasować wszystkie Ikarusy - chce zainstalować na nich wyświetlacze elektroniczne zamiast "dykt". Pewnie będzie to coś na wzór tego co jest w #6334 :cool:

:strzałka: http://www.przegubowiec.pl/prasa/?wpis=1162

Co o tym Sądzicie ? ;)
Ostatnio zmieniony 2009-01-14, 10:38 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Moim zdaniem mija się to z celem.
Ale muszę wam warszawiakom przyznać jedno - jesteście chorym narodem. Z jednej strony twierdzicie, że dykta z boku jest bardziej czytelna od wyświetlacza ( choć nie wiem jak dykta za przyciemnianą szybą zwłaszcza może być lepsza ), a tu nagle się okazuje, że pasażerowie się skarżą na słaba czytelność przednich dykt... :nuts: :nuts: :nuts:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

To tak jak montowanie wyświetlaczy z boku w E1 +c3...

A u nas dykty w autobusach by się przydały...

ppln

Post autor: ppln »

To wcale nie jest zły pomysł bo te wyświetlacze będzie można później wykorzystać w innych pojazdów (większość, R&G nie słynie z legendarnej solidności ;) ). Chociaż dobrze by było gdyby z przodu był montowany pełny (duży) wyświetlacz, a nie boczny (w Warszawie praktycznie bezużyteczny)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Z przodu nie ma obowiązku wyświetlania/pokazywania kierunku, wystarczy tylko numer linii. Z boku natomiast musi znajdować się numer linii i nazwa krańcówki.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

ppln pisze:To wcale nie jest zły pomysł bo te wyświetlacze będzie można później wykorzystać w innych pojazdów
W Warszawie? Chyba z jednego do drugiego, po pozostałe autobusy mają wyświetlacze...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:( choć nie wiem jak dykta za przyciemnianą szybą zwłaszcza może być lepsza )
Na wyświetlaczu nie wyświetlisz wygodnie przebiegu trasy i paru niekoniecznie niezbędnych potencjalnych dupereli. Owszem, dykty mają swoje minusy, ale przy odrobinie pomyślunku da się z nimi wytrzymać.
Sam pomysł IMHO nie najlepszy — już by się mogli przemęczyć z tymi dyktami do końca, ale jakby montować tylko małe wyświetlacze (takie jak zazwyczaj na tył) z przodu i z tyłu to możnaby potem to montować do nowych autobusów i zaczęłoby to mieć jakiś sens

ppln

Post autor: ppln »

M_Szymkowiak pisze:W Warszawie? Chyba z jednego do drugiego, po pozostałe autobusy mają wyświetlacze...
Ale zawsze można zamontować do nowych (i o to mi chodziło).

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Ale to jednak jest Polska, nie Azerbejdżan, tu autobusy się kupuje z wyświetlaczami :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Zawsze będzie parę groszy zaoszczędzonych, choć mimo wszystko trzymam Twoją stronę - o ile w przypadku monitoringu to rozumiem, o tyle w przypadku wyświetlaczy nie - bo poza Modertransem już chyba nikt wozów bez wyświetlaczy nie robi :P

ppln

Post autor: ppln »

M_Szymkowiak pisze:tu autobusy się kupuje z wyświetlaczami
Które kosztują. Przecież można zamówić autobus z wyprowadzeniami na wyświetlacze i samemu je zamontować.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Można, ale wątpie żeby się komuś chciało w to bawić... Jeszcze przy naszych 113ALB to miało by sens, ale przy Ikarusach które nie mają miejsca na duży przedni wyświetlacz...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Ale muszę wam warszawiakom przyznać jedno - jesteście chorym narodem. Z jednej strony twierdzicie, że dykta z boku jest bardziej czytelna od wyświetlacza ( choć nie wiem jak dykta za przyciemnianą szybą zwłaszcza może być lepsza ), a tu nagle się okazuje, że pasażerowie się skarżą na słaba czytelność przednich dykt... :nuts:
Jedno mogę Ci przyznać. Warszawiacy są trochę dziwni :D

Natomiast trochę Cię wyprostuję. Dykta z boku zostaje. MZA chce jedynie wstawić elektroniczne tablice - małe, tylko na numer linii. Czyli na szybę przednią i na szybę tylną.

Ma to wyglądać dokładnie tak, jak moim na zdjęciu poniżej. Ta fotka nie jest fotomontażem. #6334 już od dawna ma takie tablice ;)
:strzałka: http://jakub131.webd.pl/mza3.JPG

Dziwny

Post autor: Dziwny »

J-31 pisze:MZA chce jedynie wstawić elektroniczne tablice - małe, tylko na numer linii. Czyli na szybę przednią i na szybę tylną.
Hmm...według artykułu ma być numer i pętla a nie sam numerek
instalacja pomarańczowych wyświetlaczy z numerem linii i kierunkiem, w jakim zmierzają

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok, wobec tego poczekajmy na realizację. Wg. Przegubowca, pierwszy Ikarus już ma wyświetlacze. Jest to 280.70, rocznik 1997 - #5780. Pewnie niedługo pojawią się fotki ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze: Pewnie niedługo pojawią się fotki ;)
http://www.phototrans.eu/14,283114,0.html

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Dobrze, że nie poszli na całość i nie założyli wyświetlacza numeru brygady a’la Poznań…

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Mały, ta solówka ma wiekszy

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki Amalio :)
Dziwny pisze:Hmm...według artykułu ma być numer i pętla a nie sam numerek
No Widzisz, czyli tak jak napisałem wyżej... :chytry:

... ale mnie naprawdę martwi, że ta tablica jest taka malutka. To jest trochę bez sensu :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Elektroniczne Ikarusy

Post autor: J-31 »

Coś mi się wydaje, że mamy mały skandalik w Warszawie - w związku z tymi małymi tablicami świetlnymi montowanych na Ikarusach. O sprawie napisano już w Gazecie Stołecznej.

Te tablice są po prostu za małe.

Coraz więcej pasażerów, zaczyna się już na nie skarżyć. Szczególnie osoby nie dowidzące mają poważne problemy z dopatrzeniem się numeru. Dla nich ten numer, to po prostu "plamka". Faktycznie jest on malutki i chociaż ja w sumie aż tak ślepy nie jestem, to trudno się go dopatrzeć.

Dodatkowo powieszono przednią tablicę zbyt blisko środka pojazdu, co może poważnie utrudnić zobaczenie numeru linii, gdy Ikarus jedzie lub stoi za innym pojazdem.

Zarząd MZA stwiedził, iż montaż tych tablic jest związany z wymogiem ZTM-u. W ZTM-ie nic o tym nie wiedzą. Dyrektor Ruta dodał, że to jest "jakaś nadgorliwość". :cool:

Montaż następnych tablic został wstrzymany. Nie jest wykluczone, że MZA będzie musiało zdemontować te - już zamontowane. A więc wrócić do dykt.

Montaż tablic w jednym autobusie to koszt przeszło 6 tys. zł. MZA zamówiło te tablice bez przetargu w firmie R&G ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”