Przeróbki z waszych miast

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

W takim razie to było jakieś dziwnie zrobione zdjęcie. Ale to przecież było równo 37 lat tremu, więc może nie dziwi...

I mam pytanie: kiedy, podczas remontów 100piątek w MPK Wrocław, zaczęto usuwać skrzydła z drzwi pełniące rolę odgrodzenia kabiny motorniczego od reszty wagonu?

PE 099

Post autor: PE 099 »

Wtedy gdy zaczęto stosować w pełni zamknięte kabiny.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

PE 099 pisze:Wtedy gdy zaczęto stosować w pełni zamknięte kabiny.
Kiedyś w Łodzi ,w 803N stosowano podobne rozwiązanie:
skrzydła z drzwi idealnie wypełniały przestrzeń między szafą bezpiecznikową a drzwiami na zewnątrz pojazdu.
We Wrocławiu było tak samo.
I stąd moje pytanie, kiedy wywalono z naszych 100piątek te skrzydła z drzwi, i wstawiono zamiast nich blaszane "grodzie" z klapką dla motorniczego do sprzedawania biletów i wprawioną szybą, wszystko w kolorze ciemnoniebieskim, robione na miarę?

PE 099

Post autor: PE 099 »

Tak. U nas jest to szare z laminatu i ma jeszcze drzwi na przestrzeń pasażerską.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Wielka szkoda, że usunęli te skrzydła z drzwi w tych 100piątkach, bo chyba ani szare laminaty, ani niebieskie blachy nie dodają wagonom takiego uroku, jaki miały kiedyś.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Niska podłoga i wyświetlacze też nie dają takiego uroku jak kiedyś.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

No właśnie...
Focić, focić, bo coraz mniej takich 100piątek...

...posiadających takie "starodawne" bądź oryginalne, fabryczne urządzenia.


Post edytowany...
Pafawag, czy to jest tak bardzo skomplikowane edytować swój post. Zamiast niepotrzebnie spamować nabijając sobie ilość postów ? Mod J-31 :chytry:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś :diabeł:

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Ponieważ nie znalazłem tematu o "Tramwajach Warszawskich" to (jak to mam w zwyczaju) odgrzewam jakiegoś mocno nieświeżego kotlecika.

Obrazek
Melon pisze:Wygląda na to, że T-3 wprowadziło nowy standard remontowy nie tylko 105-tek, lecz także dla wagonów technicznych.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

O kurcze ! lepiej nie pokazywać tego zdjęcia pracownikom R-3 Bytom Stroszek, jeszcze zmodernizują tak obydwa eNy które jeżdżą na 38 :D

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”