[KRPG] Komunikacyjne RPG

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
m3ntor

[KRPG] Komunikacyjne RPG

Post autor: m3ntor »

http://krpg.virtualbus.info/linie/logo-male.gif

Pamiętacie jak pisałem o tym, by można zamiast jednoosobowych firm transportowych, które rządzą się jakimiś wyimaginowanymi prawami, stworzyć jedną większą grę, w której każdy byłby odpowiedzialny za pewien - ważny - element gry?

Cóż, jeżeli nie pamiętacie, nic straconego - jeżeli pamiętacie, to niniejszym chciałbym zakomunikować, że podjąłem szaleńczą próbę stworzenia i wykreowania takiego właśnie wirtualnego świata.

KRPG - w skrócie jest to połączenie RPG z symulacją ekonomiczną a także strategią.

W Trzebnicy, którą obraliśmy sobie jako miasteczko, które mogłoby mieć bardzo rozwiniętą komunikację, każdy z Was czytających te słowa, może brać czynny udział - póki co tylko jako prezes firmy transportowej [z przyczyn oczywistych musimy ograniczyć ilość firm a co za tym idzie = ilość graczy], ale dzięki Waszej kreatywności, możemy uruchomić dodatkowe funkcje [=więcej aktywnych graczy]

Póki co gra jeszcze jest na etapie tworzenia, musimy przyzwyczaić się do niej, wykreować brakujące elementy... Ale każdy z Was może nam pomóc

Może by nie przeciągać - zapraszam na forum na którym prowadzona jest rozgrywka, tam można zapoznać się z zasadami (które nie są jeszcze do końca sporządzone) a także popatrzeć sobie na to co zrobiliśmy jak do tej pory.

Właśnie uruchomiliśmy pilotażową firmę i ogłosiliśmy przetarg na pierwszą linię autobusową w mieście.

Zapraszam do gry :)

maciek1024

Post autor: maciek1024 »

OK, ale to się jakoś ściąga? Jeśli tak to skąd?

m3ntor

Post autor: m3ntor »

Jakbyś wczytał się w mój post, nie było by tego pytania.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Robi wrażenie. Wchodzę w to.

Michał

Post autor: Michał »

Ja również. Zapowiada się świetnie, ale nie wiem czy się połapie, bo gra jest bardzo rozbudowana.

Matthew

Post autor: Matthew »

Ja nie będe gorszy. Też chętnie w to wejde.

m3ntor

Post autor: m3ntor »

Mała relacja z wczoraj i dziś:
KRPG zaczął się rozwijać, póki co wszystko idzie powoli, ale co ważne - do przodu.

- Pojawił się komis z używanymi pojazdami (autobusy i busy)
- Pojawiła się agencja pracy
- Rozpisaliśmy dwa przetargi na obsługę dwóch brygad w mieście (planujemy kolejny, na dwie brygady, z dopuszczeniem ofert częściowych)
- Działają trzy firmy, dwie z nich posiadają tabor, trzecia jest w trakcie załatwiania formalności. Dwie z nich posiadają także już kierowców. Wszystkie trzy oczywiście mają swój budżet

Ciągle w planach pozostaje kilka pomysłów, które tylko czekają już na realizację. Zapraszamy do monitorowania rozwoju gry oczywście :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Niech się pojawi możliwość zakładania firm i jeżdżenie na własną rękę, a nie zlecenie ZDiK. I nowe miasta

m3ntor

Post autor: m3ntor »

plocmaster pisze:Niech się pojawi możliwość zakładania firm
Stare zgłoszenia na firmy od jutra będą realizowane, jak je skończę, będzie można się zgłaszać.
plocmaster pisze:jeżdżenie na własną rękę, a nie zlecenie ZDiK
Linie podmiejskie częsciowo zarzadzane przez ZDiK i busiarstwo się pojawia w niedalekiej przyszłości.
plocmaster pisze:I nowe miasta
Na to bym nie liczył, przynajmniej w dającej do przewidzenia się przyszłości

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

m3ntor pisze:Na to bym nie liczył, przynajmniej w dającej do przewidzenia się przyszłości
Trudno…

m3ntor

Post autor: m3ntor »

Legnica i okolice są na tyle dużym regionem, że na aktualne potrzeby KRPGa starczy.

Poza tym po pewnym czasie mogłoby sie wszystko pomieszać i wtedy bylby problem.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A jakie miasto będzie po Trzebnicy?

m3ntor

Post autor: m3ntor »

Ojjj nie mam pojęcia czy w ogóle będzie.

Kamil

Post autor: Kamil »

A jak będzie to może Wałbrzych?

m3ntor

Post autor: m3ntor »

Raczej miasto z ubogą komunikacją.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lepiej 1 duże niż wiele ubogich

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

A czy w Trzebnicy będzie można założyć spółkę eksploatującą linie tramwajowe?
Bo o Wrocławskiej Kolei Dojazdowej chyba nie ma co myśleć... ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nie, nie, a tak poza tym to nie. Przecież to bez sensu

m3ntor

Post autor: m3ntor »

Jakby ktoś dorobił się na budowę szyn i wszystkich im potrzebnych elementów + zakup taboru tramwajwego to nie ma problemu. Tyle, że na własny rachunek :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Coś jak powstanie WKD

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”