Zima 2008/2009

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
łezka1

Post autor: łezka1 »

J-31 pisze:Dobrze, że w następnym zdaniu Sprecyzowałaś te "wystające części ciała", bo na forum jest jednak przewaga facetów
wiem o tym :lol: ale ja pisałam o wszystkich bo jakby.. choćby.. jedna zmarzła :diabeł: oj ojoj! niedobrze by było :lol:...np paluszek.
Panie J- 31 nie prowokuj mnie Pan, bo zginiesz Waść od własnej broni xD

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

łezka pisze:Panie J- 31 nie prowokuj mnie Pan, bo zginiesz Waść od własnej broni xD
Jak by co - to nam strzelać nie kazano :mruga:

Wracając do tematu, nie wiem, czy mój termometr sfiksował, czy się zamroził - bo wskazuje tylko -6,9 st C. Bezchmurne niebo nadal się utrzymuje - oj w nocy będzie ostry mróz ;)

łezka1

Post autor: łezka1 »

J-31 pisze:Jak by co - to nam strzelać nie kazano
Już za późno Waść na negocjacje :D ...cel namierzony :diabeł:
Będzie wojna na śnieżki...ale Ci mantówę spuszczę :chytry: ..
Kto mi pomoże????

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

łezka pisze:Będzie wojna na śnieżki...ale Ci mantówę spuszczę :chytry:
Ooops. To ja może założę kask na głowę. :D

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

We Wrocławiu -5, pochmurno, snieg lezy, drogowcy śpią, łopaty mają robotę :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mnie najbardziej wkurzył dozorca na moim osiedlu. W nocy z soboty na niedzielę spadł śnieg i to nawet obficie. A facet w niedzielę rano - dokładnie o godzinie 6-stej postanowił odśnieżać alejki... spalinową odśnieżarką. I akurat pod moim oknem jeździł chyba ze trzy razy. W te i nazad. Za drugim razem stwierdził, że musi sobie zrobić postój... nie wyłączając maszyny.

O godzinie 6.28 stanął dokładnie pod moim okniem od sypialni. Musiał sobie popatrzeć na maszynę. A maszyna w najepsze terkotała dalej. Normalnie hurgot nieziemski :retard:

Chciałbym temu panu serdecznie podziękować za niedzielną pobudkę. Budzenie zamiawiam na jutro godz. 6.17 :P

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

10 cm śniegu spalinową odśnieżarką? Ja 20 laciałem z sąsiadką łopatą... Ciekawe co zrobi jak będzie miał tego śniegu więcej... Pług do malucha doczepi? :D

łezka1

Post autor: łezka1 »

J-31 pisze:Mnie najbardziej wkurzył dozorca na moim osiedlu. W nocy z soboty na niedzielę spadł śnieg i to nawet obficie. A facet w niedzielę rano - dokładnie o godzinie 6-stej postanowił odśnieżać alejki... spalinową odśnieżarką
oj Bidulku :cry:
niedobry cieć!!!..ale mu gałą przyłożę :diabeł:

Lopez

Post autor: Lopez »

TLG pisze:Tego jeszcze nie piłem, to jakiś lokalny specjał?
W pewnym sensie. Coś jak mleko renifera ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:A facet w niedzielę rano - dokładnie o godzinie 6-stej postanowił odśnieżać alejki... spalinową odśnieżarką. I akurat pod moim oknem jeździł chyba ze trzy razy. W te i nazad. Za drugim razem stwierdził, że musi sobie zrobić postój... nie wyłączając maszyny.
Zupełnie jak w "Dniu świra".
9507 pisze:Ciekawe co zrobi jak będzie miał tego śniegu więcej... Pług do malucha doczepi?
Na niektórych stacjach benzynowych i placach manewrowych widuje się takie wynalazki. Malacz rządzi!
Ciekawe ile osób zamarznie tej nocy. Zeszłej nocy zamarzł bezdomny. Ale kogo to obchodzi, ważne, że dzieci i narciarze będą się cieszyć!

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tego dnia ja prawie zamarzłem, bo mi KSK nie przyjechało i czekałem godzinę na następny kurs. I na dodatek rano zgubiłem kasę, żeby sobie nie móc nic ciepłego kupić.
Jak już napisałem, mroźno (rano -9) i biało. Chociaż wczesnym popołudniem nawet ślisko nie było ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

KKS pisze:Tego dnia ja prawie zamarzłem, bo mi KSK nie przyjechało i czekałem godzinę na następny kurs. I na dodatek rano zgubiłem kasę, żeby sobie nie móc nic ;)
KaSKaderów przymroziło, oj oj :). W Poznaniu obecnie -13 stopni, odczuwalne -18 :)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

W Przemyślu cały dzień lekko sypał śnieg. Temperatura w okolicy -6'C. Teraz jest w Przemyślu -14'C brrrr.
Do tego zrobiło się strasznie ślisko na drodze :confused:
łezka pisze:niedobry cieć!!!..ale mu gałą przyłożę
do boju :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Na niektórych stacjach benzynowych i placach manewrowych widuje się takie wynalazki. Malacz rządzi!
Ciekawe ile osób zamarznie tej nocy. Zeszłej nocy zamarzł bezdomny. Ale kogo to obchodzi, ważne, że dzieci i narciarze będą się cieszyć!
Masz trochę racji. Taka mroźna pogoda jest rzeczywiście zabójcza dla bezdomnych. I ja im również współczuję... nie mniej jednak Zapominasz o tym, że funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej w Warszawie (i z tego co wiem w innych miastach też), mają obowiązek kierować bezdomnych do ośrodków pomocy społecznej. W tych ośrodkach bezdomni znajdą ciepły kąt, gdzie mogą bezpiecznie przeczekac mrozy.

Jednakże napotykani bezdomni - po prostu odmawiają. Często upierają się, że chcą spać w szałasie przy ognisku :wall:

Mnie najbardziej jednak szkoda tej starszej kobiety, która zamarzła we własnym domu - bodajże w Zakopanem - była na tyle biedna, że nie stać jej było na opłaty, więc odcięto jej ogrzewanie i inne media :confused:

=======
Coś z temperatur. Wczoraj termometr w samochodzie wskazał o godz. 15.45 - temperaturę -10 st. C

Dzisiaj rano (o godz. 6.50) wskazywał -16 st C. Mój termometr w firmie wskazywał tylko - 10 st C - a to oznacza, że albo coś fiksuje albo przy budynku jest cieplej, co jest raczej mało prawdopodobne :]

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Poznaniak pisze:KaSKaderów przymroziło, oj oj
No właśnie, to się nie zdarza :P
Zaraz się ruszam i mam nadzieję, że będzie cieplej na dworze.

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Od 14 linie przyspieszone w Warszawie będą się zatrzymywać na wszystkich napotkanych przystankach[ nż]. Według mnie trochę za późno , bo w sumie jeszcze w tą noc będą znaczące mrozy, później koniec.
Minimalne temperatury dzisiaj w Warszawie -22 koło 6-stej z Lotniska Okęcie, przy gruncie -24.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysiek pisze:Od 14 linie przyspieszone w Warszawie będą się zatrzymywać na wszystkich napotkanych przystankach. Według mnie trochę za późno , bo w sumie jeszcze w tą noc będą znaczące mrozy, później koniec.
Minimalne temperatury dzisiaj w Warszawie -22 koło 6-stej z Lotniska Okęcie, przy gruncie -24.
Lepiej późno niż wcale, to chyba już warszawska tradycja - zatrzymywanie autobusów linii przyspieszonych ;)

Ciekawy jestem, czy kierowcy PKS Grodzisk Mazowiecki zaczną w końcu korzystać z tzw. "ciepłego guzika"- trochę w to wątpię.

Meteorolodzy ostrzegają, że niskie temperatury mogą panować do czwartku. A tymczasem PKP boryka się z zarówno pękającymi szynami jak również ze zrywanymi sieciami trakcyjnymi ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:była na tyle biedna, że nie stać jej było na opłaty, więc odcięto jej ogrzewanie i inne media
Zdaje się, że po prostu było jej szkoda na prąd i grzała bardzo mało. Tymczasem starsze osoby potrzebują wyższej tem. pokojowej - nawet 22 st. C.
A pogoda w Kraku świetna. Jakby zima wyglądała tak przez np. 3 miesiące to by było coś (a wszyscy szybko by przywykli) :)

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

ZTM pisze:2009-01-06 | Dodatkowe przystanki dla linii przyspieszonych | W związku z występowaniem silnych mrozów, w celu skrócenia czasu oczekiwania pasażerów na przystankach od dnia 6.01.br. od ok.godz. 14.00 do odwołania na trasach wszystkich linii przyśpieszonych oprócz podstawowych przystanków obowiązują wszystkie pozostałe przystanki napotkane na trasie jako warunkowe. Nie obowiązują jedynie przystanki zlokalizowane bezpośrednio przed skrętem w lewo, w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków podstawowych oraz przystanków krańcowych innych linii.
W tym okresie w węzłach wielopoziomowych obowiązuje przejazd jezdniami bocznymi przez skrzyżowania:
- al. Prymasa Tysiąclecia przy ul. Górczewskiej (linie 404, 414),
- Al. Jerozolimskie przy rondzie Zesłańców Syberyjskich (linia 517),
- ul. Modlińska przy ul. Płochocińskiej (linie 404, 503, 509, 511 i 516),
- Wisłostrada przy ul. Krasińskiego (linia 506),
- Trasa Siekierkowska między Wisłostradą i Sanktuarium (linia 401),
- ul.Starzyńskiego przy rondzie Starzyńskiego (linie 406 i 527)
Ponadto dla autobusów linii 190 dodatkowo uruchamia się jako warunkowe przystanki STARE MIASTO 01 i 02.
Zasady obsługi linii ekspresowych pozostają bez zmian.
Potwierdzenie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

.... a jednocześnie "Dziennik" skrytykował, że w warszawskich autobusach i tramwajach jest zimno.

:strzałka: http://www.przegubowiec.pl/prasa/?wpis=1308

Najbardziej mnie jednak rozśmieszyło zdanie o tramwajach typu 13N w... Gdańsku. Wg. autora "Gdańsk, ponoć miał je wycofać dekadę temu". :rotfl:

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”