Zima 2008/2009

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:
pr110 pisze:Ja postuluję o zmianę tematu na Wiosna 2009
Dopiero za tydzień :D Zwłaszcza, że zewsząd straszą powrotem zimy :chytry:
Potwierdzam i co gorsza pewna prognoza długoterminowa straszy nawet, że ta zima może potrwać aż do końca marca... brrrr... mam nadzieję, że się nie spełni :retard:

No, ale wiosna pokazała swoje piękno w ostatni weekend. W Warszawie, było naprawdę fantastycznie :)
KKS pisze:Uważaj, bo jeszcze się okaże, że lunatykowałeś :chytry:
Mnie się zdarzył znacznie ciekawszy eksperyment. Otóż pełniąc służbę wojskową, miałem okres, kiedy ze względu na braki kadrowe, musiałem dosyć często pełnić służbę - raz jako dyżurny stołówki, a innym razem jaki dyżurny Biura Przepustek. I tak na zmianę z przerwami co 24h ;)

No i pełniąc za którymś razem, służbę dyżurnego Biura Przepustek, po prostu przysnąłem w nocy.

Obudziłem się... trzymając słuchawkę telefoniczną w ręku (bo tam był telefon)... a w niej usłyszałem tylko głos "Szeregowy do mnie :!: ". To mnie postawiło na nogi.

Okazało się, że gdy oficer dyżurny zadzwonił do mnie - by sprawdzić, czy nie śpię na BP, oni często tak robili - ja, przez sen :mruga: , zgłosiłem się i ... przedstawiłem się jako...

... dyżurny stołówki żołnierskiej. :retard:

Długo musiałem się tłumaczyć, że jestem trzeźwy. Oficer był na szczęście rozsądny i nie było konsekwencji ;)
Od tej pory pilnuję się, żeby mi się film nie urwał. A wiadomo co człowiek przez sen gada :diabeł:

Bartek

Post autor: Bartek »

pr110 pisze:Ja postuluję o zmianę tematu na Wiosna 2009
Wycofuje te słowa :P Dziś jest okropnie, mokro i zimno.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pr110 pisze:
pr110 pisze:Ja postuluję o zmianę tematu na Wiosna 2009
Wycofuje te słowa :P Dziś jest okropnie, mokro i zimno.
Zdecydowałbyś się w końcu - albo zima, albo wiosna :lol:

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

No, to teraz coś się zgadza, mamy to samo co w Mielcu :diabeł: No, może jest bardziej sucho, właśnie zaczynam wojnę z psimi odchodami, idę wywiesić kartki...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

9507 pisze:właśnie zaczynam wojnę z psimi odchodami, idę wywiesić kartki...
Sugeruję umieszczenie na nich napisu „Sprzątnij po swoim psie kupę, bo jak nie, to kij ci w oko, kotwica w plecy i jeszcze kilka innych rzeczy w ciekawe miejsca”. A na poważnie to nie ma to sensu, już lepiej dać na mszę w intencji.
U mnie ciemno i zimno. Mam dość, chcę prawdziwej wiosny.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A co ma być ta tych kartkach? Najlepiej zdjęcia złapanych na gorącym uczynku i jakieś tajemnicze groźby, może poskutkuje :P
U mnie dzisiaj ciepło, natomiast wczoraj byłem na Śląsku i hm... Spodziewałem się, że będzie cieplej :D

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Zabójczy obrazek przekreślonych, załatwiających się psów i pouczenia typu: "Nie posprzątanie po psie grozi grzywną 500zł" czy
"Nie posprzątanie po psie grozi rozprzestrzenianiem się groźnych chorób"
Nawet nie przypuszczałem, że będzie takie zainteresowanie - wszyscy czytają i się dziwią :D No i się wypogodziło pod wieczór :confused: Jakby nie mogło wcześniej ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Otóż pełniąc służbę wojskową, miałem okres, kiedy ze względu na braki kadrowe, musiałem dosyć często pełnić służbę - raz jako dyżurny stołówki, a innym razem jaki dyżurny Biura Przepustek. I tak na zmianę z przerwami co 24h
Widzisz, jak te czasy się zmieniły? Teraz w Biurze Przepustek siedzi ochroniarz, a żywienie do jednostki dowozi firma kateringowa :D
J-31 pisze:Potwierdzam i co gorsza pewna prognoza długoterminowa straszy nawet, że ta zima może potrwać aż do końca marca
Tak szczerze mówiąc to średnio w to wierzę.
właśnie zaczynam wojnę z psimi odchodami, idę wywiesić kartki...
Możesz zrobić jak Adaś Miauczyński w "Dniu świra": podbiec pod okno sąsiada, który ma psa, zdjąć nachy i posadzić stolec.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

U mnie dzisiaj ponuro i cały dzień pada deszcz.
Oglądałem prognoze pogody i od czwartku mamy śnieg co najmniej do niedzieli. Jutro śnieg z deszczem w całej Polsce, więc nic tylko znów czekać na upragnioną wiosnę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

9507 pisze:(...) właśnie zaczynam wojnę z psimi odchodami, idę wywiesić kartki...
U mnie spółdzielni załatwiła to w inny sposób. Powieszono kartki - plakaty - z informacją o obowiązku sprzątania po swoim psie, a jednocześnie spółdzielnia zakupiła i darmowo rozdaje specjalne papierowe woreczki na psie odchody. W środku takiej koperty - czy woreczka papierowego - jest papierowa łopatka oraz rękawiczka.

I te koperty po prostu rozniesiono po klatkach i położono na skrzynkach pocztowych. Każdy kto wychodzi z psem na spacer może po drodze sięgnąć ręką i pobrać sobie taki komplet ;)
TLG pisze:Widzisz, jak te czasy się zmieniły? Teraz w Biurze Przepustek siedzi ochroniarz, a żywienie do jednostki dowozi firma kateringowa :D
Wiem. Widziałem to kilka lat temu na własne oczy w Zegrzu. Wszystko to jest prywatny interes. Ochronę załatwiają kolesie dowódcy jednostki. Catering żona szefa sztabu, oczywiście zatrudnia do tego żołnierzy z jednostki by więcej kasy zostało jej w kieszeni... A żarcie... bleee :retard:

I podobno tak jest taniej :diabeł:

==============
Pogoda...

.... Barowa. W Warszawie właśnie pada śnieg z deszczem. Błoto, kałuże. Temperatura 4,2 st C. Słońca to chyba dzisiaj nie zobaczymy... ale piszę to celowo :mruga:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:I podobno tak jest taniej
No niestety - tak jest taniej. Wystarczy policzyć ile kosztuje utrzymanie wartownika - żołnierza w jednostce, a ile wynosi utrzymanie wartownika z prywatnej firmy. Z resztą: w dobie armii zawodowej trudno sobie wyobrazić utrzymywanie żołnierzy, wyszkolonych tylko do pełnienia warty.
J-31 pisze:Barowa. W Warszawie właśnie pada śnieg z deszczem.
A nawet sam śnieg. Alen nie ma tego złego, co na dobre nie wyszło: opady śniegu przy lekko plusowej temperaturze mają wpływ na mniejsze ryzyko suszy w pierwszej połowie roku (woda zamiast spływać do kanalizacji powoli wsiąka w glebę).

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

9507 pisze:właśnie zaczynam wojnę z psimi odchodami, idę wywiesić kartki...
A moim zdaniem to i tak nic nie da... w centrum poustawiali jakiś czas temu pomarańczowe śmietniki z naklejkami "Psie kupy przyjmuję - serdecznie dziękuję" i "Posprzątasz - nie wdepniesz" i też nic nie dało... Trawniki i chodniki dalej zasrane...
Co do pogody - rano zachmurzenie duże i deszcz, a teraz trochę się rozpogodziło i słonko przyświeca :smile2: ale zapewne tylko do momentu w którym wiatr nie przywieje jakiejś kolejnej ciemnej chmury...

łezka1

Post autor: łezka1 »

Oho! widzę, że kolegom się na wspominki zebrało ;) no fajnie :) , ale tak wspominacie wojsko o suchym pyszczydełku? :lol:

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Było słońce - nie ma słońca.
Moja akcja na razie się trzyma (znaczy się, na razie nikt kartek nie zerwał :D ). A na gazecie.pl/wroclaw toczyła się tydzień temu goraca dyskusja na temat kup ;) U mnie niestety tych kubłów nie ma :confused:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

9507 pisze:Było słońce - nie ma słońca.
Pocieszę Cię. W Warszawie wieje, pada deszcz na zmianę ze śniegiem. :]
łezka pisze:(...) ale tak wspominacie wojsko o suchym pyszczydełku? :lol:
Mam Ci napisać prawdę, czy , to co Chciałabyś przeczytać ? :D

łezka1

Post autor: łezka1 »

J-31 pisze:Mam Ci napisać prawdę, czy , to co Chciałabyś przeczytać ?
Rozumię Cię bez słów xD

a tak na marginesie...jestem bardzo dobrym słuchaczem :mruga:

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

I deszcz ze śniegiem przywędrował i do mnie.
A co do psów to u mnie w mieście też srają gdzie popadnie mają kawałek by dojść do śmietnika i wyrzucić, ale wolą się zesrać pod śmietnikiem i idą dalej. I takie realia. Nigdzie nie można się dostosować.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

No, teraz to ładnie jest - piękny poranek, tylko czemu akurat mi słońce świeci do łóżka? :D

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

[fquote="łezka"]ale tak wspominacie wojsko o suchym pyszczydełku? [/fquote]
A kto powiedział, że byłem w wojsku?
Ale dmucha. Do tego zaczynam wierzyć w straszenie śniegiem. Oj, będzie niewesoło.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Najgorszy to jest ten wiatr, ale z tego co widzę - to chyba w Warszawie wiatr nieco przegoni chmury. Przynajmniej póki co nie ma takich ciemnych, ciężkich chmur jak wczoraj... ale co będzie, to się okaże ;)

Łezka - Przyznaj się - coś Ty zrobiła z Tą pogodą ? :mruga:

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”