Przetargi i dostawy wagonów tramwajowych 2009

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
filimer

Przetargi i dostawy wagonów tramwajowych 2009

Post autor: filimer »

Nowy temat na nowy rok, w nim również umieszczę wkrótce podsumowanie starego.

Przetargi z roku 2008 na nowe wagony - postępowanie w trakcie:

Warszawa - 186 sztuk całkowicie niskopodłogowych wagonów tramwajowych o długości maksymalnej 33 metrów i szerokości 2,4 metra. Do złożenia ofert zaproszono 5 producentów: Bombardiera, Alstom, Pesę, Siemensa i Stadlera.

Wrocław - przetarg na 28 częściowo niskopodłogowych, dwukierunkowych tramwajów. Ostatecznie na polu bitwy pozostała Skoda i Bombardier.

Szczecin - przetarg na 6 całkowicie niskopodłogowych tramwajów. długość tramwaju powinna zawierać się w granicach 28 - 33 m, szerokość tramwaju powinna zawierać się w granicach 2,3 – 2,4m.

Przetargi na nowe wagony ogłoszone w 2009:

Gdańsk - przetarg na dostawę 35 sztuk fabrycznie nowych tramwajów całkowicie niskopodłogowych, wieloczłonowych,jednokierunkowych o długości od 30 m do 36 m, o pojemności ponad 220 pasażerów:
http://www.zkm.pl/visualsys/indexht.php?index=566

Poznań - Dostawa 40 szt. fabrycznie nowych tramwajów całkowicie niskopodłogowych, wieloczłonowych o długości zawartej w przedziale od 29 m do 33 m oraz szerokości zawartej w przedziale 2,3 do 2,4 m. z napędem silnikami prądu przemiennego.

Przetargi na używane wagony ogłoszone w 2008:

Kraków - dostawa 24 używanych dwukierunkowych pociągów tramwajowych
złożonych z dwuczłonowego wagonu silnikowego i współpracującego z nim dwuczłonowego wagonu doczepnego - długośc obu wagonów - 19-20 m, szerokość 2,3-2,4 m. Tak więc najprawdopodobniej E6 do przeróbki na wagony z wstawką niskodpodłogową - więśc gminna niesie, że modernizacja ma być wykonana gdzieś na terenie republiki Czeskiej.


Dostawy używek:

Kraków - dalsza dostawa zaległych E1+C3 oraz N8S.

Gdańsk - dalsza Dostawa N8S do modernizacji w Modertransie.

Szczecin - Mają zostać sprowadzone kolejne Tatry T6 z Berlina.


Przetargi w planach:

Poznań Cały czas czekamy na przetarg na ok. 40 wagonów tramwajowych - miał być ogłoszony już w zeszłym roku, lecz wciąż nie można się go doczekać.

Kraków - 24 nowe 32-metrowe tramwaje w związku z budową linii na Golikówkę - jest szansa, ze ruszy w tym roku, bo w tym roku ma ruszyć budowa tejże linii.


Planowane premiery na rynku wagonów tramwajowych:


Solaris Tramino

ProTram Wras 206

Pula przetargowa 2008:

220 wagonów

Pula przetargowa 2009 (stan na styczeń):

75 wagonów

Pula przetargowa na nowe wagony z lat 2008-2009 (stan na styczeń 2009):

295 wgonów

Proszę kolegów z pozostałych miast o uzupełnienie informacji.
Ostatnio zmieniony 2009-05-16, 23:04 przez filimer, łącznie zmieniany 3 razy.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

filimer pisze:ProTram Wras 206
Protram 206 WrAs ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

filimer pisze:Do złożenia ofert zaproszono 5 producentów: Bombardiera, Alstom, Pesę, Siemensa i Stadlera.
Na razie tylko pięciu ;) Moim skromnym zdaniem (z różnych powodów) termin otwarcia ofert przesunie się o jakiś miesiąc.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Aha, we Wrocławiu, w 2008 kupili 2 składy Protram 204 WrAs i 7 wagonów częściowo niskopodłogowych 205 WrAs ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem, czy do listy "Przetargi w planach:" nie dopiszemy później jeszcze Warszawy. Wróbelki coraz głośniej ćwierkają o możliwości nabycia używanych tramwajów dwukierunkowych. Zdaje się, że przetarg może pojawi się niebawem... ale nie wiem, ile jest w tym prawdy ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

filimer pisze:Szczecin - Mają zostać sprowadzone kolejne Tatry T6 z Berlina.
Dokładnie to plany są na kolejne 30 sztuk, ale ile ich kupią, to nie wiadomo (Ostatnio planowali 30, a kupili 32. ;) ).

Coś mnie też dochodzą słuchy, że Poznań też chce kupić Tatry T6, ale czy to prawda, to nie wiem. :|

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

filimer pisze:Szczecin - przetarg na 6 całkowicie niskopodłogowych tramwajów. długość tramwaju powinna zawierać się w granicach 28 - 33 m, szerokość tramwaju powinna zawierać się w granicach 2,3 – 2,4m.
Pojawiało się tam bardzo podkreślane słowo: pięcioczłonowych. Więc myślę, że można by to w pierwszym poście jakoś zawrzeć ;)

[ Dodano: 14 Sty 2009 12:37 ]
OPi pisze:Coś mnie też dochodzą słuchy, że Poznań też chce kupić Tatry T6, ale czy to prawda, to nie wiem.
Nie, to już dawno nieaktualne.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Zdaje się, że przetarg może pojawi się niebawem...
Kto Ci to naopowiadał?

imarcin

Post autor: imarcin »

KKS pisze: Pojawiało się tam bardzo podkreślane słowo: pięcioczłonowych. Więc myślę, że można by to w pierwszym poście jakoś zawrzeć ;)
W gazetach pojawiało się, ale w przetargu - nie.

szubak

Re: Przetargi i dostawy wagonów tramwajowych 2009

Post autor: szubak »

filimer pisze:Kraków - 26 nowych tramwajów w związku z budową linii na Golikówkę - jest szansa, ze ruszy w tym roku, bo w tym roku ma ruszyć budowa tejże linii.
A wszyscy slyszeli o 24 szt;P + ew dodatkowe 10 szt przy budowie trasy na Kampus.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Kto Ci to naopowiadał?
No właśnie dlatego celowo dopisałem, iż "nie wiem ile w tym jest prawdy" ;)

filimer

Post autor: filimer »

Poznań ogłosił już swój przetarg na "dostawę 40 szt. fabrycznie nowych tramwajów całkowicie niskopodłogowych, wieloczłonowych o długości zawartej w przedziale od 29 m do 33 m oraz szerokości zawartej w przedziale 2,3 do 2,4 m. z napędem silnikami prądu przemiennego":

Dostawa 40 szt. fabrycznie nowych tramwajów całkowicie niskopodłogowych, wieloczłonowych o długości zawartej w przedziale od 29 m do 33 m oraz szerokości zawartej w przedziale 2,3 do 2,4 m. z napędem silnikami prądu przemiennego.

[ Dodano: 05 Lut 2009 17:24 ]
We Wrocławiu wygrała Skoda:
http://wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webd ... _tabor.pdf
Jako drugie w przetargu startował Bombardier w konsorcjum z Vossloh Kiepe i MPK Kraków.

W Krakowie w przetargu na używki wpłynęła tylko oferta z Wiednia, jest sprawdzana pod względem merytorycznym - przeróbką wagonów ma się zająć Autosan.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”