... Idzie zima zła (czyli zima 2009-2010) :-)

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

No, towar od łezki (śnieg) faktycznie doszedł - tak sypie, że od 12 spadło kilka centymetrów śniegu, zrobiło się -6 i sypie coraz mocniej. Pługi jeżdżą, odgarniaja zwały błota, ale ulice i tak są białe, a śniegu z chodników nie ma już gdzie składować

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

U mnie sporo śniegu, a cały czas sypie. Drogi przejezdne, ale białe.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Spodziewana grubość pokrywy śnieżnej we Wrocławiu na początek tygodnia: 40 - 50 cm, a ma padać intensywnie do wtorku ;)
Baaardzo mocno sypie - od 15 odśnieżam co godzinę.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Mocno sypie i już są pierwsze niechlubne efekty: wykolejenie na pl. Grunwaldzkim :] Ale jakby nie patrzeć to w ciągu tych kilku godzin to całkiem sporo nasypało...

PS. Takie foto, ale nieostre, lepsze w albumie ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-01-08, 18:57 przez Nikki, łącznie zmieniany 1 raz.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

łezka pisze:ŁK-MZK- nie zrobisz mi tego
Pewnie, że nie zrobię ;)
Kędzior pisze:No i stało się. Zaczęło sypać śniegiem we Wr. -4*C
Ktoś za łezke musiał pocierpieć :P

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Zaczęły się zawieje i zamiecie - robią się nawisy śnieżne na dachach. Śnieg tak sypie, że przez szparę w drzwiach na werandę wdziera się do środka i trzeba odśnieżać zamknięte pomieszczenie :D

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

J-31 pisze:postanowiłem wczoraj puścić się na totalne szaleństwo i porzucić metro na rzecz... autobusu stojącego w korkach. A moim celem stała się ulica Dolna na Mokotowie.
Podróż tam autobusem linii 172 doprowadza mnie do szewskiej pasji.

Dzisiaj było w miarę OK, ale ja już jednak chcę wiosnę. Albo chociaż plus na termometrze.

Gustawek

Post autor: Gustawek »

A w Lublinie mamy ciekawą sytuacje pogodową. Otóż w nocy i dzis rano najprawdopodobniej padał śnieg z deszczem i było cos kolo 0 stopni. Teraz mamy -5 i... lodowisko :D Nawet na szybach mam lód ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Zimno. Pierwszy raz od dawna spałem przy pozamykanych oknach i jak się obudziłem, to mi zimno w domu było :P Natomiast na zewnątrz śnieżyca.

Pirix

Post autor: Pirix »

Wrocław zasypany. Ulice i chodniki białe. Temperatura -5 stopni. Śnieg cały czas sypie dość intensywnie. A ja za chwile muszę wyjść z domu.
Wczoraj jechałem autobusem linii 122. Na pl. Jana Pawła II w kierunku Nowego Dworu jak wysiadałem trochę po 18 na sterowniku było -117 minut. Ale jak czytałem na WFK były również większe opóźnienia sięgające nawet 180 minut. Wszędzie były duże korki. Ciekawe jak będzie dziś. Jak wróce do domu to napiszę.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Tak - sypie od wczoraj, jest już 30 cm śniegu i nadal pada. Ulice białe oczywiście ;)

Awatar użytkownika
lublin 42
Posty: 72
Rejestracja: 2007-09-27, 08:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lublin 42 »

W Lublinie leje marznący deszcz.
A w nocy jeszcze śnieżyło.
Obecna pokrywa śnieżna - około 33cm.

Tp4

Post autor: Tp4 »

W Poznaniu -4* i ciągłe opady śniegu (obecnie pokrywa wacha się między 10 a 15cm) co w połączeniu z silnym wiatrem powoduje zamiecie. Drogi oczywiście białe.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

trzymajcie się ciepło! :)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

We wrocławiu boczne ulice nieprzejezdne - auta stoja na poboczach główniejszych dróg. U mnie na drodze leży 33 cm śniegu, zakopało się juz 13 samochodów :D

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Halo Warszawa! Oddajcie ten nasz klosz, mamy już dosyć śniegu! Tyle to ja jeszcze w życiu nie widziałam :lol: No i mamy paraliż, autobusy i tramwaje jeżdżą raczej bez rozkładowo, a motorniczowie wyposażeni w miotły zamiatają zwrotnice na skrzyżowaniach. Wczoraj na mojej trasie z torów wyślizgnął się jeszcze #2480 na Kołłątaja, dziś już uważniej jeżdżą, ale fakt, faktem - w całkiem żółwim tempie. Pługi po mieście jeżdżą, ale niewiele to daje...
Tak wyglądają główne ulice:
Obrazek

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Warszawa, to nasz klosz zgubiła ;) A śniegu ma jeszcze dosypać, więcej :diabeł:

Pirix

Post autor: Pirix »

Miałem opisać po powrocie wrażenia z spaceru/przejażdżki po mieście.
Na chodnikach tyle śniegu, że się w nim brnie - nie ma mowy o sprawnym i szybkim chodzeniu. O rozkładach komunikacji można zapomnieć. Zwrotnice dają się czasem przestawić przy użyciu klucza, bo na podczerwień zbytnio nie reagują. Na większości ulic warunki takie jak na zdjęciu od Nikki. Na niektórych około 15:00 był standard czarnej drogi z błotem pośniegowym. Teraz już pewnie znowu jest biało. Pociągi opóźnione od 20 do 120 minut.

A tak BTW, to czy tylko mi nie działa dodawanie zdjęć do galerii? System: Ubuntu 9.04, przeglądarka: Firefox 3.0.17. Nie mogę kliknąć na przycisk "Dodaj". Jest "nieklikalny".

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ja odśnieżałem przed domem jakąś godzinę temu, śniegu na oko 15 cm. Nie wychodzę chyba nigdzie dzisiaj :P

Pirix

Post autor: Pirix »

Odśnieżenie balkonu o powierzchni dwóch metrów kwadratowych zajeło mi dziś chyba z 10 minut. Na balkonie było od 20 do 40 cm śniegu. Mam dość zimy.

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Dzisiaj jechałem samochodem po bocznej asfaltowej drodze... i prawie się zakopałem :wall: Gdy udało mi się z niej wybrnąć po raz drugi prawię się zakopałem, bo sąsiad mi przed podjazd nasypał hałdę śniegu :rotfl: Ale jeśli tak dalej będzie to w poniedziałek nie wyjadę z garażu :(

EDIT: Odśnieżenie chodnika i podjazdu o nie dużej powierzchni zajęło mi prawie godzinę.
EDIT 2: trasa A2 gdzie normalnie jedzie się ze 140 km/h dzisiaj prawie nie przejezdna.
Wlokłem się 50 :cry:

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”