Jesień 2010

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jesień 2010

Post autor: J-31 »

Dzień dobry Jesieni. :cool:

Właśnie nam się zaczęła kalendarzowa jesień. Liście jeszcze o tym nie wiedzą. Widzę jeszcze sporo zieleni i....

.... słucham RDC, a tam pani dziennikarce z Ciechanowa coś się pokiełbasiło i oznajmiła, że dzisiaj jest, cytuję "ostatni dzień lata" :chytry:

Dobra, mamy jesień. Zapraszam do nowego tematu :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Przepraszam bardzo a czy temat Zima 2010 też zostanie w grudniu utworzony ? :P
Jakoś nie za bardzo widać tą jesień chociaż liście z drzew już lecą i niektóre przybierają ładną żółto pomarańczową barwę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_FTŚ pisze:Przepraszam bardzo a czy temat Zima 2010 też zostanie w grudniu utworzony ? :P
Oczywiście, że tak - bo to jest już naszą tradycją :mruga:

Jesień jest taka podstępna, że zaczyna się czasami podstępnie. Na razie jest ciepło miło i słonecznie - a potem... :retard:

łezka1

Post autor: łezka1 »

J-31 pisze:Właśnie nam się zaczęła kalendarzowa jesień
Tak wiem ;) ale ciii :smile2: bo pogoda taka piękna, może zapomni na chwilę rzucać w nas gromadą pożółkłych liści.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Mnie się wczoraj przypomniało o jesieni jak grupka dzieci rzucała w gałęzie drzew szkolnym workiem na kapcie, strącając kasztany xD

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

[fquote="łezka"]bo pogoda taka piękna, może zapomni na chwilę rzucać w nas gromadą pożółkłych liści.[/fquote]
Powiedz to motorniczym :chytry:
A pogoda - zaiste - niejesienna. Na szczęście jestem na zwolnieniu, mogę się (jak żmija) powygrzewać w słońcu

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mokre liście na torach, podobnie jak mokre liście na drogach - powodują, że jest ślisko. No, ale póki co pogoda jest ładna. Warto się nią nacieszyć ;)

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

W Jastrzębiu jedyną oznaką jesieni była poranna mgła. Warunki do robienia zdjęć idealne a ja chory jestem... Cóż, bywa...

łezka1

Post autor: łezka1 »

TLG pisze:Powiedz to motorniczym
ooo! siema Zbóju :smile2: ...co? znów się w nocy odkryłeś? i chorutki?

zdrowiej szybko ;) a motorniczy mają się dzisiaj dobrze - pojeździłam sobie dzisiaj z nimi po Warszawie- pogoda cudna wymarzona na takie wędrówki.
ale ja bym chciała w góry xD chociaż na 3 dzionki
Warunki do robienia zdjęć idealne a ja chory jestem... Cóż, bywa...
nie przejmuj się - ja też smarkatam dzisiaj do pasa ;)

a tak na serio, to uwaga na kaszlących i kichających - trzymajcie się od takich z daleka ;) ma się rozumieć i odemnie też xD

Zdrówka wszystkim! :smile2:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

łezka pisze:a tak na serio, to uwaga na kaszlących i kichających
Nie wszyscy. Ja mam problemy z zatokami i rzeczą normalną jest to, że rano zdarza mi się kichać. Potem zatoki się oczyszczają i jest OK ;)

Skoro już wspominamy o różnych kichających i kaszlących - to ... ciekawy jestem co w tym roku będzie modne, w naszych mediach ?

Ptasia grypa, świńska grypa, czy może jeszcze coś innego ? Czyli zgodnie z zasadą, złe informacje, to dobre informacje ;)

łezka1

Post autor: łezka1 »

J-31 pisze:Ptasia grypa, świńska grypa, czy może jeszcze coś innego ? Czyli zgodnie z zasadą, złe informacje, to dobre informacje
proponuję końską grypę :lol:

a TY jak masz kłopoty z zatokami to chodź w czapce- a nie się pięknisz i wdzięczysz :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

łezka pisze:a TY jak masz kłopoty z zatokami to chodź w czapce- a nie się pięknisz i wdzięczysz :lol:
Taa, ale na to czapka nie pomaga. Kot... o tak, to pomaga, ale moja kotka nie ma zamiaru kłaść mi się na głowie, uważając to za jakieś zboczenie. Cóż takie czasy, że nawet kotki dbają o reputację :retard:

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Pierwszy dzień jesieni w Szczecinie jest jak lato :D A nawet lepszy bo bez upału.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Niech was ta pogoda nie zwiedzie, bo teraz najłatwiej jest się przeziębic :)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

U mnie o jesieni przypomina stojąca naprzeciw moich okien lipa, która swoje żółte liście zrzuca akurat na przyległy do płotu mojego bloku chodnik :confused: I jest to jedyne żółte drzewo przy mojej ulicy. Był jeszcze kasztan, ale on jest juz łysy... Dziś około 25 stopni i piękna pogoda ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

[fquote="łezka"]zdrowiej szybko [/fquote]
Mnie ogarnęła typowa przypadłość: paraliż pracowniczy.
J-31 pisze:Ptasia grypa, świńska grypa, czy może jeszcze coś innego ?
Może filipińska zaraza?
Takie teraz czasy: w dzień ciepło, ale wieczory są bardzo zimne.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

[fquote="łezka"]nie przejmuj się - ja też smarkatam dzisiaj do pasa[/fquote]
Ja tylko mam mały katar i trochę kaszlę, ale po wizycie u lekarza okazało się że to coś z oskrzelami. Jednak warto czasem iść do lekarza z takim "byle czym".
J-31 pisze:Ptasia grypa, świńska grypa, czy może jeszcze coś innego ?
Byle nie kocia grypa - bo będziesz musiał się rozstać z kotkami - a wtedy byś był pewnie zdenerwowany - a zdenerwowanemu "Gromowładnemu" lepiej w drogę nie wchodzić. :D

I oczywiście życzę wszystkim zdrowia :)

ironscull

Post autor: ironscull »

J-31 pisze:Dobra, mamy jesień
No niestety. Choć jeszcze tego nie widać, znienawidzona przez wielu pora roku idzie do nas wielkimi krokami w swoich zabłoconych buciorach. :D
Dziś, z racji na pogodę wyszedłem wraz z mą narzeczoną na mały spacer. Sloneczko ładnie przyświecało, ciepło i w ogóle ;) . Na niebie widać już było formujące się klucze żurawii, a gdy te szykują się do odlotu to będzie zimno.
Oby tylko drzewa nie wzieły za szybko przykładu z ptaków i nie zaczęły się szykować do zimy. Ciągłe sprzątanie liści to straszan udręka, nawet nie wyobrażacie sobie jak wiele może być liści na jednym około 100 letnim dębie. :|
Ale dość narzekania cieszmy się tym co mamy, bo może być tylko gorzej. ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

U mnie bardzo ładna pogoda jak na jesień ;) . Dziś nawet 23'C w ciągu dnia było w Przemyślu. Oby tak było dalej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie słońce i robi się coraz cieplej. Mam wrażenie, że piątek będzie słonecznym dniem. ;)

Ciekawostką są jednak dzikie koty żyjące u mnie na działkach - one wciąż nie przygotowują się do zimy, tzn. nie budują sobie tłuszczu. A to oznacza, że jeszcze długo będzie w miarę ciepło. ;)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”