ContiBusy na Euro 2012

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mirek Nader może mieć rację. Continentalowi przypuszczalnie nie udało się zapewnić Mercedesów z Wrocławia - co zresztą jest logiczne, bo Wrocław również potrzebuje tych autobusów - i nie udało się zorganizować autobusów tej marki z innych miast.

Jeżeli to prawda, to sprowadzanie Mercedesów Conecto LF z Lublina do Warszawy również mija się z celem :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Czyżby sponsor ME zakładał swoje opony do pojazdów miejscowego przewoźnika, żeby się rozreklamować? Jakoś nie chce mi się wierzyć.

[ Dodano: 27 Maj 2012 17:47 ]
To nie mogą czegoś ściągnąć z Niemiec?


Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Michalbc pisze:I Mirek Nader ma racje ;)
Teraz to ja już totalnie się pogubiłem. Może mi ktoś wyjaśnić (i chyba nie tylko mi), co i w jakich miastach będzie kursować na Contibusach :?:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Tylko w miastach Ojro 2012.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Skoda 16T pisze:Teraz to ja już totalnie się pogubiłem. Może mi ktoś wyjaśnić (i chyba nie tylko mi), co i w jakich miastach będzie kursować na Contibusach :?:
To co wiadomo aktualnie to

- Poznań - SU18, MPK
- Wrocław - MB Citaro G, MPK
- Gdańsk - MB Conecto LF G, ZKM

- ... Warszawa, tu na razie mogę jedynie postawić znak zapytania. Potencjalnie niby MB Conecto LF z MPK Lublin, ale poznański przypadek udowadnia, że sens ściągania lubelskich Conecto mija się z celem. Po za tym w planach komunikacyjnych Warszawy nigdzie nie ma wzmianki o "Contibusach" - ZTM Warszawa samodzielnie organizuje transport kibiców ;)
Ostatnio zmieniony 2012-05-28, 22:42 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Czyli wychodzi na to, że fakt importu autobusów z innych miast do miast gospodarzy Euro 2012 można włożyć między bajki. Jeżeli taki scenariusz miałby mieć miejsce, to nasuwa się pytanie - w jakim celu oklejono lubelskie Conecto?

Dzięki J-31! :)
Ostatnio zmieniony 2012-05-28, 22:47 przez Skoda 16T, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Skoda 16T pisze:Czyli wychodzi na to, że fakt importu autobusów z innych miast do miast gospodarzy Euro 2012 można włożyć między bajki.
Z tym stwierdzeniem na razie bym się jeszcze chwilkę wstrzymał - przynajmniej w przypadku Warszawy. Bo w Poznaniu zdaje się, że wszystko jest już przesądzone ;)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

J-31 pisze:Bo w Poznaniu zdaje się, że wszystko jest już przesądzone ;)
We Wrocławiu zdaje się też. :) Oklejone zostały już Citara o numerach taborowych: #8300, #8304, #8306, #8307, #8308.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

http://www.mmpoznan.pl/414749/2012/5/29 ... egory=news
W czasie trwania Euro 2012 w Poznaniu będą kursować dodatkowe autobusy. Kibice i mieszkańcy będą podróżować ContiBusami za darmo.

W dni meczowe: 10, 14 i 18 czerwca autobusy będą kursować między Strefą Kibica i stadionem. W pozostałe dni będą kursować wokół centrum. Zatrzymując się przy najważniejszych punktach turystycznych, stworzą kibicom okazję do poznania miasta. Trasa będzie wiodła od Strefy Kibica przez Solną, koło Zamku, Dworca PKP, Starego Browaru, ul. Kazimierza Wielkiego do katedry, potem Garbarami i Solną wróci do Strefy Kibica.

ContiBusy będą jeździły od 8 czerwca do 1 lipca. Przejazd będzie darmowy zarówno dla kibiców, jak i dla poznaniaków.
- Wzmożony ruch w czasie mistrzostw to obciążenie dla mieszkańców – mówi Izabela Zalewska z firmy Continental, która pokryje wszystkie koszty związane z dodatkowymi liniami. - Miasto nic nie płaci.

Idea ContiBusów zrodziła się we Wrocławiu, jednym z miast - gospodarzy UEFA Euro 2012. Wszystkie cztery miasta (Poznań, Gdańsk, Warszawa i Wrocław) prowadziły wspólnie rozmowy, dlatego dodatkowe autobusy przyjadą do każdego z nich. Poznań dostanie pięć pojazdów, ale jeśli zapotrzebowanie okaże się większe, istnieje możliwość zmian w podziale 40 autobusów między czterema miastami.
No ładnie, 40 autobusów? To chyba rzeczywiście skądś będą część sprowadzać.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

KKS pisze:No ładnie, 40 autobusów? To chyba rzeczywiście skądś będą część sprowadzać.
Nie, to chyba nie tak.

Między miastami zostanie podzielone 40 autobusów. Logika wskazywałaby na fakt, że w każdym z 4 miast gospodarzy Euro 2012 przystosowanych do Contibusów zostanie po 10 autobusów, które następnie trafią do puli. Jeżeli któreś z miast wykaże większe zapotrzebowanie na dodatkowe pojazdy, nastąpi wypożyczenie np. Citar z Wrocławia do Poznania.

Może być też tak, że autobusy marki Mercedes-Benz zostaną pościągane dosłownie z całego kraju. Następnie zostaną przystosowane do Contibusów, trafią do puli i każde z miast-gospodarzy będzie mogło z nich korzystać. Ta opcja tłumaczyłaby fakt oklejenia lubelskiego Conecto.

[ Dodano: 2012-06-03, 13:15 ]
Obrazek
Fafik pisze:(...)10 przegubowych braci tego Mercedesa pojechało do Warszawy na Euro(...)
----------------------------------------------------------------------------------------

Reklama Continentala pojawiła się również w Gdańsku, na #2644.

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W przypadku lubelskich Conecto coś się zmieniło i mają przyjechać szybciej (miały być 6 czerwca). Wszystko wskazuje na to - o ile wierzyć ludziom na Wawkomie - że zostaną przyjęte na stan MZA. I MZA będzi nimi dysponować, czyli podejrzewam, że MZA będzie wysyłać te na linie specjalne (do obsługi kibiców). ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Contibus

Post autor: J-31 »

Nie wiem jak w innych miastach, ale stołeczne Contibusy jeżdżą puste. Po co sprowadzono z Lublina przegubowe autobusy, by jeździły puste po Warszawie ? ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nie wiem jak w Poznaniu, ale niektóre trasy są takie, że pewnie wożą powietrze. Szkoda, że nie mam teraz czasu, bo bym sobie nimi pojeździł chętnie ;)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

We Wrocławiu Contibusy również wożą muchy. Zupełnie nie wiem, w jakim celu kursują w dni, w których nie ma meczów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie Contibusy praktycznie w ogóle nie obsługują kibiców. Jeżdżą sobie po mieście z ul. Emilii Plater na pl. Wilsona i do COS... tylko po co. Kibice i tak nocują po hotelach, albo od razu wracają do pociągów lub samolotów ;)

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Skoda 16T pisze:We Wrocławiu Contibusy również wożą muchy. Zupełnie nie wiem, w jakim celu kursują w dni, w których nie ma meczów.
Poza dniami meczowymi tak, ale w dni meczowe są wypełnione po dach.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Nie zapominajcie, że tutaj chodzi też o reklamę sponsora. Continental płaci to jeżdżą. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Chyba już lepiej by wyszli na przyczepach reklamowych do osobówek :mruga:

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”