Jesień 2012

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Wrocław: rano słońce, potem chmury i deszcz. Temperatura +6 stopni :)

sphinx

Post autor: sphinx »

To ja już wolę zimę - dziś do ~14 dalej nasuwał śnieg, ale przestał i się ... ochłodziło. Póki co jest -7 i dość szybko spada.

EDIT. Za wcześnie odtrąbiłem koniec śniegu...

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

W Kielcach po śniegu nie ma już śladu. Szaro, nudno byle jak. Ech...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

O530 pisze:W Kielcach po śniegu nie ma już śladu. Szaro, nudno byle jak. Ech...
Nic się nie martw. Śnieg do ciebie wróci. Już coś nie coś wysłaliśmy. Nie mogę Ci jednak nie obiecać, że ktoś Ci nie wysypie śniegu na balkonie :retard:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Kędzior pisze:...ale na drugi dzień już nap**przało w stereo
Nie, mój trzeźwy umysł kazał kupić zimną puszkę i przytrzymać i ogólnie ani za bardzo nic nie widać ani specjalnie nic nie bolało :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dotychczas zima w Warszawie to była taka "pierdu-pierdu". Trochę deszczu, trochę śniegu, ogólnie błoto, aż tu nagle... dzisiaj się budzę i co widzę :strzałka: ok. 25 cm świeżego, bielutkiego śniegu :o:

Normalnie zima na całego. Aż się zdziwiłem :cool:

sphinx

Post autor: sphinx »

Ciesz się, że tylko tyle i jednorazowo. U mnie sypało (nie padało - sypało) niemal non stop od soboty. Na szczęście już przestało, ale chodniki przypominają okopy, drogi zresztą też - ósemka (w tym S8) jest zablokowana na odcinku ok. 40km, podobnie jak jej jedyny objazd. Nie mój filmik, ale mniej więcej pokazuje jak to wygląda:

http://www.youtube.com/watch?v=1AYiB8ANPBA

To jedna z najśnieżniejszych zim (tej jesieni :chytry:) ostatnich lat. Teraz czas na mrozy - mają przyjść w święta...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

sphinx pisze: Nie mój filmik, ale mniej więcej pokazuje jak to wygląda:
Ale fajnie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Sphinx - Chciałeś śniegu, to Masz śnieg. Faktycznie jest tego sporo. Za chwilę podobnie będzie na Mazowszu. Jest ku temu szansa ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

W Bydgoszczy po paru dniach odwilży sie zabieliło. Coś wschód nie dzieli się śniegiem. My dostajemy resztki.

sphinx

Post autor: sphinx »

Na święta będziemy mieć siarczysty mróz i też się nie podzielimy :cool:

J-31 - na Mazowszu nie jest podobnie, osoba stamtąd stwierdziła, że w Białymstoku śniegu jest ze 3 razy więcej. Bandy śnieżne przy chodnikach i ulicach mało gdzie mają mniej jak pół metra, w wielu miejscach usypane są 1,5-2m górki.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

We Wrocławiu to jak 2 lata sypało przez ponad 2 dni bez przerwy to było coś. http://phototrans.pl/14,383205,0,_______A092_1002.html 35 cm śniegu było wtedy, w mieście to strasznie dużo. Przez następno 2 dni nie dało się odkopać miasta a pługi wjechały nawet na wąskie osiedlowe uliczki.

A teraz? Jesień. Dziś było +1 i szaro, brzydko, ponuro, śpiąco.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Przydałby sie "Niż Geuniński" i mróz, wtedy by była szansa na to co pisze @9507. Ale przez wyż rosyjski mamy słabe opady :(
sphinx pisze:Na święta będziemy mieć siarczysty mróz i też się nie podzielimy
To dobrze bo nam wystarczy -10*C :P

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

A dzisiaj w Szczecinie korki nie z powodu pogody, a z powodu... protestujących rolników. Od 2 tygodni nie dają nam spokoju. O ile wcześniej grzecznie stali i trąbili pod Urzędem Wojewódzkim, to teraz jeżdżą ciągnikami po mieście z prędkością 5km/h tworząc ogromne korki... Do tego łamią przepisy nadużywając sygnałów dźwiękowych w terenie zabudowanym i przejeżdżając przez pasy, gdy piesi mają zielone. A drogówka stoi i się patrzy...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Drogówka nie zareaguje bo się boi. Rolników dużo, ich mało ;)

W Warszawie szykuje się na większy mróz. Zdaje się, że jednak i na Mazowszu trochę pomrozi ;)

sphinx

Post autor: sphinx »

9507 pisze:We Wrocławiu to jak 2 lata sypało przez ponad 2 dni bez przerwy to było coś. http://phototrans.pl/14,383205,0,_______A092_1002.html 35 cm śniegu było wtedy, w mieście to strasznie dużo. Przez następno 2 dni nie dało się odkopać miasta a pługi wjechały nawet na wąskie osiedlowe uliczki.
Ty to na zdjęciu nazywasz dwudniowym paraliżem? U mnie śniegu jest więcej, góry są sporo wyższe i żadnego paraliżu nie ma i nie było - wszystko było odśnieżane w miarę na bieżąco, każdy wyjechał, wolniejsza jazda spowodowała jedynie nieznaczne powiększenie korków.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mrozio już atakuje. U mnie na termometrze zarówno rano jak i wieczorem było ok. -11 st C. Jest piękny księżyc ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

To na zdjęciu to już po opadach i po ogarnięciu. Poza tym we Wrocławiu nawet 10 cm śniegu to już coś.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”