Zima 2012 - 2013

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Dzisiaj we Wrocławiu temperatura około +10 stopni. I jakoś rano ponoć deszcz padał (nie wiem bo spałam :D ) i niemal cały śnieg się wytopił... W sumie z jednej strony dobrze a z drugiej źle, bo przydałoby się jeszcze trochę tego śniegu do zdjęć, ale ten co był to był już tak czarny że i tak źle by to wyglądało ;) Przydałoby się jeszcze, żeby ktoś posprzątał chodniki bo gdzieniegdzie takie błoto jest (już nie od śniegu a od sypanego tam piachu), że masakra...

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

U mnie od wczoraj odwilż, temperatura waha się przez te dwa dni od +2 do +8*C.Po śniegu oczywiście ani śladu. :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jak szedłem dzisiaj chodnikiem rano na Gocławiu, to po pierwsze chodnik był oblodzony i można było się przewrócić, ale najciekawsze, to to, że był zapaskudzony przez psy... już współczuję temu kto się te "niespodzianki" przewócił ;)

Teraz jechałem samochodem i u mnie temperatura +7 st C ;)

sphinx

Post autor: sphinx »

Wczoraj cały dzień maksymalnie +2 i maaasa deszczu, noc ... bezchmurna, dziś już +3,5 znowu deszcz. Śnieg jeszcze leży.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

A w grodzie nad Odrą im. Wrocisława dzisiaj na termometrze pokazało się +9˚C. Śniegu już w ogóle nie ma, za to od wczoraj jest mokro na dworze. Wolałbym jednak, żeby było -9˚C.

Normalka - co roku jak dolnośląskie ma okres feryjny, to śnieg topnieje ;)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Ja też bym wolał temperaturę na minusie... U mnie 3/4 śniegu zmył deszcz, jednak zostawiając w miejsce alejek do chodzenia okropnie wyślizgany lód. Bogu dzięki, jeszcze 1 tydzień i wolne.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie śniegu już prawie nie ma. Tylko jakieś większe zwaliska, jeszcze się topią... już się ochładza ;)

Anita5

Post autor: Anita5 »

Od kilku dni w Wałbrzychu powoli cały śnieg topniał, a wczorajszy wieczorny deszcz zmył go całkowicie. Na chodnikach i drogach jest mokro, utrzymują się spore kałuże. Właśnie dziś idąc dość wąskim chodnikiem zostałam oblana przez autobus linii 8 wodą z jednej z nich :confused:

sphinx

Post autor: sphinx »

Kolejny dzień z +3 i deszczem. Śnieg odkrył pierwsze fragmenty trawników.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

A ja zaszalałem i wytoczyłem dzisiaj maszynę z garażu :D Zarąbiście sie jeździ, tylko troche zimno, i miejscami na zadupiu jest jeszcze śnieg.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Plucha, ciapa i wszystkie inne określenia roztopów... Całe szczęście, że dziś popadał deszcz i spłukał te resztki śniegu zmieszane z wodą.

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

Rumpel pisze:A ja zaszalałem i wytoczyłem dzisiaj maszynę z garażu
Masz na myśli rower czy jakieś pierdzikółko, bo jeśli rower to witamy w klubie :)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Roweru to ja nie widziałem od pół roku, pierdzikółko :D Radość z jazdy nieziemska, tyllko zaliczyłem 2 poślizgi, odmarzło mi wszystko co mogło mi odmarznąć no i oczywiście jechałem zygzakiem coby jechać po tych mniej wilgotnych partiach jezdni.

sphinx

Post autor: sphinx »

Roztopy przynajmniej chwilowo wstrzymane - pada deszcze ze śniegiem ze zdecydowaną przewagą tego drugiego.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

W Bydgoszczy sypie mokrym śniegiem przy temperaturze 0*C, ładnie sie zabieliło :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

E, tam. ¯adne roztopy nie są wstrzymane - no chyba, że na Biegunie... na Mazowszu z każdą chwilą mamy mniej śniegu. Aż trudno uwierzyć, że tak szybko pożegnaliśmy śnieg ;)

sphinx

Post autor: sphinx »

Cał dzień pada śnieg, rano było -2, potem -1, teraz 0.

[ Dodano: 2013-02-05, 14:30 ]
W nocy śnieżyca, a teraz ... +5 i ciąg dalszy roztopów.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Dzisiaj u mnie od czasu do czasu przewijają się krótkie opady śniegu, ale na drogach i trawie nic nie pozostaje. :)

sphinx

Post autor: sphinx »

Do 13-14 piękny, słoneczny dzień, potem przyszły chmury i pada lekki śnieg. Za drogach/chodnikach się topi, na trawnikach nie. Czyli śnieg jeszcze trochę poleży - w miejscach zacienionych czy w parkach roztopy niewiele dały bo dalej leży szczelna warstwa śniegu.

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

A u mnie wczoraj wieczorem była burza śnieżna. Dosłownie. Śnieg sypał jak szalony do tego były pioruny i błyski. Wszystko trwało z jakieś 15 minut.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”